Stran 47 od 61 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 461 do 470 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #461
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ...

    Robert. Z več Ruger american puškami sem streljal H krogle v 308 pa se nobena ni zatikala. Imaš pravo dolžino? (71mm)
    Če sem prav razumel, se mu zatika v Remington 7600 (risani pumparci)...

  2. #462

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    ...
    Robert. Z več Ruger american puškami sem streljal H krogle v 308 pa se nobena ni zatikala. Imaš pravo dolžino? (71mm)
    Pri Ruger Americanu se včasih zatika naboj v nabojnku. Ponavadi tretji. Ga ne poda iz nabojnika na rampo. Se še nisem lotil preveriti kaj se da narediti. Po mojem bo dovolj samo spolirati. To nima veze s kroglo, temveč le z vzmetjo v nabojniku.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #463

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Če sem prav razumel, se mu zatika v Remington 7600 (risani pumparci)...
    Ups, res je. Sliko podpludbe pa mi je nekdo poslal in sprašuje, če je to normalno. Z H kroglo pa sem jih tudi nekaj objavil. Zadnjega prašiča (sem pisal v napačni temi) sem mislil, da sem zadel preveč zadaj. Pri izkoženju se je pokazalo, da je bil zadet za pleče in je krogla izstopila spodaj na grodnici. Popolnoma brez podpludb. Kolk pa je imel zlomljen zaradi padca čez skale.

  4. #464

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ups, res je. Sliko podpludbe pa mi je nekdo poslal in sprašuje, če je to normalno. Z H kroglo pa sem jih tudi nekaj objavil. Zadnjega prašiča (sem pisal v napačni temi) sem mislil, da sem zadel preveč zadaj. Pri izkoženju se je pokazalo, da je bil zadet za pleče in je krogla izstopila spodaj na grodnici. Popolnoma brez podpludb. Kolk pa je imel zlomljen zaradi padca čez skale.
    Alojz kaj mi lahko točno poveš koliko naj fila z N140 za kaliber 30-06 155gr LOS H, 7x57R HT 130gr in 7x65R 130 gr..??
    Hvala!!

  5. #465

    Privzeto

    Jaz prilagajam polnitev tako, da na običajno razdaljo zadane še z kakšno drugo kroglo in ni treba daljnogleda prestavljati.
    30-06 je tam okrog 48 grain (pa verjetno daljnogled ne bo treba prestavljati).
    7x57 je okrog 38 (bolj za streloplahe)
    7x65 pa 48 pri vseh pa je še možnost povečanja ali zmanjšanja.
    Predlagam, da se kar tabel drži za enako težko kroglo. Z točnostjo običajno ni težav.

  6. #466
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Če sem prav razumel, se mu zatika v Remington 7600 (risani pumparci)...
    Tako je. Torej, za Remington 7600 in 7400 (polavtomat) bo HT krogla boljša izbira kot H - seveda kar se tiče delovanja brez zastojev.
    Kar se tiče končne balistike, pa nekako bolj zaupam obliki H - to uporabljam v Ruger American.
    Last edited by Robert91922; 7. January 2015 at 19:34.

  7. #467

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz prilagajam polnitev tako, da na običajno razdaljo zadane še z kakšno drugo kroglo in ni treba daljnogleda prestavljati.
    30-06 je tam okrog 48 grain (pa verjetno daljnogled ne bo treba prestavljati).
    7x57 je okrog 38 (bolj za streloplahe)
    7x65 pa 48 pri vseh pa je še možnost povečanja ali zmanjšanja.
    Predlagam, da se kar tabel drži za enako težko kroglo. Z točnostjo običajno ni težav.
    Hvla lepa... Kaj misliš s tem "bolj za streloplahe" ??

  8. #468

    Privzeto

    Da je zgoraj še dovolj prostora. Ampak meni je všeč, če bokarca manj rukne. Pa drugim tudi.

  9. #469

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ali lahko to 150grs HT pofotkaš in pokažeš?
    Verjetno je razlika med njo in 165grs-ko v zadnjem delu?
    Žal 150 gr HT nimam več,sem jih postrelil in jih bom moral ponovno naročit. Naročil sem pa takrat tudi 155 H in ker mi je pošla zaloga HT, sem prešel na H.


    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Praskač, katera se ti je bolje obnesla, HT ali H, oziroma ali si opazil kaj razlik v učinku?
    Meni se je bolje obnesla HT krogla, podpludbe na mesu so bile znosne in divjad je padala, ni šla daleč.

    Z H sem imel pet iskanj z krvosledcem, od tega so bila vsa iskanja uspešna razen enega gumbarja nismo našli.

    Če povzamem sem prišel do podobnih zaključkov kot je bilo zapisano v članku prejšnjega Lovca; Domači konstruktorji lovskih krogel. H je torej namenjena težji divjadi, ker se počasneje deformira kot HT. V tem je po mojem mnenju tudi razlog, da sem srnjad iskal po strelu z H.

  10. #470
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Z H sem imel pet iskanj z krvosledcem, od tega so bila vsa iskanja uspešna razen enega gumbarja nismo našli.
    Kam naj bi ga pa zadel?

Stran 47 od 61 PrvaPrva ... 3743444546474849505157 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •