Stran 6 od 37 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #51
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    l 6g krogle Lapua. In seveda smodnik N 130, ki hitreje zgoreva tudi v krajših ceveh. Hitrost krogle je podobna 243. Učinek tudi.

    sem do danes mislil , da je najmanjša gramaža za 30-06 7 gramov .Sam uporabljam 8,1 g . Sicer je vprašanje malo iz teme ,pa vseeno - koliko N130 za 6 g kroglo ?
    errare humanum est - motiti se je človeško

  2. #52

    Privzeto

    44 green spodnja meja.

  3. #53
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Ima kdo tukaj kaj izkušenj z dražjimi ameriškimi risanicami? Dobro, X-Bolta imam sam, zanimajo me kak Ruger M77, Savage 12 (11) in pa predvsem Winchester Model 70. Slednji se mi na pogled dopade, v rokah ga še nisem imel, streljal naj bi dobro (Winchester garantira 1 MOA s pravilnim naslonom, kvalitetnim strelivom in optiko).

    Se mi pa poraja vprašanje, ali je za to kar je M 70 (v bistvu Mauser 98) Čeh boljši nakup...

  4. #54
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Ima kdo tukaj kaj izkušenj z dražjimi ameriškimi risanicami? Dobro, X-Bolta imam sam, zanimajo me kak Ruger M77, Savage 12 (11) in pa predvsem Winchester Model 70. Slednji se mi na pogled dopade, v rokah ga še nisem imel, streljal naj bi dobro (Winchester garantira 1 MOA s pravilnim naslonom, kvalitetnim strelivom in optiko).

    Se mi pa poraja vprašanje, ali je za to kar je M 70 (v bistvu Mauser 98) Čeh boljši nakup...

    http://www.winchesterguns.com/produc...01C&mid=535109

    Tale se mi dopade :)

  5. #55

    Privzeto

    Kaj pa manjka X-boltu? Jaz odkar imam x-bolta, ne razmišljam o nakupu novih pušk. Imam pa tudi puško klasičnega mauser sistema pa raje na jago vzamem x-bolt.

  6. #56
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    nič mu ne fali :)

    pa da ne bo pomote, ne kupujem nove puške.

    me pač zanima kako je z ostalimi. Nekdo tukaj je imel rugerja (m77). Pa me pač zanima kako se obnese.

    Winchester mi je pa vizualno všeč. Poleg tega pa po moje winchester firma ni ravno od muh, pa me pač zanima, ali se to prenese na model 70 :)

    (bom popoldne raje šel na jago, ker mi ostaja čas :D)

  7. #57

    Privzeto

    x-bolt ima vse kar imajo ostali, ki si jih naštel in še več. Če želiš imeti od puške več, kot ponuja x-bolt ne išči med ameriškimi puškami, raje poglej pri nemcih.

    Oziroma, kot si rekel, raje pojdi na jago

  8. #58
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    x-bolt ima vse kar imajo ostali, ki si jih naštel in še več. Če želiš imeti od puške več, kot ponuja x-bolt ne išči med ameriškimi puškami, raje poglej pri nemcih.

    Oziroma, kot si rekel, raje pojdi na jago
    Velja :)

    če pa koga slučajno zanima:

    http://www.youtube.com/watch?v=M45mShh1nEo

    Ameriška Take-Down puška. Poenostavljeno in poceni. In deluje. Kot se za Američane spodobi

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Ali bo kdo prišel na Krko na forumsko srečanje maja in s seboj prinesel katero od teh ameriških (cenovno ugodnih) pušk? Da malo preizkusim, kako mi ležijo.

    Nekaj časa si že ogledujem te puške, saj se mi z mojim mauzerjom, cevjo 60cm+ ter lesenim kopitom, ne da več prebijati skozi grmovje pri brakiranju.

    Puška bo delovna, ne bo je škoda ter uporabljena samo pri brakiranju:

    Od puške hočem:
    - sintetično kopito
    - kaliber 270win (ne maram 308 in 3006)
    - weaver šino

    Priporočljivo, da puška ima:
    - snemljiv nabojnik
    - merki
    - da je čim krajša/lažja

    Ideje?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  10. #60

    Privzeto

    Sfriziran remington 770
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 2324343.jpg‎  

Stran 6 od 37 PrvaPrva ... 234567891016 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •