Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 68

Tema: Optika VIXEN

  1. #1

    Privzeto Optika VIXEN

    Pozdravljeni,

    Na forumu nisem nasel nobene teme o zvezi z Vixen optiko, zato kar tu objavljam novo temo. Mogoce bo koga optika Vixen zanimala in lahko tu postavlja katerakoli vprasanja v zvezi s to optiko.

    Pa bi kar jaz postavil prvo vprasanje. Zadnjic sem v mesecini sprobal dvogleda Vixen new foresta 8x56 ter Steiner ranger pro 8x56, pa lahko recem da sta bila opticno zelo podobna, lahko je bil Vixen celo za malenkost svetlejsi. Glede gumiranosti pa je bil boljsi Steiner.
    Vixen new foresta 8x56 je izdelan je na Japonskem. Stane pa 499€.
    Zanima me ce kdo ta daljnogled ima, pa kaksne so izkusnje z njim?

    Sem gledal tudi skozi strelne daljnoglede, pa moram rect, da so kar vredu!

    Lep pozdrav!

  2. #2

    Privzeto

    Jst mam vixena in moram rect da je zakon in vsaj v rangu steinerja,ce ne celo boljsi:-) robna ostrina da dol pades,v mraku pa sploh izstopa.Ko ponoci cakam lisice in ce je vsaj malo snega,vidim skoraj kot podnevi...drugace pa tudi odlicno Preizkusil sem tudi strelnega vixena ki ima 30 letno garancijo in moj naslednji nakup,bo tocno vixen...sem mal bral tuje forume,kjer ga vsi uvrscajo ob bok swarovcu in zeissu,sam pri nas se ni tako poznan

  3. #3

    Privzeto

    Ta daljnogled je res vreden svojega denarja! Tako, da ga grem iskat ta teden verjetno. Govorim pa o Vixen new foresta 8x56. Moram pa rect da sta tudi modela 8x42 ter 10x50 odlicna. Samo za mrak seveda zmaga 8x56.

    Ej strelni so tudi spica, zato se le odloci zanj!
    Last edited by THEHUNTER; 11. March 2013 at 15:13.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Verjetno si boš še 15x premislil.

  5. #5

    Privzeto

    Ne, zdaj sm 1000% za tega!
    Res, boljsega za ta denar se nisem videl!
    Je pa res da sem prej dosti motovilil, katerega vzet.. ko sem pa tega vzel v roke je pa bilo konec spreminjanja idej..

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kaj pa si imel v rokah do zdaj ?

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Js imam vixen new foresta 8x42, nisem ga kaj dosti primerjal z ostalimi, sem ga edino z očetovim swarovski 7x42 habicht(star okrog 25let), v mraku sta bolj al manj enaka, podnevi pa je vixen ostrejši in svetlejši.
    Res je, da je med njima 25let razlike in vprašanje kako bo svetil vixen čez toliko časa.
    Bolj realno sliko za ocenjevat divjad da pa 7x42

  8. #8

    Privzeto

    Res je, da vsake toliko časa postavljajo kakšen daljnogled uvrščajo ob bok svarovcu ali cajzu. Nazadnje je bil to Sanju. Danes je pa zgodovina.

  9. #9

    Privzeto

    No, ta dvogled v tem cenovnem rangu pomoje nima konkurence.. glede bistveno drazjih kot sta zeiss in swarovski, pa so razlike opazne. Je tudi normalno da ce placas 1000-2500€ za daljnogled, sigurno dobis vec.. to je itak logicno. Samo za to ceno, ki je okoli 500€ vixen sigurno zmaga . Sem ga primerjal z steiner ranger pro 8x56, in je bil pomoje vixen za malenkost boljsi..

  10. #10
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Pri tej poplavi optike, ki je danes na voljo je težko rečt kaj je najboljše. Pač vsakemu svoje.

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •