Stran 5 od 19 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 186

Tema: Slovaški kopov

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Eni se preklajo okrog papirjev, eni pa jagajo...

    http://www.boardogs.com/
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  2. #42

    Privzeto

    Eni pa oboje!

  3. #43
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Detel nič se ne razlikuje saj psa vzgojiš po svoji meri in samo izkoristiš (če znaš) vse tiste prirojene vrline. Kopovi so prašičarji ,ravno tako se alpski goniči ne ustrašijo črnuha če so iz pravega testa pa to igra vlogo samo če psa ne vzgajaš.Tudi dolžina gonje ni pomembna saj se razlikuje kvečjemu za četrtino in sploh bom psa uporabljal za krvno sled,tako kot vse moje pse razen Arona resastega Istrijana ki pa je k nam prišel že odrasel in se nikoli nisem z njim ukvarjal več kot je bilo nujno potrebno za miren odnos med našim tropom vključno z človeškimi pripadniki. Seveda takoj bo ideja da Kopov goni samo vidoglasno in četudi se bo izkazalo da je to res bom še bolj zadovoljen saj bom vedel ,da je zelo blizu gonjeni zastreljeni divjadi. Dik se obnaša zelo podobno in hvala bogu da je tako.Mnogi ki sva jim iskala zastreljeno divjad so spoznali ,da je ta pesem zelo nazorna in koristen podatek za strelca v zasedi ali pa za mene ki ga sprčenega sledim. In še enkrat bom napisal kar sem že večkrat in je za slovenske kinologe bogokletstvo. ČE BI BILO MOŽNO,BI SI PSA ZA KRVNO SLED ZMEŠAL IZ VSAJ TREH PASEM IN IMEL BI IDEALNEGA PSA ZA LOV. Pa ni možno ker je lobij vzrediteljev premočan in preveč povezan z sodniškim. No pa saj bodo nekoč spoznali zmoto.Ruševinarji so že dolgo mešanci,pa se nihče ne zgraža,ravno tako policijski in vojaški psi niso več nujno čistokrvni.Ja lovski pa morajo biti,ker to upliva na modro belo obarvanost letnih peruti evropsko slovenske šoje po domače jerta. Bljaaaaakk. In končno ruševinarji rešujejo človeška življenja kajne???
    Last edited by Veper; 1. January 2009 at 07:58.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Marsikje lovijo visoko divjad s psi križanci. Kar se mene tiče pa raje vidim na takih lovih pasemske pse.
    Drži, da z določeno vzgojo in šolanjem se da marsikaj narediti iz psa, da pa dobiš idealnega (takega kot si želiš), jih je treba kar nekaj menjat. Tudi s križanjem, mislim, da ne bo takoj ta prvi ta "pravi". Tudi pes nosi v sebi določena nagnjenja, ki so nam po všeči ali tudi ne in jih moramo lažje ali težje odpravljati. Če pa pes ni dovolj samozavesten, ne pride v poštev za kri ali lov na prašiče. No, držim pesti za tvojega, da bo ta pravi in da boš z njim užival.

  5. #45

    Privzeto Redni vpis

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Še ena generacija pa bodo lahko redno vpisani v SLR. Po vseh vojnah okrog tega, kake pasme so zmešane notri in ali je prav ali ne, je nazadnje padla odločitev, da po treh generacijah potomcev "mešanega zakona" le-ti lahko dobijo redni vpis. In potem bodo tudi uradno čisto pravi kopovi.
    Me zanima kakšna je razlika med izrednim in rednim vpisom, oziroma kaj to v praksi pomeni. Moj pes ima namreč plav Rodovnik.

  6. #46

    Privzeto

    Vsi so plavi.

  7. #47
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Odgovor je točen. Ma ne sodi v SLO kinologijo.

  8. #48

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Odgovor je točen. Ma ne sodi v SLO kinologijo.
    Ko boš nov PSD napisal bo pa drugače!
    Imaš ti detel lovskega psa?

  9. #49

    Privzeto Vpis

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Vsi so plavi.
    No, kakšna je razlika med Izrednim vpisom in Rednim? Ali to v praksi ima posledice in kakšne? Pri paritvi, lovu?

  10. #50

    Privzeto

    Citat Prašičar je objavil: Pokaži objave
    No, kakšna je razlika med Izrednim vpisom in Rednim? Ali to v praksi ima posledice in kakšne? Pri paritvi, lovu?
    Nobene.S tem psom lahko pariš, jagaš....(seveda, če boš izpolnil vse pogoje!)

Stran 5 od 19 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •