Stran 44 od 61 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 431 do 440 od 601

Tema: LOS - krogle

  1. #431

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Sršen kontroliraj se, s tem imaš namreč težave. Trenutno so predpisi takšni kot so in jih je treba spoštovati. Naslednjič se bo na forumu pojavil nekdo, ki s flobertom strelja srnjad. Ti boš pa veselo ploskal.
    Ni prav, da se predpisov ne spoštuje. Dovolj imam tega texasa med slovenskimi lovci.

    Da ne bo pomote, tudi jaz sem za spremembo trenutnega pravilnika.

    Main, komandiraj ti koga drugega, če se ti pusti!!! Mene nikar!!!
    O "najinih" težavah, bi lahko urezala zelooo dooolgo debato.

    Kar se konkretne teme tiče je nekaj spoštovanje predpisov, drugo pa njihova neživljenskost!
    To, da bom ploskal strelom z MK na srnjad, si pa iz betice izbij in ne podtikaj! Te imam počasi s tem tvojim podtikanjem poln kufer! Tudi jaz imam nekaterih dovolj med slovenskimi lovci!

    Pa enga srečnga pa zdravga ti želim!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #432

    Privzeto

    Še malo izkušenj z losom, ki ga testiram že celo sezono 2014. Pred parimi dnevi sem streljal kozico z 165 gr.losom v kalibru 3006. Kozica je strel dobro nakazala, nato pa je odšla za tropom gamsov. Na nastrelu ni bilo nobene krvi! Kljub temu, da je bila zateta skozi pljuča je bila prva krvna sled na snegu šele po 20 metrih. Po 60 m sem prišel do kozice.

  3. #433

    Privzeto

    Kakšno kroglo 165 grain to imaš??

  4. #434

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kakšno kroglo 165 grain to imaš??
    V tej gramaži in kalibru bo model HT. Krogla z manjšo luknjico.
    Prskač, povej nam ali je krogla zadela kakšno rebro?
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #435

    Privzeto

    Jaz sicer takšne nisem še nobene ustrelil. Ker sem mnenja, da je 140 grain ali 9g dovolj za vse. Ima večjo hitrost i kozica bi takoj padla. Na daleč streljam za pleče in takrat še malo gre, če ravno med rebra zadane (dvakrat se mi je to zgodilo).
    Mi je pa H v 155grain najbolj všeč.

  6. #436

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz sicer takšne nisem še nobene ustrelil. ...
    Mi je pa H v 155grain najbolj všeč.
    Jaz sem, pa z njo v kalibru 308W nisem bil zadovoljen že na tarčo. Stvar navoja cevi in hitrosti ter s tem povezane žiroskopske stabilnosti. Že izračun pokaže katastrofalno vrednost v navoju 1:12", pri 1:10" sicer malo bolje a še ne v redu. Zato sedaj ležijo v škatli.
    Z verzijo H pa sem zadovoljen z natančnostjo, a v navoju 1:10. Menim, da so bili ti faktorji premalo poudarjeni v članku v Lovcu. To so odlične krogle prihodnjosti a ne ustreza jim vsaka cev in hitrost. Pa to ne velja samo za LOS-a!

    Ker je bilo preteklo leto pri meni lovsko bolj kilavo, pričakujem letos še kaj praktičnih izkušenj s H kroglo.
    Mogoče že danes. Ajmo auf, gremo za pujsi!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #437

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Sršen kontroliraj se, s tem imaš namreč težave. Trenutno so predpisi takšni kot so in jih je treba spoštovati. Naslednjič se bo na forumu pojavil nekdo, ki s flobertom strelja srnjad. Ti boš pa veselo ploskal.
    Ni prav, da se predpisov ne spoštuje. Dovolj imam tega texasa med slovenskimi lovci.

    Da ne bo pomote, tudi jaz sem za spremembo trenutnega pravilnika.
    Mislim da imaš tukaj vsaj v nečem prav; namreč povprečen lovec je preveč neumen in rabi predpise, da ve s čim na kaj pokat. Brez njih bi blo dobesedno od floberta in frače najprej. Tisti ki pa ve zakaj se gre naj pa dela po svojih najboljših močeh, verjamem da mnogo bolje kot tisti ki samo slepo upoštevajo predpise.

  8. #438

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Mislim da imaš tukaj vsaj v nečem prav; namreč povprečen lovec je preveč neumen in rabi predpise, da ve s čim na kaj pokat. ...
    Ja seveda, rabimo gajžlo pa korobač ker smo prebutasti, da bi se kaj naučili in kaj pomislili.
    Pri tem je še najlepše, ker rabimo modrijane in nadmodrijane ki nam napišejo predpise, četudi so bolj butasti od butastih. To je predvsem fino za tiste, ki si vzamejo pravico opletati s korobači.

    Da bi se pa kaj učilo, izobraževalo, raziskovalo, primerjalo in vplivalo z vzori in primeri, neeee, to pa brez veze, saj smo prebutasti.

    Fantje, dejte o neumnostih zase govort, drugih pa ne vle?ite dol na svoj nivo!

    Ja sem že nazaj, ni bilo nič s pujsi. Srnjad pa je povečala aktivnost. Lisice pa tudi nobene nisem presledil. Verjetno so se poskrile, da jih ne bi z MK popokal.
    Last edited by Sršen; 1. January 2015 at 15:47.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #439

    Privzeto

    Jaz sem tudi nazaj. 20 strelov pa samo dva ozimčka. Slabo se je začelo.Sem pomagal povprečje kvarit. Ampak domov pa ne. Če enkrat smo jih našli. Brakir jih je skoraj pohodil. Spet smo samo zrak luknjali. Še dobro, ker drugače letos nebi bilo nič škod.
    Sta pa dva jelena tako pozirala, da jih je nekdo na par metrov z telefonom slikal.

  10. #440
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    plesnive glave na položajih,
    Ker te šef foruma Marijan Likar ne sankcionira, sem te včeraj dodal na ignore listo. Tvojih žalitev do oseb, ki jih poznaš ali ne poznaš mi ni za brati. Lepo se imej.

Stran 44 od 61 PrvaPrva ... 3440414243444546474854 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •