Stran 25 od 61 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #241
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat 22.mag je objavil: Pokaži objave
    ja 4 zareze v oblkiki razvlečenega polmeseca z svinčeno kapico
    ja vem kdo jih je delal,niso pa v prodaji.

  2. #242

    Privzeto

    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave
    ali ima obstrani zareze?
    Tako je, na to sem mislil .
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #243

    Privzeto

    Tole pa je z današnje nastrelitve lovskih pušk, kjer sem preizkusil moj Browning X-bolt 30-06 in domače strelivo LOS HUNTER 155 gr, napolnjeno z Lovex D073-6, 51 gr.
    Moram reči, da za tole puško in za moje strelske sposobnosti je tale grupacija impresivna. V najširšem delu meri 2,1 cm, kar je seveda sub-MOA. Spodaj sta še dva strela, ker sem imel pri sebi 5 nabojev in sem puško s zadnjima dvema streloma na grobo pristrelil na to strelivo, poleti pa ga bom preizkusil na kakšnem kosu srnjadi.
    Kot sem že v temi Blaser R8 napisal, je bilo vreme vlažno, vetrovno in mrzlo, tudi naslon je bil improviziran lovski, zato bi najbrž ob pravi "ladungi" in pravem strelcu šlo še bolje...

  4. #244

    Privzeto

    Me zanima ali je tudi pri drugih nabojih tako kot pri meni v 7x65R z LOS 130 grain, namreč 1mm spremembe dolžine naboja oz vstavitve krogle pomeni spremembo od 15 cm raztrosa do 3cm? Namreč globlje je vstavljena krogla, bolj je natančna.

  5. #245

    Privzeto

    Na tole pa nisem bil nikoli pozoren.
    Jaz jo vtisnem toliko, da je zadnji utor skrit.
    Deerhunter kar bistveno manj. Cel utor se vidi. Pa nimava težav z točnostjo.

    Bokarca raje napiši, če so še vedno izvidniki (flyerji).

  6. #246
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Katere krogle seveda monolitne mi najbolj priporočate,rad bi težko kroglo in da mi ne dela na divjadi podpludb in seveda da divjad lepo pada,streljal bi vse od male divjadi do jelenjadi,div.prašičev,....... ???????
    Še kaliber sem pozabil napisati 7x57R!!!
    Ma ta kaliber ti z los kroglo ne bi smel delat podpludb, ostalo kar si napisal so pa sanje vsakega lovca in proizvajalca krogel...

  7. #247
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Kaj hočeš ti s tem povedat?
    To, da razlika 1 mm v dolžini naboja ne more povzročiti raztros 15 do 3 cm.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  8. #248

    Privzeto

    Ker gre konkretno ravno za LOS-ove krogle in ker sem zelen v reloadingu, bi proil za mnenje izkušenejših, kolikšna je tista toleranca točnosti pri odmerjanju smodnika, ki prinese določen raztros.
    Kot vidim, mi elektronska tehtnica včasih isto posodico s smodnikom, ko jo postavim drugič nanjo, pokaže nekoliko drugačno težo. Mogoče jo postavim malo drugače. Tudi gravitacijska tehtnica, če jo gledamo pod različnim kotom, enkrat bolj zviška drugič vodoravno lahko prinese malenkostne razlike.
    Ali so te male razlike že toliko, da vplivajo ali pa so zanemarljive?

    Krogle prej tudi stehtam in jih razporedim po težah v skupine. Res pa je, da še nisem šel v sistematično beleženje in me prej zanimajo vaša opažanja.

    LP
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #249
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ker gre konkretno ravno za LOS-ove krogle in ker sem zelen v reloadingu, bi proil za mnenje izkušenejših, kolikšna je tista toleranca točnosti pri odmerjanju smodnika, ki prinese določen raztros.
    Kot vidim, mi elektronska tehtnica včasih isto posodico s smodnikom, ko jo postavim drugič nanjo, pokaže nekoliko drugačno težo. Mogoče jo postavim malo drugače. Tudi gravitacijska tehtnica, če jo gledamo pod različnim kotom, enkrat bolj zviška drugič vodoravno lahko prinese malenkostne razlike.
    Ali so te male razlike že toliko, da vplivajo ali pa so zanemarljive?

    Krogle prej tudi stehtam in jih razporedim po težah v skupine. Res pa je, da še nisem šel v sistematično beleženje in me prej zanimajo vaša opažanja.

    LP
    Pri Los 150 ht imam skoraj 1grain "lufta" za grupo cca 2cm!, pri dolžini 69.8mm v 308win, dosti bolj pomembna je prava dolžina naboja, ki odgovarja puški. Tisto moraš pa sam najti.

  10. #250
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Pri Los 150 ht imam skoraj 1grain "lufta" za grupo cca 2cm!, pri dolžini 69.8mm v 308win, dosti bolj pomembna je prava dolžina naboja, ki odgovarja puški. Tisto moraš pa sam najti.
    Najboljše boš ugotovu tako da si jih nekaj napolniš super precizno, nekaj pa z el. Vagico in boš vidu razliko...

Stran 25 od 61 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •