Stran 5 od 61 PrvaPrva 1234567891555 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #41

    Privzeto

    Citat brenneke je objavil: Pokaži objave
    Alojz- veš morda kdaj začnejo proizvodnjo z ostalimi kalibri? 7, 8, 9,3 ...
    Sedaj delajo 223, 7, 30, 8

  2. #42

    Privzeto

    Kašne pa so teže novih krogel? Predvsem me zanima kaliber 7 mm in 8 mm.

  3. #43

    Privzeto

    Citat Erysimum je objavil: Pokaži objave
    Kašne pa so teže novih krogel? Predvsem me zanima kaliber 7 mm in 8 mm.
    Za 7mm uporabljam 135grain. Teža ni tako pomembna kot hitrost. Pri krogli se razleti le prednji del do globine luknje. Zadnji valjast del običajno prebije. Ne poznam primera, da ni bilo izstrela zato še enkrat prosim, da takšen primer objavite.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Tu so slike izhodne rane jelenjega teleta. Kar se samih poškodb na mesu tiče je krogla sigurno v samem vrhu, podobno zadovoljen sem bil z Impalo, sicer v 243win.


  5. #45

    Privzeto

    Po zakonu je 135 grain-ov premalo za odstrel jelenjadi. Se dobi tudi težje za 7 mm?

  6. #46

    Privzeto

    Saj vem. Zakon je zakon. Pa čeprav je bil napisan v času, ko so bile monolitne le ABC in Barnes.
    Kdor pozna malo fizike ve, da je energija pri krogli, ki vedno prestreli nepomembna. Če ima več energije jo več tudi odnese ven z sabo. In ta nima učinka na divjad. Le krogla leti dlje kot tista, ki ostane v divjadi. Bolj pomembna je deformacija.
    RWS je omenil Impalo. Takšne, ki ustreza naši zakonodaji sploh ne delajo. Pa jelene po celem svetu streljajo z njo.
    Ja Bokarca. Tudi težja se dobi.
    Last edited by alojz1; 27. September 2013 at 16:38.

  7. #47

    Privzeto

    Bokarca. ?e ne razumeš gornjega posta potem ostani kar na 11,2g SPCE. Ta ima dovolj energije in vso odda v telo jelenjadi kjer krogla največkrat tudi ostane.

  8. #48

    Privzeto

    Alojz, seveda razumem post, tudi sem prepričan da z 135 grain kroglo komot upleniš 200 kg jelena. Nebi pa rad da me kdo po LD lovi češ da jagam z prelahko kroglo. Tu je edini problem....

    Pa tudi sedaj nimam SPCE, imam Evolution, samo je draga ku žafran.

  9. #49

    Privzeto

    Poleg tega: zakaj nebi podpiral domačega znanja in dela, če se je le to izkazalo kot dobro? Šwabi navadno itak znajo naredit stvari samo 3x dražje ku ostali.

  10. #50

    Privzeto

    Citat Bokarca;101275Nebi pa rad da me kdo po LD lovi češ da jagam z prelahko kroglo. [B je objavil:
    Tu je edini problem[/B]....
    Problem nastane, ko divjad ne pade. Torej se izogibaj nog in mehkega. Z vsako kroglo.

Stran 5 od 61 PrvaPrva 1234567891555 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •