Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567
Rezultati 61 do 69 od 69

Tema: širokokotni daljnogled

  1. #61
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lučka je nujna za nočni lov, za pogone se mi ne zdi potrebna, to samo dviga ceno optike.

  2. #62

    Privzeto

    Aimpointi so zelo robustni, v originalu narejeni za vojsko. Najbrž bolj robustni kot večina daljnogledov. Najboljša izbira za gosta lovišča in strele na blizu. Ampak pri bolj odprtih loviščih in malo daljših strelih človek pogreša povečavo. Malo zato, ker smo najbolj navajeni streljat s povečavo, malo zato, ker pri kakšnem bolj selektivnem odstrelu prav pride malo povečave (ne predstavljam si pritiska na srnjad ali jelenjad in odstrela brez povečave). Za pogon so tako najbolj univerzalni širokokotni s začetno povečavo 1. So pa zelo dragi glede na to, da so zelo ozko in omejeno uporabni, stane kot vsak drug strelni daljnogled, pa z njim npr. niti pogojno ne moreš na prežo. Zato sam zadnje čase uporabljam 1.5-6×42, ki je nekako najbolj univerzalno uporaben. Ni odličen za nič, je pa uporaben za vse.

  3. #63
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Tudi 2-12X50 ni slab. Z 2x povečavo se da lepo streljati na blizu.

    LP N

  4. #64

    Privzeto

    Niso slabi. Gre za najnovejšo varianto univerzalnih daljnogledov za vse. Edina slabost je cena, saj gre večinoma za optiko višjega cenovnega ranga.

  5. #65

    Privzeto

    Tudi sam sem imel širokokotni daljnogled, nato aimpoint micro, sedaj pa sem se odločil za meopto
    1-6x42. Verjetno bom pri tem ostal. Daljnogled je vsestransko uporaben /ima tudi rdečo piko/.

  6. #66

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Lučka je nujna za nočni lov, za pogone se mi ne zdi potrebna, to samo dviga ceno optike.
    Tukaj se nikakor ne morem strinjati, za pogon je daljnogled z lučko veliko boljši kot brez, mislim da lučka zelo izboljša možnosti za strel. Kar se pa tiče za lov ponoči, ponavadi če ne vidiš križa tudi ne vidiš kaj streljaš... imaš pa tudi daljnoglede z debelejšim križem. Če povzamem, mislim da je lučka bolj uporabna za pogon, kot za čakanje, bi/ko bom kupoval daljnogled, pa naj bo za eno ali drugo, ga bom kupil z lučko, mogoče me bo pa kdaj rešila...

  7. #67
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za oceno prašičev ponoči imamo daljnoglede. Nato ga počiš z lučko, križa pa res ne vidim ponoči. Ta lučka ni za pogone ampak za nočni lov. Podnevi je ne morem uporabljati, ker temu ni namenjena in me nič ne moti.
    Last edited by detel; 29. July 2017 at 16:06.

  8. #68

    Privzeto

    Za podnevi sem mislil izključno na pogone, za zalaz je neuporabna/brez smiselna. Z dvogledom lahko oceniš prašiča, kaj ti pa to potem pomaga, če ga skozi strelni daljnogled ne vidiš? Lučka ne izboljša vidljivosti v mraku...

  9. #69
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ponoči streljamo prašiče na blizu, recimo do 40 m. Z vsakim malo boljšim strelnim daljnogledom v rangu nad 1000 eur ga boš videl, nato pa dobra pika opravi svoje, taka, ki ni premočna in te slepi. Take imajo namreč poceni str. daljnogledi.
    Last edited by detel; 29. July 2017 at 18:51.

Stran 7 od 7 PrvaPrva ... 34567

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •