Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Predelava kopita

  1. #11

    Privzeto

    sine, a te lahko vprašam, če je to original kopito, ali je samspacal.

  2. #12

    Privzeto

    Kaj zgleda tako grozno? "Spacali" so ga v Kragujevcu
    Saj meni se zdi čisto v redu.
    Lp

  3. #13

    Privzeto

    Ja, v redu. Samo da ga moraš pa sam dodelati z brusnim papirjem, pa ni v redu. Neka firma, ki da nekaj nase, kaj takega nebi dala iz rok.
    Imam doma Sakota in "anšicev" celi kup, pa brno in na misel mi ne pride, da bi jim pokazal kakšen brus papir.

    Saj mogoče je pa to dobro. Imaš izkušnjo več, ki jo jaz verjetno nikoli v življenju ne bom doživel.

  4. #14

    Privzeto

    Pero. Tudi Reminton tactical je bilo treba dodelat. Na 300m se je poznalo 15cm, pa je debela cev. Pa Howe z lesenimi kopiti tudi.

  5. #15

    Privzeto

    Prjatu, saj ne bom preveč zatežen, če te prosim, da mi razložiš, kaj je bilo potrebno narediti. Ne vem ali imam tako srečo pri teh "rorih" da mi ni potrebno nikoli nič piliti ali kaj.
    Seveda je pa razlika ali streljaš na 100 ali na 300 metrov in midva veva zakaj.

  6. #16

    Privzeto

    Remington ima premehko kopito. Ni plastika niti guma. Pri naslonu pritisne na cev in zadetki so drugje, sorazmerno sili pritiska. Howi je pa včasih treba dodelati ležišče cevi (bedding) z umetno smolo. Flyerjev ni več.
    Tikka ima v kopitu kovinsko ploščico v katero sede cev. Dodelav ni. Verjetno je pri tvojih tudi kaj podobnega. Ne poznam.
    Last edited by alojz1; 24. March 2013 at 09:48.

  7. #17

    Privzeto

    Čakajte fantje. Koliko pa vi pritiskate na kopito oz. cev ob sprožitvi. Da je pritisk tolikšen, da skriviš cev ali kopito je pa .............

  8. #18

    Privzeto

    Pero, dovolj je teža puške. Tudi, če imaš nožice. Jaz sem Sinetu napisal pritisk okrog 3 kg.
    Pri lesu je pa tako, da se krivi na vlagi ali suhem. Zato pa je cev prosta.
    Jaz pri svoji prvi Zastavi dolgo nisem potuhtal zakaj se zadetki spreminjajo.
    Pa smo imeli goste iz nemčije, ki so prišli brez orožja (91). Sem mu dal mojo mauser. Je takoj preveril zračnost in jo z prezirom zavrnil. Niti v tarčo ni hotel streljati z njo. Kasneje, ko sem pobrusil, sem vedel zakaj.
    Ali nisi nikoli v kakšnem prodajnem katalogu videl puške z povlečenim bankovcem med cevjo in olesjem? To ni popust.
    Last edited by alojz1; 24. March 2013 at 10:04.

  9. #19

    Privzeto

    Jaz sem napisal, kakšno napako sem vsa leta delal. Pa naj bo to na pristrelitvi, kjer je relativno dober naslon ali pa pri strelu s preže. Desno roko (sem levičar) čez ror, malo naprej od daljnogleda, pa fajn tiščat, da bo ja križ bolj pri miru. Žalostno je, da me nihče ni opozoril na to napako! Sicer pa veliko lovcev tako drži puško na pristrelitvi. Bom letos malo bolj pozoren. Če bom pa slučajno kaj rekel pa bodo itak samo zamahnili z roko.
    Lp

  10. #20

    Privzeto

    Dečki, se grem malo k bogu priporočiti za kakšen dober strel. Bi pa prosil, da popoldan še kakšno rečemo, ker je to tema, ki me zelo zanima. Hvala.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •