Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 69

Tema: širokokotni daljnogled

  1. #41

    Privzeto

    Jaz svojega aimponta nastreljujem na 100m po prašiču pa upam ustreliti še na daljšo razdaljo a obstajajo tudi slabosti glede pike.....

    O piki lahko rečem to, da nimam problema v razliki globine, kar me je na mojem dalnogledu zelo motilo. Pika ima veliko dobri stvari so pa tudi slabosti:
    - takoj ko je malo mraka se vidljivost občutno poslabša
    - ocenjevanje jelenov in podobno je nemogoče
    - če zmanjka baterije si v k.....

    Za prašiče imam aimponta za na srnjaka pa premenjam na dalnogled, ki ima povečavo 12x (včasih je še to premalo, mislim da bom kmalu imel spektiv ) da si ga lahko ogledujem...

    Glede širokokotnega daljnogleda ne morem komentirat, ker ga nimam in ga nisem stestiral na terenu...Stvar ni slaba samo z 4x povečavo meni osebno ne pride kaj veliko prav.... Imam pa tudi dvogled, da si z njim pomagam.....

    Ena izmed bolj važnih stvri se mi zdi, da ko dobiš ljubico, da jo pogosto testiraš in treniraš na tarčo. Vaja dela mojstra pa ni važna optika. Optika samo olajša. Veliko prašičkov je prinas padlo samo na muhco v goščavi

    Pa še to. če imaš neko piko z nevem kakšnim MOA, na daleč ne boš kaj veliko streljal. Lahko pa rečem, da se na 100 prav zadovoljio strelja.
    Last edited by pzaksek; 25. March 2013 at 15:14.

  2. #42

    Privzeto

    Kar se tiče mojih izkušenj do sedaj.Imel Zeiss Z-point,Kahles CSX 1,1.4X24,Swaro Z6i-2-12x50.Sedaj bom pa montiral Zeiss Varipoint 1,5-6x42 ter obvezno odprte merke Hiviz.Zame pokrije to vse na pogonih.Do 40m odprti merki(brakada ali,če sem na takšnem stojišču) za vse ostale razdalje pa strelni daljnogled,ki je pa tudi uporaben za individualni lov.

  3. #43

    Privzeto

    Tudi sam z suhlovo montažo kombiniram 3-9x42 z piko 1x28.

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Kar se tiče mojih izkušenj do sedaj.Imel Zeiss Z-point,Kahles CSX 1,1.4X24,Swaro Z6i-2-12x50.Sedaj bom pa montiral Zeiss Varipoint 1,5-6x42 ter obvezno odprte merke Hiviz.Zame pokrije to vse na pogonih.Do 40m odprti merki(brakada ali,če sem na takšnem stojišču) za vse ostale razdalje pa strelni daljnogled,ki je pa tudi uporaben za individualni lov.
    Vse to je OK, če si tako želiš. Meni pa ni, da bi na pogonu streljal na daleč pa tudi ni možnosti, pri nas. Ko grem v pogon pa najraje vzamem staro šibrovko .

  5. #45

    Privzeto

    podpis pod detel, kar komu paše

  6. #46

    Privzeto

    Ker ne lovim samo pr nas je pa izbira mal drugačna!!!

  7. #47

    Privzeto

    Še eno uprašanje z moje strani: Ima kdo izkušnje z Vixen 1-6x24? cena se za tak daljnogled zdi ugodna, karakteristike so zelo dobre, vendar sem zasledil zelo malo o izkušnjah z njim... garancija 30 let človeka že skoraj prepriča, vendar se mi zdi da to ni najboljše merilo kvalitete...
    hvala

  8. #48

    Privzeto

    Mislim, da je cena daljnogleda glavni razlog, da ni izkušenj...

  9. #49
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Se strinjam.

  10. #50

    Privzeto

    V našaem koncu jih ima par lovcev in so same pohvale,tudi sam sem z njim streljal in ga tudi kolegu pristrelil. Menim, da je omenjeni daljnogled glede na vse zelo dober.

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •