Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 186

Tema: Slovaški kopov

  1. #141
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat Prašičar je objavil: Pokaži objave
    Se strinjam. Imam izkušnje z istrijanci in posavci. Tudi ti so dobri psi. Kar sem hotel povedati je le to, da je veliko slovaških goničev dobrih prašičarjev. Nadpovprečno mnogo. Npr. od 30 psov v naši družini je srne preganjalo 29 psov (istrijanci, posavci, braki itd.). Ko smo pripeljali prve "črne" pse, se je povprečje porušilo. Kar naenkrat je bil vsak drugi "dober". Kako naj pojasnimo ta fenomen?
    Je pa nekaj res. Jaz osebno ne verjamem v te pravljice. Pes je tak kot gospodar. Pa ne samo on. Njegova lovska skupina, okolica ali team. Imenujmo to pač kot hočemo. Ni idealnega psa in ni idealnega okolja.
    bravo

  2. #142

    Privzeto

    Roke vodnika naredijo psa, je pa res da mora imeti pes dobro zasnovo, kar jo kopovi glede prašičev vsekakor imajo.Večkrat preizkušeno!

  3. #143
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Res je, za dobrega psa je potrebna zasnova in veliko dela. Večji problem ja ta, da v mnogih LD za izvajanje lovov nimajo dovolj psov. Mladi se ne odločajo zanj, ne vem zakaj, lovec brez psa ni lovec, so nekoč dejali. Seveda, pes je obveza .

  4. #144
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Res je, za dobrega psa je potrebna zasnova in veliko dela. Večji problem ja ta, da v mnogih LD za izvajanje lovov nimajo dovolj psov. Mladi se ne odločajo zanj, ne vem zakaj, lovec brez psa ni lovec, so nekoč dejali. Seveda, pes je obveza .
    Lovec brez psa naj bo še naprej "lovec brez psa", psa oz. pse pa naj ima tisti, ki ima veselje, smisel, izkušnje in voljo.
    Tam kjer hodijo na lov zaradi mesa so vodniki psov še kako iskani in cenjeni. Kjer pa se na lov hodi za hobi, za druženje, zaradi tradicije, za "gojitev",.... tam so pa vodniki nebodigatreba, ki so večino časa v konfliktu z ostalimi člani in vodstvi LD.
    Ali narobe naganjajo, ali so preveč po lovišču ko šolajo pse, poleg kinologije morajo opravljati ostala dela v lovišču.....!
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  5. #145
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto zasnova

    Je že res, da je kvaliteta uporabnosti psa odvisna tako od vodnikovih rok kot tudi od zasnove. Vendar menim, da pri nas predvsem kar se goničev tiče je zasnova zelo šibak člen.

  6. #146

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Je že res, da je kvaliteta uporabnosti psa odvisna tako od vodnikovih rok kot tudi od zasnove. Vendar menim, da pri nas predvsem kar se goničev tiče je zasnova zelo šibak člen.
    Tako govorijo tisti, ki nikoli niso imeli goniča ali lovskega psa. Kaj pa vedo takšni, kako se izšola dobrega goniča in čemu vse se je potrebno odreči, da izšolaš povprečnega ali pa dobrega goniča. Jagati ne znajo z goniči, znajo pa kritizirati.

  7. #147

    Privzeto

    Zakaj bi imeli mladi jagri ali ne mladi, psa? Ni jim treba s psom se preganjat po robidah, grmovju.Lepo gredo na štant, če kaj pride, preide, drugače po koncu lova se obrne in gre na zadnji pogon.Mi neumni vodniki pa, čakamo pse ko poženejo, jih vozimo veterinarjem šivat..., smo zaskrbljeni, ko jih ni ali jih bomo še videli žive!Da ne govorim o obvezi, glede prehrane, šolanja, plačevanje tekem, PNZ...itd.Potem se vprašamo, zakaj bi jim bilo potrebno tega, mantranja? Navsezadnje se ti pa za hrbtom še sigurno smejejo, glej ga norca, kaj pa ima pse.

  8. #148
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto zasnova

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Tako govorijo tisti, ki nikoli niso imeli goniča ali lovskega psa. Kaj pa vedo takšni, kako se izšola dobrega goniča in čemu vse se je potrebno odreči, da izšolaš povprečnega ali pa dobrega goniča. Jagati ne znajo z goniči, znajo pa kritizirati.
    Ne bom rekel, da sem kakšen strokovnjak glede šolanja goniča, sem pa prepričan, da bi moral gonič z dobro zasnovo (kaj šele s takšno, ki je bila v hvali vzreditelja), ki je bil najmanj 4 krat tedensko v lovišču, če je bila le možnost spuščen na svežo sled zajca ali lisice, ki sta bila pred tem videna s strani vodnika ne pa tudi psa, pri starosti 2 let sam dvigniti zajca ali lisico in ju prignati lovcu pred cev. Tega na žalost do danes še nisem doživel in tudi upanja nimam več veliko, da celo kdaj bom pri tem goniču.
    Vse kar mi je uspelo, je to, da srnjadi ne požene dlje kot 200 m.
    Kaj naj si potem drugega mislim o zasnovi naših goničev, ko pa se mi je to zgodilo kljub temu, da sem kupil psa po načelu več dnarja več muzike, od enega najbolj priznanih vzrediteljev goničev pri nas???

  9. #149

    Privzeto

    Da si kupil "mačka v žaklju".Sicer pa:"Upanje umre zadnje".
    Za vas,ki potrebujete "delovne" goniče,bi bilo dobro,da bi se objavljali rezultati tekem in preizkušenj ali na netu ali pa v kakšnem posebnem glasilu.Lahko bi za to izkoristili tudi ta forum.Kaj misliš Breza?Tako bi se za nakup mladiča lahko odločali tudi na podlagi teh podatkov.Starši mladičev iz dobrih delovnih linij imajo običajno boljšo predispozicijo za delo.Pa še sami bi naredili selekcijo,kdo so kvalitetni vzreditelji in kdo ne.
    Pri moji pasmi imajo klubi,katerih član sem glasila,ki jih objavljajo približno 3x letno.V njih so tudi vsi podatki o rezultatih tekem,memorialov,razstav,legel,obvestil,predstavit vah pasem,doseženih prvaštvih v delu in lepoti,...
    Pri nas ima tudi večina vzrediteljev svoje spletne strani,kar vsaj meni osebno olajša iskanje primernih kandidatov za moje psice.Letos bo edini hudič jezik ,ker italijanščine se pa nisem še naučila .Mogoče pa fant še kaj govori francosko :icon_:pa bo ta dvogovor malce lažji.
    LP Tjaša

  10. #150

    Privzeto

    Citat lunca je objavil: Pokaži objave
    Za vas,ki potrebujete "delovne" goniče,bi bilo dobro,da bi se objavljali rezultati tekem in preizkušenj ali na netu ali pa v kakšnem posebnem glasilu.Lahko bi za to izkoristili tudi ta forum.Kaj misliš Breza?Tako bi se za nakup mladiča lahko odločali tudi na podlagi teh podatkov.Starši mladičev iz dobrih delovnih linij imajo običajno boljšo predispozicijo za delo.Pa še sami bi naredili selekcijo,kdo so kvalitetni vzreditelji in kdo ne.

    Seveda! Podatki o psih morajo med ljudi! Temu so tudi namenjeni! Kajti zbiranje podatkov kar tako, da se pač nekaj zbira in piše, je čisto brez veze, če od tega ni koristi.

    In le tako lahko kupec psa ali pa vzreditelj sam presodi, v kaj se spušča.

    *pri ptičarjih so ti podatki na voljo od leta 1987*

Stran 15 od 19 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •