Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 45

Tema: Mauser - menjava cevi

  1. #21
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Oh, Blaser... Pobožne želje... Tomaž, prav v tvojem kalibru bi ga imel...

    Sem ga že tolikokrat pestvoval, pa je prišla druga zadeva na svet za pestvovat pred kratkim - dobil sem hčerko. Pa še eno stanovanje bo treba letos naredit v bajti...

    Kot sem že pisal, sem puško dobil od tasta, ki jo je ugodno kupil v paketu še z dvema puškama. Ker s tem kalibrom ne nameravam loviti (za lov uporabljam izključno 8x57 s katerim sem zelo zadovoljen), sem razmišljal, oz. bolj tast, da bi menjali cev v kakšen bolj univerzalen kaliber. Me še mogoče najbolj mika 9,3x62, ker imamo v lovišču kar nekaj jelenjadi in d.prašičev...

  2. #22

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Tudi če se je res zgodilo, verjemi, da se je zaradi kake napake pri polnjenju, ko se uporabi kak pištolski smodnik in pride do katastrofe, pa naj bo blaser sauer ali bajkal...

    Tomaž vem, da je napaka drugje in ne v sistemu. To je varijanta kot si jo navedel malo prej "rekla kazala" zato pa sem navedel Duletu taka vprašanja!

  3. #23

  4. #24

    Privzeto

    Se opravičujem vsem prizadetim, Blaser R93 je najboljša in najvarnejša puška 21. stoletja.

  5. #25
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Dule ima popolnoma prav.Pri lovcih je taka vrjetnost izredno majhna ker uporabljajo tovarnisko strelivo.Pri sportnih strelcih pa je kar velika (posledicno ni v oborozitvi v vojskah in policiji.)Zato je tudi prisel na trzisce R8 ki ima se v zadnjem delu zaklepa varovalo da zmanjsa moznost zaklepa v glavo.Dogaja se samo pri pocenem tulcu....Vrjetnost je 1/10.000 ampak je in tega si taka firma nemore privoscit.......

  6. #26

    Privzeto

    Tinko dobro, da imamo tebe.
    Zaklep zleti v glavo samo na 10.ooo strelov.
    Zato te puške ni v vojaški oborožitvi.
    Večjih klobasarij pa še ne. Ampak ti si jih zmožen.
    Aja pa polnjeni naboji so nevarni.

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Oh, Blaser... Pobožne želje... Tomaž, prav v tvojem kalibru bi ga imel...

    Sem ga že tolikokrat pestvoval, pa je prišla druga zadeva na svet za pestvovat pred kratkim - dobil sem hčerko. Pa še eno stanovanje bo treba letos naredit v bajti...

    Kot sem že pisal, sem puško dobil od tasta, ki jo je ugodno kupil v paketu še z dvema puškama. Ker s tem kalibrom ne nameravam loviti (za lov uporabljam izključno 8x57 s katerim sem zelo zadovoljen), sem razmišljal, oz. bolj tast, da bi menjali cev v kakšen bolj univerzalen kaliber. Me še mogoče najbolj mika 9,3x62, ker imamo v lovišču kar nekaj jelenjadi in d.prašičev...
    Če imaš 8*57 ne rabiš 9,3*62, 243 pa lahko uporabljaš tako za jelenjad in za pujse, za dolge strele. seveda skladno z Pravilnikom o vrstah in moči......................

  8. #28
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    Dule ima popolnoma prav.Pri lovcih je taka vrjetnost izredno majhna ker uporabljajo tovarnisko strelivo.Pri sportnih strelcih pa je kar velika (posledicno ni v oborozitvi v vojskah in policiji.)Zato je tudi prisel na trzisce R8 ki ima se v zadnjem delu zaklepa varovalo da zmanjsa moznost zaklepa v glavo.Dogaja se samo pri pocenem tulcu....Vrjetnost je 1/10.000 ampak je in tega si taka firma nemore privoscit.......
    Tinkobalinko jebo te bog, od tebe pa nisem pričakoval tega...
    Zadnji sniper tečaj v Slovenski vojski ki je bil izveden je bil med puškami blaser tactical2(SEP) in Australska vojska ima ravno tako blaser...

    Pa verjemi, da med športnimi strelci ravno tako pride do poškodb pri mauserjevih zaklepih...

  9. #29
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Tinkobalinko jebo te bog 2 PUTA..... in Australska vojska ima ravno tako blaser...
    in naša policija tudi..

  10. #30

    Privzeto

    Noben ni reku da na mauserjevih sistemih ni nesreč, vendar je za kaj podobnega pri mauserju potrebno da ti potrže zaklepne bradavice. R93 ima hibo in že samo to da so na R8 dodali dodaten zatič dokazuje da zadeva ni bila tako zelo nedolžna.

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •