Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Pnz

  1. #1

    Exclamation Pnz

    Sam nisem lovec, me pa zanima, kje in kako bi lahko pripravil psa (beagle) za PNZ, za pridobitev vzrejnega dovoljenja. So kakšni tečaji v sklopu Lovske zveze oz. društev? Hvala!

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Iz mojih izkušenj ti lahko povem, da so v našem LKD vsi beagli lastnikov nelovcev, kar sem jih videl na PNZ le tega uspešno "opravili", čeprav nobeden od njih ni vedel kaj bi počel v lovišču, ko ga je lastnik na povelje sodnika odvezal.

    Na takšen način se torej "zvišuje" vzrejna vrednost lovskih psov.

  3. #3

    Privzeto

    Citat charlie je objavil: Pokaži objave
    Sam nisem lovec, me pa zanima, kje in kako bi lahko pripravil psa (beagle) za PNZ, za pridobitev vzrejnega dovoljenja. So kakšni tečaji v sklopu Lovske zveze oz. društev? Hvala!
    Vse kar moraš storiti je , da se povežeš s kakšnim izkušenim lovcem kinologom, kateri ti bo omogočil, da spustiš beagla nekajkrat pod njegovim nadzorom v lovišče. Skoraj vsi beagli imajo tako močno razvit lovski nagon in izvrsten nos, da da bo tvoj beagle verjetno prvega vidno spodenega zajca sledoglasno pognal. To pa je tudi vse kar potrebuješ za uspešno opravljen PNZ in kasnejši VP. Po mojih izkušnjah, je možno beagla lepo vpeljati v lov že po dopolnjenih 6 mesecih starosti, nekateri moji beagli pa so "spregovorili" že v 5 mesecih starosti.

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Tako je, Andrej....preizkušeno tudi pri meni.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •