Stran 16 od 19 PrvaPrva ... 61213141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 186

Tema: Slovaški kopov

  1. #151
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Oprostite ...
    Katere podatke o goničih pa bi dali "med ljudi"?

  2. #152

    Privzeto

    Vse.

  3. #153

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Ne bom rekel, da sem kakšen strokovnjak glede šolanja goniča, sem pa prepričan, da bi moral gonič z dobro zasnovo (kaj šele s takšno, ki je bila v hvali vzreditelja
    Veliko o delovnosti prednikov mladičev pove hrbtna stran rodovnika. Tega kupcu iz lovskih vrst ne znajo ceniti ali pa ne poznajo ter hočejo kupiti za čim manj denarja čim bolj delovno uporabnega ter lepega psa.
    Običajno tisti vzreditelji, ki psov ne vodijo na tekme, ne na razstave, za svoje pse in legla govorijo, da so vrhunska. Jih zelo hvalijo in nato prodajo malo pod ceno. Novi lastnik je ves raznežen od nizke cene. Razočaranje pa pride, ko pes v lovišču in na razstavah ni niti približno tako uspešni, kot jih je za "prednike" navajal vzreditelj.
    "Za malo denarja, je malo muzike", tako pravi pregovor.

  4. #154
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Ufa! Bi blo pa groznega dela...

    Zanima me, kaj bi poleg ocene iz PNZ, ki jo pes pridobi v rani mladosti tam nekje med devetim in petnajstim mesecem, še vpisali v te statistike? A imajo naši goniči še kaj drugega, kar bi lahko objavili?

    Tekme na zajce se udeležijo redki posamezniki, tekme na divje prašiče pa itak ne moremo organizirati, da o razstavljanju lovskih psov niti ne govorim. Lovnega goniča nisem videl na razstavi že več let, da na stopničke v defileju 6.FCI niti ne pomislim. Verjetno sem imel v Sloveniji nazadnje čast stati na stopničkah prav jaz. Sodil je pa Vester, tako, da je malo poskrbel za svojo "branžo".

    Lunca, ena pametna spletna stran stane skoraj toliko kot celo leglo istrijanov.

  5. #155

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Vse kar mi je uspelo, je to, da srnjadi ne požene dlje kot 200 m.
    Kaj naj si potem drugega mislim o zasnovi naših goničev, ko pa se mi je to zgodilo kljub temu, da sem kupil psa po načelu več dnarja več muzike, od enega najbolj priznanih vzrediteljev goničev pri nas???

    Primož
    Omisli si beagla iz kakšne dobre lovske vzreje, pa ti bo gonil zajca in lisico pri starosti 6 mesecev tudi po 2 uri in to brez kakšnega posebnega šolanja. Srnjad in jelenjad pa ti požene zelo na kratko če ga k temu posebej ne spodbujaš. Da ne bo pomote, govorim o prirojenih zasnovah pri mladem psu. Beagli so najbolj navdušeni nad gonjo zajca, od tod tudi ime angleški mali zajčar.
    L.p.

  6. #156
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    Veliko o delovnosti prednikov mladičev pove hrbtna stran rodovnika. Tega kupcu iz lovskih vrst ne znajo ceniti ali pa ne poznajo ter hočejo kupiti za čim manj denarja čim bolj delovno uporabnega ter lepega psa.
    Običajno tisti vzreditelji, ki psov ne vodijo na tekme, ne na razstave, za svoje pse in legla govorijo, da so vrhunska. Jih zelo hvalijo in nato prodajo malo pod ceno. Novi lastnik je ves raznežen od nizke cene. Razočaranje pa pride, ko pes v lovišču in na razstavah ni niti približno tako uspešni, kot jih je za "prednike" navajal vzreditelj.
    "Za malo denarja, je malo muzike", tako pravi pregovor.
    Raubšic, očitno si me narobe razumel, zato naj ti še enkrat povem. Psa sem kupil od kao najbolj priznanega vzreditelja te pasme goničev pri nas, ki ima doma polno sobo pokalov iz raznih kinoloških razstav in tekmovanj, katere naj bi si prislužile njegove psice. Za psa sem plačal 200 € več kot bi me stalo pri drugih vzrediteljev ravno zato ker sem bil prepričan, da kupujem resnično delovno linijo. V šolanje goniča sem vložil ogromno časa in truda, kar lahko potrdijo nekateri znani vodniki goničev pri nas, katere sem prosil za nasvete, ki so mi bili še kako v pomoč pri šolanju.
    Pa vendar danes po dveh letih vestnega šolanja in odrekanja ne morem upleniti zajca, kaj šele lisico ali prašiča pred svojim psom.
    Sedaj ne mislim več čakati na čudež in si bom kupil še enega goniča, zato prosim vse, ki bi mi bili pripravljeni pomagati, da mi poveste za kakšno resnično preizkušeno delovno linijo goničev.
    L.p.
    Primož

  7. #157
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Primož
    Omisli si beagla iz kakšne dobre lovske vzreje, pa ti bo gonil zajca in lisico pri starosti 6 mesecev tudi po 2 uri in to brez kakšnega posebnega šolanja. Srnjad in jelenjad pa ti požene zelo na kratko če ga k temu posebej ne spodbujaš. Da ne bo pomote, govorim o prirojenih zasnovah pri mladem psu. Beagli so najbolj navdušeni nad gonjo zajca, od tod tudi ime angleški mali zajčar.
    L.p.
    Andrej, sem že razmišljal v tej smeri, vendar so mi nekako bolj pri srcu visokonogi goniči. Vseeno hvala za nasvet.

  8. #158
    Član od
    Sep 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    168

    Privzeto

    Mprimoz tudi jaz imam psa od istega vzreditelja ko tz ti (vsaj mislim), pa je izjemen gonič vse divjadi.Pred njim je padlo že kar nekaj zajcev (dva sem uplenil letos sam) in nekaj lisic.Danes je pred njim padel perašič.Je pa moja ugotovitev, da ta pasma dozori kasneje kot isrjani ali posavci - moje mnenje.


    LP

  9. #159

    Privzeto

    nemški gonič,ti nebo žal,zajca goni tudi do 30 minut, za lisice ti ne priporočam zaradi LISIČJIH GARJI,preveč sem imel problemov, za prašiča pa idealna, glasno nakaže in goni, na zadnji jagi tudi približno pol ure,dovolj ostra vendar ne nora,ker če bi bila ,jo že nebi več imel lp

  10. #160
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pa poskusimo držati temo ki je SLOVAŠKI KOPOV.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 16 od 19 PrvaPrva ... 61213141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •