Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 177

Tema: Posavski gonič

  1. #91
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Srbska gonička je sterilizirana, ker ima zaradi napake v zobovju vzrejno prepoved.
    Paril sem v Šentvidu pri Stični pri Mostar Boštjanu. Plemenjak je uvožen iz BiH, od znanega vzreditelja Cvjetan Jovi?-Picuga. Pravzaprav sem ponovil kombinacijo izpred dveh let, ko je bila psička še pri Močnik Vinku.

  2. #92

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Srbska gonička je sterilizirana, ker ima zaradi napake v zobovju vzrejno prepoved.
    Paril sem v Šentvidu pri Stični pri Mostar Boštjanu. Plemenjak je uvožen iz BiH, od znanega vzreditelja Cvjetan Jovi?-Picuga. Pravzaprav sem ponovil kombinacijo izpred dveh let, ko je bila psička še pri Močnik Vinku.
    Samo a nima ta pes že 5 paritev za sabo!! Ali si paril pod mlajšega,če jaz kaj vem ima on 2 plemenjaka...??

  3. #93
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Paril sem s starejšim Leom.
    Druge izbire ni, ker je sorodstveni krog med posavci pri nas precej zaprt.
    V prihodnje bo potrebno pridobiti nekaj sveže krvi iz tujine.

  4. #94

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Paril sem s starejšim Leom.
    Druge izbire ni, ker je sorodstveni krog med posavci pri nas precej zaprt.
    V prihodnje bo potrebno pridobiti nekaj sveže krvi iz tujine.
    Mislim da bi se dalo najti še kakšnega plemenjaka v Sloveniji 100% in se mi zdi nesmiselno pariti pod psa ki ima že 5 uspešnih paritev oz.zdaj verjetno že 6.... to je najmanj 35 psov (potomcev) ki so najverjetneje ostali v Sloveniji in ni čudno da se krog čedalje bolj oža....!!!!

  5. #95
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Jelenko, pri zbiranju plemenjaka ni edini pogoj, da ni v sorodu s psico.
    Pri meni je na prvem mestu delo, potem pa vse ostale lastnosti.
    Jelenko, predlagam, da uvoziš kakšnega mladega posavca in tako povečaš izbiro med plemenjaki.

  6. #96

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Jelenko, pri zbiranju plemenjaka ni edini pogoj, da ni v sorodu s psico.
    Pri meni je na prvem mestu delo, potem pa vse ostale lastnosti.
    Jelenko, predlagam, da uvoziš kakšnega mladega posavca in tako povečaš izbiro med plemenjaki.
    To je 100% res kar si rekel....samo za reševanje problema sorodstvenih vezi ni to rešitev!!

  7. #97

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    To je 100% res kar si rekel....samo za reševanje problema sorodstvenih vezi ni to rešitev!!
    Genetika je zanimiva zadeva. Mislim, da je bolje pariti z enim plemenjakom. Saj ima kratko življensko dobo. Vsi njegovi potomci imajo potem več možnosti najti dobrega partnerja.
    V tujini pa športne konje parijo tudi v zelo ozkem sorodstvu. Gledajo pa samo rezultate ali dosežke v delu. Tega naši kinologi ne bodo nikoli razumeli. Madžarski že delajo tako. Pozanimajte se.

  8. #98
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Če takšna parjenja v ožjem sorodstvu ne dajejo podedovanih zdravstenih in eksteriernih napak, tudi jaz ne vidim problema v tem.
    Delovne kvalitete se ne sme zanemariti pri vzreji.

  9. #99

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Jelenko, pri zbiranju plemenjaka ni edini pogoj, da ni v sorodu s psico.
    Pri meni je na prvem mestu delo, potem pa vse ostale lastnosti.
    Jelenko, predlagam, da uvoziš kakšnega mladega posavca in tako povečaš izbiro med plemenjaki.
    Ne vidim napake, če se pari z delovnim plemenjakom, kot pa da pariš kar nekje z nekim plemenjakom kater ni paril nobene psice v parih letik, pa čeprav ima veljavno vzrejno dovoljenje!
    Lahko se pari tudi tudi v tujini, če veš, da je exterino lep in delovni plemenjak, da je samo lep plemenjak, tak nam pri lovu ni v ponos!

  10. #100
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Prepeličar serec je objavil: Pokaži objave
    Ne vidim napake, če se pari z delovnim plemenjakom, kot pa da pariš kar nekje z nekim plemenjakom kater ni paril nobene psice v parih letik, pa čeprav ima veljavno vzrejno dovoljenje!
    Lahko se pari tudi tudi v tujini, če veš, da je exterino lep in delovni plemenjak, da je samo lep plemenjak, tak nam pri lovu ni v ponos!
    Končno!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ker plemenjak nima nobene paritve , tudi ne moremo sklepati kakšne potomce bo( bi ) imel.Alojz 1 je lepo napisal , da je genetika zanimiva zadeva . Nikjer ne piše, da bosta vrhunsska delovna starša dala celotno leglo vrhunskih potomcev in obratno. Za poživitev krvi določene pasme je nujno uporabljati čim več plemenjakov.
    Sicer pa saj imamo zato vzrejne komisije , ki jih pridno plačujemo zato da
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 10 od 18 PrvaPrva ... 67891011121314 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •