Stran 52 od 61 PrvaPrva ... 242484950515253545556 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 511 do 520 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #511

    Privzeto

    Jaz sem polnil tudi z češkim DO 73,6. Enako kot z N140. Samo cev je bila bolj črna. Druge razlike ni bilo.
    Sploh ne razumem zakaj toliko sprašujete za recepturo. V 308 naj kdo raje napiše kdaj mu ni delalo dobro.
    Sinoči je sin z 20" cevjo in Amax 168 grain uplenil junico na 430m. Lepo prebilo in je bila 30m nižje (v hudem bregu).
    Last edited by alojz1; 4. August 2015 at 11:18.

  2. #512
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Koliko grainov? Zelo uspešna 308 win polnitev s kroglo LOS 155gr H je npr. 47gr smodnika D073.6, cev 50cm, puška Blaser R8 - uporabnik Deerhunter.
    Predvidevam, da bi bilo 48gr N140 še varna polnitev s kroglo LOS HT 140gr v 308 win.
    Sicer je po mojih izkušnjah N140 nekoliko počasnejši kot D073.6.

  3. #513

    Privzeto

    Možno. Jaz sem za vse vzel 45. Čeprav kdo pravi, da je preveč, drugi pa premalo. Pa smo streljali na 340m in ni razlik. Od tam naprej pa so zaradi teže krogel. Na 430m ima Amax kar 600J več energije kot LOS.

  4. #514

    Privzeto

    Možno. Jaz sem za vse vzel 45. Čeprav kdo pravi, da je preveč, drugi pa premalo. Pa smo streljali na 340m in ni razlik. Od tam naprej pa so zaradi teže krogel. Na 430m ima Amax kar 600J več energije kot LOS. Padca pa slednja 141 cm.

  5. #515

    Privzeto

    Polnitev, ki je bila omenjena zgoraj, 308 win LOS Hunter 155 gr, 47 gr D073,6. Čakal sem na tleh, srnjak mi je prišel na klic nekoliko diagonalno, strel je šel noter na plečki in ven precej za plečko, na slikah je najprej vhodna rana, nato izhodna in še izhodna iz notranje strani. Škoda na mesu zelo majhna. Na izhodni rani na notranji strani je bilo videti še nekaj sekundarnih manjših luknjic, verjetno od drobcev krogle, ki očitno tudi prebijejo divjad. Krogla je šla čez srce, tudi na notranjih organih ni bilo opaziti kaj posebnega, ni bilo večjih poškodb ali pokanja organov, srnjak je odskočil še 30 m in tam počakal, nastrel sem zlahka našel, treba pa je vseeno poudariti, da pri tej krogli kot tudi pri drugih monolitnih ne gre pričakovati na krvni sledi niti približno toliko krvi, kot pri kakšni mehki svinčeni krogli. Na poti bega nisem opazil krvi, le na nastrelu. Takšne izkušnje sem imel tudi pri Lapua Naturalis lani. To je zaenkrat tudi edina kritika čez to kroglo in tudi ostale monolitne. Pri dobrem zadetku to ni tako bistveno, pri kakšnem slabšem strelu pa včasih zna biti problem s krvno sledjo, kot sem tudi že prej predvideval.
    S to kroglo in polnitvijo sem uplenil tudi eno lisico, strel v pleče, padla na mestu, trenutna smrt. Jaz sem zaenkrat zadovoljen, kar se tiče čakanja, le za kakšne pogone (slabši zadetki) pa se je ne bi upal uporabljat. Krogla dela malo škode na mesu, je ekološka, učinkovita na cilju, precizna, poceni. To je tisto kar jaz rabim za čakanje, kjer se pričakuje dober zadetek. V jeseni pride še kak strel na srnjad, za drugo leto me pa že srbi preizkus Fox krogle

  6. #516
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Kaliber 7x57R, smodnik N540 38gr. zrno H LOS 130 gr. 7mm
    Jelen, teža spucanega brez drobovja, nog in glave -132kg. Vstop fi*1cm skozi sredino šestega rebra, izstop fi*2cm skozi spodnjo polovico osmega rebra. Strel na 60-65m rahlo dol.
    Strel lepo nakazal, potem pa pobeg razdalje 70m, kjer so bile prve kapljice krvi. No tam, pa je bilo že vsega konec, kjer ga je zmanjkalo in se je prekucnil in zdrsnil 30m nižje po hribu, kjer se je zataknil za leskov grm. Hudo zadeta pljuča in polovica jeter. Glede podpludb nebi govoril, ker nisem izkožil. Glede na rebra z notranje strani bi rekel, da kaj dosti ni . Je pa bila kri močno razlita tudi za plečeti.
    Z zrnom sem zelo zadovoljen. Odsun je minimalen, pok pa tudi manjši. Manjša divjad mi z tem kalibrom dobesedno pade na mestu tudi če ni strel skozi plečeta.

  7. #517

    Privzeto

    Bolj mil odsun kot pri drugih kroglah sem tudi jaz opazil. Čeprav gre pri meni za dokaj "vročo polnitev" 47 gr je odsun še vedno zanemarljiv...

  8. #518

    Privzeto

    Danes na zalazu s psom plenil srno na cca 30m. V kalibru 308win H krogla 155grs polnjena s 44gr VV 140.
    Srna streljana pod ostrim kotom od zadaj za levo plečko. Krogla je razbila nekaj reber in izstopila na desni strani pod vratom.
    Srna naredila kakšne tri korake in obležala v ognju. Prsna votlina polna krvi, sicer razbitega nič razen opisanih reber.

    Mislim, da bo moja Amerikanka še naprej grmela s tem H Los-om. Pa še strel je prijetno mil.

    Fotka le ta pred transportom, kasneje so mi kos v hladilnici s komentarjem kako je lepo ustreljen kar izpulili iz rok.
    Click image for larger version. 

Name:	Srna15sept.jpg 
Views:	11 
Size:	431.4 KB 
ID:	15609
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  9. #519

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem polnil tudi z češkim DO 73,6. Enako kot z N140. Samo cev je bila bolj črna. Druge razlike ni bilo.
    Sploh ne razumem zakaj toliko sprašujete za recepturo. V 308 naj kdo raje napiše kdaj mu ni delalo dobro.
    Sinoči je sin z 20" cevjo in Amax 168 grain uplenil junico na 430m. Lepo prebilo in je bila 30m nižje (v hudem bregu).
    Kar nekaj sem prebral o A-max krogli. Naj bi bila namenjena za športna tekmovanja kar pomeni za luknjati papir. Sprašujem tebe Aloj, ker uporabljaš to kroglo tudi za odlov, kako se obnese za odlov srnjadi na krajše kot tudi daljše razdalje ( primerjava z balistic tipom od nosler) je mehka ali trda? Uporabljam jo za tekmovanja pa me ima da bi kaj odlovil z njo. Lp.

  10. #520

    Privzeto

    Za manj kot 300m NI. Je kar huda. To je krogla, ki se še lepo odpira pri zvočni hitrosti.
    V primerjavi z Noslerjem balistic je pa bolj natančna. In tudi meritve hitrosti so bolj konstantne.
    Sem postreljal tudi dovolj teh zadnjih zato mislim, da sem lahko objektiven.
    Last edited by alojz1; 19. September 2015 at 18:32.

Stran 52 od 61 PrvaPrva ... 242484950515253545556 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •