Stran 8 od 37 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #71

    Privzeto

    Mnenj bo toliko kot bo komentarjev. Američani prisegajo na Remington 700 kar se tekmovanj tiče.
    Je pa isti cenovni razred.

  2. #72
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    No, zanima me kljub temu, če kdo sploh ima tako puško (pri nas).

    Američani pa kakor kdo. Nekateri so za Remingtona, drugi za Savage.

    Si pa upam trditi, da pri nas ponuja Savage več za denar kot Remington.

  3. #73

    Privzeto

    No vidiš. Imaš svoje mnenje pa druge sprašuješ. To je nekako tako, kot bi imel punco pa bi hodil njene prejšnje fante spraševat kako se obnese.

  4. #74
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ja Alojz, imam logično mnenje, ustvarjeno na podlagi opazovanja in sklepanja, sprašujem za praktične izkušnje, katerih si brez imetja puške težko ustvariš :)

    Vem pa tudi, da se puške, take in drugačne dobro obnesejo, važno je predvsem, kako pašejo strelcu. Kakšno grupo so zmožne ustrelit pa itak dobiš na internetu.

    Ampak dobro, ni važno, pustimo pri miru, da ne bo spet 10 strani kreganja.

  5. #75

    Privzeto

    Puško je treba prijet pa kak strel oddat. Vse drugo je nakladanje. Sam praviš, da grupa ni problem. Kot pri vseh drugih. Je pa pomembno, če ti vse drugo odgovarja. Predvsem kopito, sprožilec, magazin.
    V prejšnji temi o enocevni prelamači z Blaserjevim sistemom želi kupec tudi naprožilo. Če bi kak strel z njo dal bi mu bilo takoj jasno, da naprožila ne potrebuje. Mi mu lahko nakladamo pa ga ne bomo prepričali. Kot si ugotovil. 10 strani (ne kreganja)prepričevanja, pa bo manj vedel kot po enem strelu to puško.
    To je podobno kot ugotavljanje starosti divjadi po nočni sliki.

  6. #76
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Alojz, če se prav spomnim, ima tvoj sin Remington 700, ti pa Tikko t3 varmint, katera strelja bolje?

  7. #77

    Privzeto

    Howa, Titan, Tikka, Remington, Browning podobne cene. Čisto vseeno je katera je. Le zunanji izgled in ostalo se gleda.
    Zato pa je tale debata neumnost. Vsak navija za svojo. Pa še meni to hočete podtakniti.
    Spomnite se debate o 8x68. Ko pa je tisti z njo streljal mu je pa bilo takoj jasno, da jo ne bo imel.
    To je tako kot avto. Vsak svojo znamko hvali. Drugega sploh ne proba. Ali pa telefon. Mora imeti vse gor. Tudi tisto kar nikoli ne rabiš.

  8. #78
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Alojz, nisem imel namena česa podtikat, sam odkrito povem svoje mnenje, da delajo finci v splošnem najbolj natančne lovske puške, kar pa dokazujejo tudi ustreljene grupe. Zaradi tega sem tudi hotel vprašat kako grupira tvoja Tikka in kako Remington.

  9. #79

    Privzeto

    Sem že slike objavljal na 100m in 340. Ne bom še enkrat ker lahko z vsako našteto narediš enako.
    Dobre grupe so pa zato, ker je največ uporabnikov finskih pušk. Pa nihče slabe ne objavi.
    Je pa res, da ima Tikka vse kar sem iskal (zunanji magazin in super nastavljiv sprožilec). Pri Rem. je bilo treba sprožilec zamenjati, magazin je notranji. Pri hovi je sprožilec dober, magazin notranji.
    Last edited by alojz1; 9. March 2014 at 15:14.

  10. #80

    Privzeto

    Komentar, vreden večkratnega branja! Debata o 8×68 je bila lep primer, kako smo mi pisarili skoraj 10 strani, pa se nismo zedinili prav o ničemer. Potem je pa kandidat za nabavo parkrat ustrelil s puško, pa mu je hitro postalo jasno da to ne bo zanj. Isto je tudi pri 9,3×62. Nekakšno sanjarjenje pripravnikov in mladoletnikov, na koncu se pa na strelišču še strela z 30-06 ustraši. In počasi boste ugotovili, da to, kar smo ves čas govorili o odsunu in močnih kalibrih, ni iz trte izvito. Eni pač to prenašajo (predvsem zelo izkušeni), drugi ne. Treba je pa sam probat. Mi pa lahko tukaj 100 strani debat o tej ali oni znamki ali kalibru napišemo, pa enostavno ni relavantno. Ker na koncu je treba v roke prijet, kak strel oddat, pa se sam odločit. Enemu odgovarja eno, drugemu pa drugo. Vsak pa svojega konja hvali. In redko kateri prizna, da se je narobe odločil. V primeru kiksa se ponavadi puška čisto potiho znajde v malih oglasih, gre od hiše, pa nikomur se kaj dosti o tem ne razlaga. Noben se rad ne hvali z zgrešenimi odločitvami.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Howa, Titan, Tikka, Remington, Browning podobne cene. Čisto vseeno je katera je. Le zunanji izgled in ostalo se gleda.
    Zato pa je tale debata neumnost. Vsak navija za svojo. Pa še meni to hočete podtakniti.
    Spomnite se debate o 8x68. Ko pa je tisti z njo streljal mu je pa bilo takoj jasno, da jo ne bo imel.
    To je tako kot avto. Vsak svojo znamko hvali. Drugega sploh ne proba. Ali pa telefon. Mora imeti vse gor. Tudi tisto kar nikoli ne rabiš.

Stran 8 od 37 PrvaPrva ... 45678910111218 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •