Stran 2 od 14 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #11

    Privzeto

    lepo si povedal, le da je pa moje mnenje, da smo dovolj pametni da se sprejme nekakšna pametnejša odločitev, na pa da sami sebe omejujemo tako pri številu odstrela divjih prašičev,kot po številu lovnih dni, saj pri nas se čakanje začne z 1.5 in se konča na začetku oktobra, ko se začnejo skupinski lovi, se pravi samo 5 mesecev. In to je vse zaradi nekaj (pre)zagretih članov.
    Seveda ga ni čez skupinski ali skupni lov če je družba prava in vreme ugodno.

  2. #12

    Privzeto

    A čakanje imate tudi omejeno? Evo, vsak dan se naučim kaj novega.

  3. #13

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Glede na to, da sem iz iste družine bom še jaz povedal svoje stališče kar se tiče tega.
    Za ta sklep sem tudi jaz glasoval, pa ne iz fovšije, ampak ker sem preprosto mnenja, da je en prašičji kos dovolj na člana .....
    Glede na napisano si predstavljam, da bote v prihodnosti sprejeli tak sklep še za mulasto srnjad in lisice.
    Seveda, če imate peščico članov, ki odvzame iz lovišča nekaj več kosov mulaste srnjadi, oziroma kakšnega strastnega lisičarja, ki upleni kakšno lisico več kot ostali.

  4. #14
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Očitno fovšija ne pozna meja
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  5. #15
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat šakal je objavil: Pokaži objave
    Glede na napisano si predstavljam, da bote v prihodnosti sprejeli tak sklep še za mulasto srnjad in lisice.
    Seveda, če imate peščico članov, ki odvzame iz lovišča nekaj več kosov mulaste srnjadi, oziroma kakšnega strastnega lisičarja, ki upleni kakšno lisico več kot ostali.
    Ne, žal nekateri ločimo lisico oziroma srnjad od divjih prašičev.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  6. #16

    Privzeto

    Dodatno omejevanje pravic članom LD še nikoli ni prineslo nič dobrega. Lovske družine tako postanejo ujetnice na desetine omejevalnih sklepov, ki zagotovo postanejo razlog za uvedbo veliko disciplinskih postopkov, in počasi vodijo do nevzdržnih medsebojnih odnosov. In rezultat so na pol razpadajoče LD, ki zelo težko najdejo izhod iz začaranega kroga.
    Če že moramo kaj omejevati, naj to velja le kratek čas, največ do naslednjega Občnega zbora, na katerem pa naj članstvo temeljito pretehta vse učinke, ki jih je taka odločitev prinesla.
    Iz lastnih izkušenj vem, da velike koristi od takih ukrepov ni, prej nasprotno. Dovolj omejitev nam zapovedujejo naš zakon in naši interni akti.
    Last edited by Lectograjski; 29. March 2013 at 22:03.

  7. #17

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Ne, žal nekateri ločimo lisico oziroma srnjad od divjih prašičev.
    Ja kako že, lisice naj kar streljajo prašičev pa ne bojo!
    Verjetno zato ne dosegate plana pri lisicah?

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Thumbs down žalost

    Za posrat
    Tudi sam imam raje skupinski lov s psi kot čakanje, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi zato nekomu kakorkoli omejeval lov na čakanje.
    Ravno tako si ne želim, da bi meni kdo omejeval lov s psom.
    Ob branju takšnih pogruntavščin mi gredo kar kocine pokonc.

  9. #19
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat šakal je objavil: Pokaži objave
    Ja kako že, lisice naj kar streljajo prašičev pa ne bojo!
    Verjetno zato ne dosegate plana pri lisicah?
    Nikjer nimamo problema, ne pri lisicah ne pri prašičih, na podlagi enega leta ne moreš sodit odstrela...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  10. #20
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Za posrat
    Tudi sam imam raje skupinski lov s psi kot čakanje, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi zato nekomu kakorkoli omejeval lov na čakanje.
    Ravno tako si ne želim, da bi meni kdo omejeval lov s psom.
    Ob branju takšnih pogruntavščin mi gredo kar kocine pokonc.
    Aham... na voljo imamo mislim da 4 krmišča kjer se lahko izvaja odstrel prašičev, več nam jih najbrž inšpektor ne bo pustil, lovcev je več kot 70, sam si naredi računico, če je 5 ljudi "zasede" to dan in noč. Ne gre se za omejevanje, ampak eni si pač ne dajo dopovedat, da niso sami na svetu+ a ste mogoče vsi preslišal in se ni noben spotaknil v mojo pripombo o prodaji mesa civilom?
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

Stran 2 od 14 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •