Stran 26 od 61 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 251 do 260 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #251
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ker gre konkretno ravno za LOS-ove krogle in ker sem zelen v reloadingu, bi proil za mnenje izkušenejših, kolikšna je tista toleranca točnosti pri odmerjanju smodnika, ki prinese določen raztros.
    Kot vidim, mi elektronska tehtnica včasih isto posodico s smodnikom, ko jo postavim drugič nanjo, pokaže nekoliko drugačno težo. Mogoče jo postavim malo drugače. Tudi gravitacijska tehtnica, če jo gledamo pod različnim kotom, enkrat bolj zviška drugič vodoravno lahko prinese malenkostne razlike.
    Ali so te male razlike že toliko, da vplivajo ali pa so zanemarljive?

    Krogle prej tudi stehtam in jih razporedim po težah v skupine. Res pa je, da še nisem šel v sistematično beleženje in me prej zanimajo vaša opažanja.

    LP

    Pozdravljen Sršen..

    Glede na to, da smo tukaj a lovskem forumu, je natančnost izdelave nabojev bolj "drugotnega" pomena.
    Naj obrazložim. Kot sem prebral tvoj prispevek, ti za lovske potrebe malo preveč kompliciraš, ker tak način polnjenja kot ga izvajaš ti izvajamo športni strelci pri katerih je pogoj luknja v luknjo na 100-300m, to pri lovu ni pomembno. Pri sami izdelavi streliva za lovske potrebe ni potrebno na decimalko tehtat krogel (vazna je gramaža in enak tip ter proizvajalec krogle), prav tako ni potrebno dozirat smodnik na 2 decimalko natančno, ker se ti hitrost krogle le malo spremeni. Zakaj? Zato ker če bi hotel polniti strelivo na način kot si ga zastavil ti, bi moral:
    - Izmeriti točen headspace puske (dolžina nabojev je za vsako puško drugačna)
    - Izmeriti težo krogel (to počneš)
    - Trimat vse tilce na minimalno dovoljeno dolžino
    - NE merit nabojev od netile do vrha krogle, temveč merit od netilke do krogle, kjer krogla doseze diameter npr. .308 (posebni nastavki na kljunastem merilu) - pri izmerjeni dolžini poglobit kroglo za cca 0.05mm
    - Upoštevat vlažnost in pritišk prostora v katerem polniš naboje (da so vsi napolnjeni pri enaki vlažnosti)
    - Uporabljat tulce istega proizvajalca in iz istega "lota" oziroma "paketa"
    - Tehtat težo tulcev
    - Merit debelino materijala na ustju tulca, ter zmeriz excentricnost vratu tulca, ter ga po potrebi uredit,
    - Uporabljat keesistenčne match netilke
    - ...

    Ampak to se ne izplača početi pri lovskih puškah ker so prevelike "jajca" za natančnop streljanje. Sama cev ni tako dobra kot pri ceveh za sportno orožje.
    Pri tem velja rek, da lovska puška more v danem momentu ustrelit, športna pa more zadet.

    Upam da te nisem preveč diskreditiral, ampak to so dejstva.
    Če potrebuješ konkreten odgovor pa vprašaj...

  2. #252
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    LOS krogle so zakon Sam tko, da ne pozabite o čem pišete tukaj.

  3. #253

    Privzeto

    Po parih minutah brskanja sem najdu tole:
    European 7 mm cartridges all have 7.24 mm (0.285 in) grooves diameter. American 7 mm cartridges have 7.21 mm (0.284 in) grooves diameter.
    Samo pri municiji še nisem vidu da bi blo kdaj zevedeno 7x57IS
    Me zanima kateri premer ma LOS 7mm
    Last edited by Dule; 30. April 2014 at 21:32.

  4. #254

    Privzeto

    LOS je 284.
    Naj vas to ne moti. Tudi drugi proizvajalci imajo različne diametre, odvisno od trdote krogle.
    Deepcurl recimo ima večji diameter. Je zraven krogel opozorilo glede polnjenja.
    Tudi za 308 sem že kupil krogle 311. Po merjenju z mikrometrom so bile enake.
    Last edited by alojz1; 30. April 2014 at 21:35.

  5. #255
    Član od
    Apr 2014
    Lokacija
    Med Jadranom in Triglavom
    Prispevki
    43

    Privzeto

    Citat karel je objavil: Pokaži objave
    @borzon
    Kdo si ti, da bi 50% lovcem odvzel OL zaradi tega, ker domnevno niso sposobni na preizkusu orožja pravilno nastaviti merilnih naprav, ne vidijo gole žene ( pljuvaš v lastno skledo? ), v določenem kalibru ne ločijo "R" naboja od navadnega ( sami pa uporabljajo povsem drug kaliber )?
    Streljanje iz roke se razlikuje od streljanja iz naslona! Pozabil si navesti, da imamo ljudje kar precej treme, ko nas kdo opazuje pri streljanju in zato so zadetki tudi tam, kjer jih ob "boljših pogojih" ni. Kateri športni strelci uporabljajo nogice? Mogoče R.D.? Trditev, da mora športna puška zadeti, lovska pa le ustreliti, je izjava leta. Glede polnjenja nabojev, ti lahko zatrdim, da sem z opremo v vrednosti okoli 300,00 € sestavil naboje, ki so bili na tekmah ( edini )"krivci" za nekaj zmag, čeprav nisem uporabljal LOS-krogle, po katerih je naslovljena ta tema.

    Sem izpolnil tvoja pričakovanja?

    Spoštovani lovski tovariši!

    V mojem prejšnjem sporočilu sem napisal, da se v tej temi več ne bom oglašal, ampak moram "pojesti" svojo besedo, ker mi nekako ne da "miru" kakšne neumnosti nekateri uporabniki pišejo po tem forumu. Sam se čudim adminu, kako ne odstrani takih ljudi z foruma.

    Za umik iz te teme sem se odločil iz razloga, ker vidim da se NE izplača prerekati z nekom, ki nima pojma oziroma noče imeti pojma o čemer govori. Nekateri pač ne znajo brati in ne razumejo slovenskega jezika, in vsako stvar izluščijo iz konteksta in se nanjo "obesijo". Tak je bil primer z kalibrom 7x57, ko je bilo vse drugo pomembno, le to da pripravnik ni imel pojma o oznakah tulcev pa ne.

    V zgoraj navedenem besedilu porabnika @karel, ne vem ali naj se ob njem smejim, ali naj se ob branju zjočem ker vidim kakšna neizobraženost in ozkoglednost je prisotna pri njemu. Potem mi pa še napiše, da mu nočem odgovoriti na vprašanja ki mi jih je zastavil. Kaj naj odgovorim na tako otročja navajanja in dezinformacije.

    V svoje sporočilu navaja, da je z opremo za 300 EUR zmagal ne vem koliko tekem. Spoštovani g. karel, na raznoraznih "golaš" tekmah lahko zmagate tudi brez opreme z seriskimi naboji iz trgovine. Z svojim prejšnjim stavkom NE navajam, da so vse lovske tekme "golaš" tekme. Zanima me, kolikokrat ste sodelovali na športnih tekmah v tujini in kakšno mesto ste zasedli? Z opremo za 300 EUr niti v kvalifikacije nebi prišli. Verjetno poznate razliko med športnim streljanjem iz lovskim streljanjem?

    Vi očitno ne razumete kaj sem napisal nekaj objav nazaj. Napisal sem, da profesionalna oprema za polnjenje streliva skupaj z vsemi merilnimi napravami stane okrog 2000-3000 EUR in za svojimi besedami stojim. Problem pri Vas je ta, da očitno ne veste kaj vse zavzema oziroma kakšna je profesionalna oprema za polnjenje orožja (očitno je še niste videli v živo in ne na sliki, ker če bi jo ne bi podajali takšnih neumnosti). Če hočete vam na hitro specificiram osnovne dele profesionalne opreme za polnjenje streliva, ki jo uporabljajo profi športni strelci in boste videli, da cena krepko presega 2000 EUR.
    Navajam le okvirne cene.
    - Preša minimalno 200-300 EUR (Za velike kalibre - dolge npr. cal.50 tudi 500-800 EUR)
    - Digitalna tehtnica RCBS 250 EUR, z dozirnikom smodnika tudi do 480 EUR (Skoraj nihče od prefesionlnih strelcev ne polni na navadno tehtnico)
    - Match matrice (odvisno od kalibra) komplet 3 matric 300-500 EUR
    - Merilci hitrosti projektila 150-250 EUR
    - Drugi manjši pripomočki (lij, orodje za čiščenje vzignega kanala, tablica za mazanje, vosek za mazanje, orodje za trimanje notranjoosti vžignega kanala,... in ostale drobnarije) okrog 250 eur
    - Orodje RCBS (motorsko kakršnega uporabljajo profiji) za čiščenje žepla netilke in krtačke za čiščenje notranjosti tulcev okrog 200 EUR
    - Tumbler in /ali ultrazvočni čistilec 150-250 eur
    - Digitalno kljunasto merilo 50-100 EUr + nastavki
    - Merilnik debeline stene vratu tulca 80-100 eur
    - Merilnik odmika excentričnosti krogle in ukrivljenosti vratu tulca 150-200 eur
    - Orodje za krajšanje tulcev npr. redding 200 EUR
    - Poleg tega je še nekaj druge "šare" za vsaj še 200 EUR
    - Kladivo za delaboracijo nabojev okrog 30-50 EUR

    Sedaj pa g. karel izračunajte koliko pride vse skupaj, mislim da krepko več kot 300 EUR in tudi krepko več kot 700 EUR, kot je navajal nekdo drug. Povejte če se splača kupovati to profi opremo za lovsko polnjenje nabojev. To sem namreč sam napisal nekaj postov nazaj... g. Karel, vi ker ste zelo natančen človek, in se pogosto obešate za nepomembne stvari, naj vas ponivno opozorim da so cene zgolj in samo okvirne, ker se mi res ne ljubi po spletu istati ter vam natančno specificirati cene za določen kos opreme.

    Citiram: "Trditev, da mora športna puška zadeti, lovska pa le ustreliti, je izjava leta."
    Se opravičejem g. karel ampak to je izjava, ki je v strelskih "vodah" stara že vsaj 30-40 let in si jo nisem jaz izmislil. ČE bi bili res tako poznani in dobri v strelstvu, kot navajate z svojimi zmagami, bi jo 100% že kje slišali in se ji nebi smejali kot "cigan belem kruhu". Če pa ste tako neizobražen, da ne veste pomena te izjave, potem res ne vem kaj je narobe z vami. A vam moram na dolgo in široko opisat in razložit pomen tega stavka??

    Citiram: "Streljanje iz roke se razlikuje od streljanja iz naslona!"
    Se strinjam, a sem mogoče kje napisal da se ne razlikuje, če sem se iskreno opravičujem, ampak nisem tako mislil. Sklepam pa da je bila tudi ta izjava ponovno pobrana iz konteksta.

    Citiram: "Pozabil si navesti, da imamo ljudje kar precej treme, ko nas kdo opazuje pri streljanju"

    Spoštovan g. Karel. Vsakega psihologa katerega boste vprašali vam bo povedal, da je Trema posledica nesamozavesti in neizkušenosti. Nesamozavest pa je v veliki meri pogojena z neznanjem o dolečeni temi.

    To da lovski pripravniki ne ločijo lovskega naboja od naboja z oznako R je za moje pojme nedopustno. Sploh če imajo na 10 listih A4 napisano vse o balistiki in so tako "leni" da se jim ne ljubi prebrat oziroma preletet tistih 10 listov.

    Za vse ostale člane foruma.
    Na ta forum sem se vpisal z namemom, da bi se tukaj razvila neka konstruktivna debata o orožju in lovski tematiki, ki bo za posledico imela neko dodano znanje in širjenje kvalitetnih prverjenih informacij ter znanja. Dejstvo je, da imam veliko znanja, ne znam pa vsega. Dejstvo je, da imate nekateri od vas veliko znanja, ne znate pa vsega, zato bi bilo potrebno da bi si znanje izmenjali v konstruktivnih debatah oziroma objavah. Ta pogovor, ki ga berem zadnjig 10 strani foruma, vsekakor ni pogovor ki bi ga lahko imenovali konstruktivna debata.
    Kot sem že nekajkrat napisal opažam, da je tukaj vse preveč ljudi ki tekmujejo kdo je boljši ter kdo določeno "izluščeno" informacijo čimbolj negira. Nihče od teh "tekmovalcev" pa ni toliko sposoben in odrastel, da bi informacijo prej preveril in na osnovi tega razvil konstruktivni pogovor, ki bi bil v prid vsem nam, posebej pa še mlajšim lovskim tovarišem oziroma pripravnikom ki so ačni znanja in informacij.
    To sporočilo, ki sem ga zgoraj napisal uporabniku @karel, mi ni v ponos in v uteho, saj sam nisem človek ki bi se spuščal na tako nizek in primitiven način komuniciranja. Očitno pa je, da se z nekaterimi "tekmovalci" tukaj na forumu ni mogoče odraslo komunicirat, jaz pa pri vsem svojem delu tudi nimam toliko časa da bi ga zabijal za odgovore na tako "neumesna" vprašanja in spodkopavanja.

    To je bila pa nedvomno moja zadnja objava


    Z lovskimi pozdravi

  6. Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne najdem več teme "kongliktne debate". Mogoče bi takšne debate potekale SAMO tam.
    So kot varnostni ventil na ekonom loncu.
    Konfliktne debate so v arhivu in so mesto kamor moderatorji mečejo take konfliktne debate in je tema tam za nadaljne "konfliktovanje" zaprta.

    Bom pa odprl novo, dostopno vsem in komur ni pod častjo tak nivo, naj kar piše vanjo!

    Izvolite, tu vam je na razpolago poseben oddelek za smetenje: http://www.forum-lov.org/forum/showt...n-za-KONFLIKTE
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  7. #257
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Kakšna nova dognanja pri uporabi v čeških kombiniranih puskah v kalibru 7x57R?

  8. #258

    Privzeto

    Kolikor sem sam preizkusil in kolikor so mi drugi povedali je 130 grain krogla zelo točna.
    V obeh variantah (tudi 7x65R)

  9. #259
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    V 7X64 sem testiral z 2 različnima smodnikoma(N140, LOVEX S065), 6 različnih polnjenj, pa nisem prišel do grupe ki bi bila zadovoljiva za lov. Če ima kdo recept, prosim na plano z njim(pomemben je tudi podatek o dolžini naboja, ker sem vsaj v 308win opazil, da je krogla občutljiva na to, iz katere pozicije štarta)

  10. #260

    Privzeto

    LOS HT 130 grainov, 7x65R, Vihtavuori 3.1 grama
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 2014-04-07 19.08.04.jpg‎  

Stran 26 od 61 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •