Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 73

Tema: Izbira daljnogleda

  1. #61

    Privzeto

    Citat Optik-trade.si je objavil: Pokaži objave
    Oba bosta tam na razpolago.
    Potem pa je v redu.

  2. #62
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto nasvet, prosim

    Ola;

    Kupujem daljnogled nižjega srednjega ranga, nekje okoli 400 €.
    Prioritetno želim dobre zmogljivosti v mraku, ta atribut ima prednost pred dimenzijami in težo.

    Malo sem pogooglal, pogledal tudi na spletni strani Optik trade in našel nekaj variant...

    Katerega od teh spodnjih bi najbolj priporočali?

    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...00,500.00.html

    Ker grem v soboto slučajno v Celovec, sem pobrskal tudi po kettnerjevi spletni strani, in videl, da imajo tegale steinerja v akciji:
    http://www.kettner.com/at_de/sale/op...pro-10x50.html


    Hvaležen bom za vsak vaš nasvet:)

  3. #63
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

  4. #64
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Kar se tiče uporabnosti v mraku sta med temi po mojih izkušnjah najboljša Vortex in Hawke 8x56. Vsestransko je med njimi najbolj uporaben Bauer 8x50 ED, najbolje izdelan ter kvaliteten med temi pa je Steiner na Kettnerjevi strani. Je pa zaradi konfiguracije 10x50 vseeno manj svetel, ko prejšnji zgoraj našteti.

    Je pa tako, da če resnično iščeš daljnogled, ki je posebej uporaben v mraku potem poskusi gledati v nižjem srednjem rangu raje porro daljnoglede. Predvsem Fujinoni so glede na svojo ceno v prav svojem rangu kar se svetlosti tiče.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Najlepša hvala za nasvet s katerim ste mi zožali izbiro na Vortex 8X56 in Hawke Pro Stalk.

    Med tema dvema se bom najverjetneje odločil. Nagibam se k Vortexu, ker ga ponujate v izvedbi 8X56. Predstavljam si, da 10X56 vzame nekaj prepustnosti.

    Fujinon MT 7X50 gre malce čez zastavljen bu?et. WP-CF pa bolj sodi na barko.

    Se slišimo še po telefonu.

    LP Mitja

  6. #66
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Daljnogledi v 10x povečavi potrebujejo 70 mm lečo, da bi lahko enako "obsijali" (imeli enako veliko izstopno zenico svetlobe) kot tisti v 8x56 konfiguraciji. Seveda to ne velja kar povprek, saj ogromno vlogo pri svetlosti daljnogleda igra tudi tip prizme, kvaliteta stekel, izdelave, tehnologija...

    Pri daljnogledih istih serij pa so seveda 8x56 bolj svetli od 10x56.

    Za oseben nasvet pri izbiri pa nas seveda lahko vedno pokličete.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #67

    Privzeto

    Citat Brlogar je objavil: Pokaži objave
    Ola;
    Kupujem daljnogled nižjega srednjega ranga, nekje okoli 400 €.
    Hvaležen bom za vsak vaš nasvet:)
    Moje mnenje. Škoda in potrata časa je spraševati za nasvete. Vsak ima svoje oči ali pa hvali tisto, kar ima sam. Tudi sam sem pred nakupom prebrskal vse in primerjal cene. Nazadnje sem šel k Optiktrade in kupil nekaj, kar prej sploh nisem gledal. In hvala bogu, da sem upošteval njegov nasvet.
    Imamo srečo, da imamo med nami trgovca, ki se spozna in svetuje. Drugi svetujejo le za svoj profit. Temu pa je pomembno tudi zadovoljstvo kupca.
    Zato priporočam vsem, ki nabavljajo optiko. Pojdi na predstavitev ali k njemu, poglej kaj ti priporoča in preizkusi. Dvomim, da boš sam izbral bolje.

  8. #68

    Privzeto

    Vortex 8X56 ni slaba izbira!

  9. #69

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje.
    . Pojdi na predstavitev ali k njemu, poglej kaj ti priporoča in preizkusi. Dvomim, da boš sam izbral bolje.
    Dečki. 10. 08 2013 (naslednjo soboto) ima strelska stran tekmo v LD Dobrni pri lovski koči na Trojni in je z Optikom dogovorjeno za predstavitev daljnogledov. Obljubil je 5000 kosov.

    Teodor je res, ali sem napisal "lovsko "številko.

  10. #70
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Sem bil že na dveh predstavitvah optike, pa tudi z Optik trade dobro sodelujeva. Brlogar, če boš kontaktiral z njimi, ne moreš zgrešiti, kar se tiče nasvetov, ponudbe in seveda v končni fazi cene produktov.
    Ker sem bil tudi na predstavitvi, kjer smo preizkušali optiko za uporabnost v mraku, bi ti svetoval Fujinona, ki je bil v vrsti takoj za big 3 (Kahles, Zeiss, Swarovski) (poglej starejše prispevke, kjer smo o tem pisali). Je cenovno ugoden... Če te ne moti njegova velikost in teža, boš pa toliko bolj zadovoljen z njegovo uporabnostjo v mraku...
    Zelo presenetljivo dobro se je izkazal tudi daljnogled od Delte (mislim, da je bil njihov), ki je manjši, vendar po uporabnosti ne zaostaja veliko, pa še cenovno je ugodnejši...
    Last edited by PROF.racoon; 3. August 2013 at 15:48.

Stran 7 od 8 PrvaPrva ... 345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •