Stran 36 od 61 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 351 do 360 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #351

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Jvpv, kakšna je bila dolžina naboja?
    83,08mm

  2. #352

    Privzeto

    Hm, le zakaj jo ne delajo več. Avčin je odprl vrata monolitkam. Dobro se je izkazala in zaposlila veliko posnemovalcev. Mogoče pa jo ne delajo več zato, ker se je kakšen rogelj odlomil in je potem nekontrolirano zaorala. Pri teh novejših tega ni. Ali so bolj mehke in se ne lomi, ali pa so dovolj trde, da se konica razlomi in zadnji del drži smer do izstopa. Vsak si lahko tolmači po svoji želji. Da ne bo spet zakuhalo.

  3. #353
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Patentirana je bila s petimi roglji.

    Več na tej povezavi: http://www.google.nl/patents/US4044685
    Patent gor ,patent dol . Izstrelil sem jih preko 100, imam jih še 20-30 . Nobena , ampak res nobena , ki sem jo našel ni imela 5 ampak 4 roglje.Tudi nikoli nisem našel krogle z odlomljenm rogljem, kar je bil npr. pri barnesu kar pogost pojav.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  4. #354

    Privzeto

    Cvičk ampak praksa ni nič. Če na Goglu piše, da ima pet rogljev jih ima pač pet. Jaz sem tudi samo štiri videl. Pa sem sedaj v dvomih, če sem prav štel. Pa odlomljenega tudi še nisem videl. Ampak je eden na široko pisal o njem in kako je potem krogla orala.
    Ja, če nekomu ni všeč bo že našel kaj. In na podlagi enega primera ekspertizo napisal. Tu je to kar pogosto.

  5. #355
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Patent gor ,patent dol . Izstrelil sem jih preko 100, imam jih še 20-30 . Nobena , ampak res nobena , ki sem jo našel ni imela 5 ampak 4 roglje.Tudi nikoli nisem našel krogle z odlomljenm rogljem, kar je bil npr. pri barnesu kar pogost pojav.
    Ja, ti verjamem. Tudi v članku v Lovcu je s štirimi. Razlika z LOS-om pa vendarle je.

  6. #356

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Ja, ti verjamem. Razlika z LOS-om pa vendarle je.
    Seveda je. Saj mora biti, drugače bi bila ponaredek. ABC je le patentirana.
    In vsako leto pričakujem še kakšno podobno. Fenomenalno. Najbolšo. Najdražjo. Od naše neumnosti, ko bomo spet vsi nasedali in preizkušali živi kar veliko ljudi.
    Bistvo je pa tisto, kar je Avčin naredil.

  7. #357

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Bistvo je pa tisto, kar je Avčin naredil.

  8. #358
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat jagerboss je objavil: Pokaži objave
    Zakaj je kar na enkrat fregmentacija krogle v telesu divjadi postala zaželena ??
    Saj ni, ker ti špliterji, ki ostanejo v mesu zje8ejo nože na mesoreznici.

  9. #359

    Privzeto

    Dobro, da kdo tudi na to pomisli. Priznam, da nisem. In sedaj razmišljam, da bi začel uporabljati Geco krogle z mehkim svincem, da ne poškodujem dragocenega (5€) noža. Me bo sigurno preživel.

  10. #360
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    @Cviček. Danes sem prebral članek v Lovcu o LOS kroglah. Los krogle ostane 65-(70)%. Zanimivo je to, da avtor članka navaja drugačno sestavo materiala krogle, kot jo navaja en od forumašev. Je mogoče Seljak menjal materijal?

Stran 36 od 61 PrvaPrva ... 2632333435363738394046 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •