Stran 19 od 37 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #181

    Privzeto

    Očitno se ta tvoj znanec slabo spozna na svojo puško. Še enkrat, kopito se zamenja v 2 minutah, tako kot cev. Odvijačiš dva vijaka z imbus ključem, snameš cev, odstraniš zaklep in oboje namestiš na drugo kopito.

    Citat v blaserjevem katalogu:

    CHANGING STOCKS WHEN NEEDED
    In case you are expecting bad weather or rugged terrain, the precious
    wooden stock can be preserved by simply replacing it with the R8 Professional
    synthetic stock.

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Deerhunter, ne vem kaj se sedaj tako od tal odbijaš, kot da bi ti kdo kaj očital!?
    Če sem pohodil tvoj rep, sem ga čisto nevede, sorčy!

    Spustil se bom le še v dve replike.
    1- krilna varovalka trda in nerodna? Moja že ne. Je tiha in mehka a vseeno se lepo zaskoči na mestu. Pa verjetno nisem edini na tem svetu s tako!

    2 - Menjava plastičnih kopit z lesenimi in obratno pri Blaserju stvar 2. minut??!
    Ravno včeraj sem povprašal enega od lastnikov in se je na to trditev samo smejal. Enemu od vaju torej nekaj okoli tega ni jasno.

  2. #182

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Očitno se ta tvoj znanec slabo spozna na svojo puško. Še enkrat, kopito se zamenja v 2 minutah, tako kot cev. Odvijačiš dva vijaka z imbus ključem, snameš cev, odstraniš zaklep in oboje namestiš na drugo kopito.

    Citat v blaserjevem katalogu:

    CHANGING STOCKS WHEN NEEDED
    In case you are expecting bad weather or rugged terrain, the precious
    wooden stock can be preserved by simply replacing it with the R8 Professional
    synthetic stock.
    Jo že dobro pozna! Samo ti v en koš mečeš R8 in R93.
    Tako si napisal: "In če bi vsaj malo poznal blaserje, bi vedel, da je na R93 ali R8 zamenjati plastično kopito z lesenim 2 minuti dela. "

    Za R8 ne rečem nič, ker je ne poznam niti me ni nikoli zanimala.
    Za R93 pa pravijo drugače. Namreč leseno kopito je dvodelno. Plastično enodelno. Tisti magični del, ki dela probleme, je "kevdr", ki je v lesenega le vstavljen, v plastičnem pa je ulit, . Ne boš verjel, podobno (ne enako, da ne bo spet kaj narobe!!!) kot pri tem šmentanem Ruger American-u.
    Torej, če odviješ plastično kopito in želiš priviti leseno, ti manjka še en "kevdr".
    Last edited by Sršen; 26. April 2015 at 20:01.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #183

    Privzeto

    The uniquely designed Blaser R93 is made in Germany and is certainly a rifle but may be more aptly described as a system. It is modular in that all the barrels, bolts (right and left), bolt heads (mini, standard and magnum), and stocks are interchangeable.

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Jo že dobro pozna! Samo ti v en koš mečeš R8 in R93.
    Tako si napisal: "In če bi vsaj malo poznal blaserje, bi vedel, da je na R93 ali R8 zamenjati plastično kopito z lesenim 2 minuti dela. "

    Za R8 ne rečem nič, ker je ne poznam niti me ni nikoli zanimala.
    Za R93 pa pravijo drugače. Namreč leseno kopito je dvodelno. Plastično enodelno. Tisti magični del, ki dela probleme, je "kevdr", ki je v lesenega le vstavljen, v plastičnem pa je ulit, . Ne boš verjel, podobno (ne enako, da ne bo spet kaj narobe!!!) kot pri tem šmentanem Ruger American-u.
    Torej, če odviješ plastično kopito in želiš priviti leseno, ti manjka še en "kevdr".

  4. #184

    Privzeto

    No. Če ne bo še večji špetir po nepotrbnem in v ne pravi temi, še sam malo posmetim - če je preveč moteče, prosim admina, da zbriše ali premakne v Blaser temo:
    - 1.) pri Blaser repetirkah R93 in R8 se se leseno kopito res enostavno v par minutah (nisem štopal - lesenega niti nimam!) zamenja s plastičnim.
    - 2.) velja tako za offroad, professional ali success kopita in popolnoma (razen snemljivega nabojnika) enako pri R93 ali R8
    - 3.) mehanizem oziroma kovinsko ohišje/vložek z vodilom je privijačeno in ne ulito v plastično kopito - morda je problematičen tisti vijak v pištolskem ročaju - pokrovček vijaka je najbrž prilepljen (novi pokrovčki z gravuro lovskimi motivi so ene 20â??), sam svojega ne grem razkopavat!
    - 4.) ne, sistem clasic, black, ruthenium luxus, whatever (nonsens) sistem z dvodelnim olesjem ni enak kakor v plastičnih kopitih - le model clasic sporter (R8) z res kar lušnim enodelnim olesjem (ki ni poceni!) naj bi imel identični kovinski vložek kot plastični modeli. Videl nisem, se pa na netu pojavlja kar precej plastičnih kopit brez kovinskega vložka (in za sprejemljivo ceno)...tisti, ki se znajdejo kupijo plastik kot donor, leseno "klasic sporter" pa si naredijo sami ali pa dajo naredit - za precej manj denarja in po meri! Tako se natolcuje tudi po nemških forumih.
    5.) goli mehanizmi se precej redkeje (še posebej R8) pojavljajo na trgu - je bil pa nazadnje prodan komplet standard R8 brez cevi in brez lesa...za smešno ceno!...

    Torej: da, plastika/les kopito je hitro in enostavno zamenljivo...kaveljc pa je v tem, da za tako hitro zamenjavo potrebuješ kopito s komplet spodnjim sistemom oz vložkom - to pa je že skoraj pol puške oziroma kar cela "amerikanka" "čehinja" "srbinja" ali cenejša "finka"...ene 1100â?? oziroma (najceneje kar sem videl) vsaj 800 â?? rabljeno med brati... (velja za plastiko - da ne bo nesporazuma!!!)
    - sama plastika professional je (za Blaserja) relativno poceni 200-300â?? (vesla success pa med rabljenimi plastik kopiti brez mehanizma ne boš našel!)
    Last edited by Bertolin; 27. April 2015 at 02:21.

  5. #185

    Privzeto

    Seveda se da zamenjat, ampak tukaj se vedno najde kak pametnjakovič, ki ve "več" od drugih, kljub temu da dotične puške sploh nima in vztraja na vsak način še celo po tem ko se mu dokaže, da nima prav.
    Res pa je, da je rezervno kopito s sprožilcem, še posebej leseno, precej drago. Se pa da včasih dobit kaj rabljenega za bolj normalen denar.

  6. #186

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Seveda se da zamenjat, ampak tukaj se vedno najde kak pametnjakovič, ki ve "več" od drugih, kljub temu da dotične puške sploh nima in vztraja na vsak način še celo po tem ko se mu dokaže, da nima prav.
    Res pa je, da je rezervno kopito s sprožilcem, ...
    No, deerhunter, ?e ti zadnji odstavek Bertolinovega pisanja pomeni, da imaš ti prav, pa imej.

    Meni pove obratno. In tudi tebi, le priznaš ne. Saj pišeš, rezervno kopito s sprožilcem. Torej govoriš za R8.
    In za R93 je tudi Bertolin potrdil tisto kar jaz trdim. Samo menjava kopita ne gre. Treba je upoštevati še kevder.
    In ne vem zakaj bi Blaser govoril o enodelnem kopitu, če bi se ga dalo tako simpel razstaviti. In še Bertolin prizna, da "morda je problematičen tisti vijak v pištolskem ročaju".
    Torej fama o dveh minutah odpade!

    Za povrhu pa to ni nobena jaka fora, saj na ta način in v minuti gor ali dol se zamenja kopito pri praktično vsaki puški.

    Grem jaz sedaj malo Rugerja spucat!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #187

    Privzeto

    Ampak je fajn. Za doma imaš plastiko, za v goste pa luksuz les. Hm. Drugače jaz ne vidim smisla v menjavi in dveh minutah. Je pa res, da ima večina pušk le 2 vijaka. In se lahko kibiciramo tudi z zastavo.
    Malo smo pretiravali v zagovoru svojih. Ta modulni sistem je zelo v redu. Da sestaviš puško po svojih potrebah. Ni pa smisel, da vsak dan menjaš. Ampak Blaser ni edina. Pri Rebcu so Hove že dolgo po delih.

  8. #188

    Privzeto

    Moja Ruger American compact laminated special edition


  9. #189
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Paše ji. Koliko pa pride tako kopito, če ni skrivnost?

  10. #190

    Privzeto

    Citat JakaJ je objavil: Pokaži objave
    Moja Ruger American compact laminated special edition

    Čudovita puška, lepa slika.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 19 od 37 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •