Stran 17 od 19 PrvaPrva ... 713141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 186

Tema: Slovaški kopov

  1. #161

    Privzeto

    mprimož ,sem pa pozabil napisati, koliko sem vložil v njo,. psička je stara 2,5 leti,3-4 na teden v lovišču ,po si zračunaj,mislim da je druga ljubezen ali pa celo prva,še dobro da moja ne prebira lovskega foruma.
    je pa res ,če imaš dovolj prašičev v lovišču potem lahko psa naučiš, če jih pa nimaš je pa problem. določeni pravijo da prašičev niso videli že 2 leti jaz pa sem jih videl okoli 100 uplenil pa 7, pa dober pogled

  2. #162

    Privzeto

    Ja, to drži. Če v lovišču ni prašičev je psa zelo težko naučiti, da išče le njih. Pri nas jih je na srečo veliko, tako da to ni težava. Kajti mnenja sem, da v raznih oborah ali podobno nikoli ne dosežemo cilja. Namreč da pes res samostojno išče, dvigne in goni divjad. Ter da po nekem doglednem času pride nazaj.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

  3. #163

    Privzeto

    Vsi, ki smo brali zadnjega Lovca smo lahko videli, kako imeniten rezultat je dosegel naš lovec z slovaškim kopovom. Tudi po tej poti bi mu rad čestital za doseženi uspeh in hkrati pohvalil izrednega psa, ki ga ima.
    CONTRA FACTUM NON DATUR ARGUMENTUM

  4. #164

    Wink

    Pa tudi brak jazbečar iz cvičkove dežele ni od muh

    lp

  5. #165
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Citat Prašičar je objavil: Pokaži objave
    Vsi, ki smo brali zadnjega Lovca smo lahko videli, kako imeniten rezultat je dosegel naš lovec z slovaškim kopovom. Tudi po tej poti bi mu rad čestital za doseženi uspeh in hkrati pohvalil izrednega psa, ki ga ima.
    Se pridružujem. Že brakjazbečarko Borko je imel vzgojeno "v piko". To kar dosega z Blekom pa je poglavje zase.

  6. #166

    Privzeto

    Za tak uspeh ni pogojena pasma,ampak v prvi meri naravne zasnove psa in pa odvisno od vodnika,koliko truda in znanja vloži v psa! Se pa najdejo tudi posamezne izjeme,ko je pes bolj samouk(velik interes psa,odlične naravne zasnove-neizkušen mlad vodnik,ki se uči od psa)!
    Če zna vodnik izkoristiti vse potencijale psa,so rezultati tu,vendar brez truda in dela(vodnika in psa),ni pri nobeni pasmi nič!
    Za izskušene vodnike nisem napisal nič novega,upam pa da se bo mlajših kolegov kaj prijelo!
    Pri psih je tako,kot pri ljudeh eni so bolj brihtni eni manj,drugi so zato in ono!
    Lovsko,kinološki pozdrav!

  7. #167
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Prašičar je objavil: Pokaži objave
    Vsi, ki smo brali zadnjega Lovca smo lahko videli, kako imeniten rezultat je dosegel naš lovec z slovaškim kopovom. Tudi po tej poti bi mu rad čestital za doseženi uspeh in hkrati pohvalil izrednega psa, ki ga ima.
    Še posebno zato, ker je njegov pes univerzalen, saj dela tudi po krvi in na zdravi divjadi.

  8. #168

    Privzeto

    Hvala vsem za čestitke!

  9. #169
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kar stoji stoji in ni moč oporekati.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #170

    Privzeto Glasnost

    Zanima me, ali je Slovaški kopov nagnjen k tihi gonji na splošno ali tako gonijo le posamezni psi. Večkrat sem slišal od lovcev, da so ti psi velikokrat tihi.
    AUT VINCERE AUT EMORI

Stran 17 od 19 PrvaPrva ... 713141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •