Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 37

Tema: Nemški gonič

  1. #11

    Privzeto

    hvala za informacijo.

    Nabavu sm ga v Rogaski slatini pri g. hm sm pozabu kako se ze pise v glavnem psarna Janinski ce ti kej pomaga.
    Ma sm ful zadovoljen pes res lepo dela vsaj za enkrat.



    hvala se enkrat in zelim vama velik lepih trenutkov.

    lp

  2. #12
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    A je mogoče g. Gobec ?

  3. #13

    Privzeto nemški gonič

    tudi jaz sem jo nabavil pri g. GOBCU pred 1 letom

  4. #14

    Privzeto

    ja ja Martin Gobec je.

  5. #15

    Privzeto

    a sta mogoče bila samo dva v leglu,mislim da junija 2007

  6. #16

    Privzeto

    Lep pozdrav!

    Imam 8 mesecev staro psičko, ki je zelo živahna. Zanima me kdaj bo začela glasno gonit divjad (zajce, lisice)?

  7. #17

    Privzeto

    bi že morala lp

  8. #18
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, bi že morala. A vseeno ne obupat.

  9. #19

    Privzeto

    mogoče bo pa mal kasnej dala od sebe glas,moja je že pri 5 mesecu,daj psu čas pa ne ga silit saj bo ko bo sporoči

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat rtvcokan je objavil: Pokaži objave
    bi že morala lp
    Zakaj pa bi že morala?
    Gonič ima cajt vsaj do leta in pol, da se oglasi. Odvisno je predvsem od naveze, ki jo ustvarja s teboj, kot vodnikom in "mentorjem" pri lovu. Ti namreč psa uvajaš v lov in mu prebujaš instinkt za lov.
    Nekateri psi se "porebudijo" sami in zgodaj, nekatere je treba pa pri tem malce spodbuditi in jih zagreti za jago. Odvisno pač kakšen značaj ima posamezen pes. V divjem tropu kanidov imamo osebke, ki vodijo in organizirajo lov ter druge, ki pri lovu pomagajo bodisi z naganjanjem ali pa z zapiranjem.
    Iz izkušenj ti lahko povem, da je nek pes pri nekem vodniku veljal za nemega, ko pa je zamenjal vodnika se je pes v naslednjem tednu oglasil in začel glasno goniti.

    Povsem brez vsake zaskrbljenosti lahko počakaš tja do marca ali aprila, ko zajci veselo skačejo okrog v poznem jutru in svojega psa spustiš na tako intenzivno sled. Šele potem bomo govorili o morebitni mutavosti tvojega psa.

    Predvem pa ne poslušaj raznoraznih znanstvenikov ki ti bodo palamudili, da je njihov terier gonil že pri štirih mescih!!!!!!!!! (danes pa se na vsaki jagi zgubijo!)
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •