Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 22

Tema: Heym 21 Syntetik STS

  1. #11
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Evo povem da na TITANU6 sami problemi.Nisem se zmislil da mi je trgalo montaze pa niso bile kitajske.
    Se spomnem da mi je skoraj dalnogled ostal v roki.Torej vijaki na letvi so se stalno odvijali ko sem jih zalepil je potrgalo.Sreco v nesreci sem imel to da jem slucajno kupil enodelno sino in je optika ostala cela.
    Druga stvar je da "rosfraj" zelo zelo rjavi ce je poskodovan (ne povrsinsko)se spomnem da sem imel "crtico" na cevi in tam je rjavelo.Nikoli si nisem mislil da rosfraj rjavi.....
    Najbrz pa tudi vse fosfraj puske niso z popolnoma istega materiala (razne primesi).Veliki problem sem imel ko sem pusko doma cistil zvecer odsel na lov,slucajno se je zgodilo da je zaradi padca puska padla v sneg.Ni variante da odpres zaklep (pa nisem gleh nekaj svoh) tudi z nogo in gojzarjem ne.......lahko gres samo domov in das pusko na toplo.Vrjamem pa da niso vse iz istega materiala imajo razlicne (primesi).Spet koliko dnarja toliko muzike.
    Na koncu po vseh mojih puskah sem prisel do zaklucka da je za nas "vsakodnevne jagre"jugoslovanka zakon nic ji ne pride do zivega.
    To so samo moje izkusne z titanom iz rostfraja o drugih firmah pa kdo drug....

  2. #12
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Si kaj reklamiral? Od avstrijske firme tega ne bi pričakoval...

  3. #13
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Talking

    Nisem........vprasanje kaj bi bilo pomoje nic.Kot vedno na tisoce zgovorov.Pac da se zastopimo mogoce pri povprecnem slovenskem lovcu se to nebi dogajalo.Jaz sem takrat bil skoraj vsak dan ce ze ne vse dni v letu v loviscu,neglede na vreme.Dogajalo se mi je takrat ko so bile zunanje temparature cca -15 no mogoce sem tudi sam malo kriv.Doma sem v loviscu zato hodim velikokrat na lov pes.Puska je bila izredno mrzla potem pa drekt v hiso na +22stopinj.Mogoce je tukaj kaksen strokovnjak ki bi znal to razlozit ce so dejanske razlike med rostfrajem (puska) in jeklom (montaza) in vijaki (jekleni vijaki v rostfrajinem zaklepiscu).
    Sej je logicno ane manj ko je zracnosti pri zaklepu manj je vrjetnosti za nevsecnosti.Pri jugoslovanki ali remingtonu se to nemore zgoditi.
    Ce bi se to dogajalo na mauserju bi nemci v parih dneh zaklucili napad na rusijo.

  4. #14

    Privzeto

    Imam Tikko t3 lite stainless, že kakih 6 let, do sedaj nisem imel nobenih problemov z montažo in tudi z rjavenjem ne, puško uporabljam v vseh vremenskih razmerah, tudi na tarčo kar nekaj postrelim, tako da o moji Finki, samo pohvalno. Edini problem ki sem ga imel s puško, je ta, da mi je počil plastični pokrovček na zadnjem delu zaklepa, ki sem ga seveda zamenjal in sedaj je že nekaj let ok. Drugače Titan 6 naj bi imel zaklepišče iz aluminija, montaže so pa ponavadi jeklene in naj bi prihajalo do različne razteznosti materialov in s tem posledično do problemov...
    V kraljestvu Zlatoroga

  5. #15
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Evo, sem dobil puško :)
    Daljnogled je zmontiran. Z4i.
    Postrelil sem tudi že par škatlic streliva tako da sem se odločil napisati eno poročilce.
    Kaliber je 30-06. O natančnosti bi lahko povedal nekaj malega. Nekako se mi ne zdi preveč natančna. Vsaj s češko bokarico imam malo boljše grupe. Načeloma pa postrelim vse v radiju do 2cm od centra na 100m. Tudi cevi nisem nič hladil.
    V zadnjih lovcih je par člankov o strelivu, ki jih še nisem prebral :) so pa na spisku obveznega branja. Skratka ker je cev malo krajša, 52 cm, se na koncu pojavi "ogenj". Kar verjetno ne vpliva dobro na natančnost. Verjetno bom moral zamenjati municijo.
    Definitivno pa so vsi plusi puške ki sem jih hotel. Mogoče je edino malo težja kot sem mislil da bo. Sprožilec mi odgovarja, se ga da naštimati od cca 0,5 do 2,5 kg. Sem ga naštimal na ~1,3 kg.

    Komaj čakam maj :)

  6. #16
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    cev se mora "uležat" (obložit z svincem,bakrom),prst se mora navadit sprožilca,ti se moraš navadit puške


    trening trening trening trening

  7. #17
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Jap, bo treba še kar nekaj škatlic spraznit in kaj prebrati in preiskusiti v živo potem :)
    Kake so vaše izkušnje glede razlike v natančnosti normalno dolgih cevi in krajših?
    LP N

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Jap, bo treba še kar nekaj škatlic spraznit in kaj prebrati in preiskusiti v živo potem :)
    Kake so vaše izkušnje glede razlike v natančnosti normalno dolgih cevi in krajših?
    LP N
    O kratkih ceveh:
    http://www.tacticaloperations.com/SWATbarrel/
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #19
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Super članek! Sem kar vesel ko sem ga prebral.

    Zdaj pa imam naslednje vprašanje :) A je na strelivu kaka posebna oznaka za smodnik. In kako veš kateri smodnik dejansko dovolj hitro izgoreva za določeno dolžino cevi. Mogoče kak praktičen napotek. Verjetno je znano katero strelivo ima "hitrejši smodnik" in samo jaz ne vem tega.
    Trenutno uporabljam Geco Express.

    LP N

  10. #20

    Privzeto

    Remic, podatkov o smodniku ni ali pa si z njimi ne moreš nič pomagati. Dejstvo pa je, da 30-06 v krajši cevi potrebuje hitrejši smodnik in z tem posledično lažjo kroglo. V tujem članku je pomemben stavek " dolžina cevi je tesno povezana z kalibrom". In notranjo balistiko.
    Jaz sem bil razočaran nad naboji 357mag. Dokler nisem začel polniti z smodnikom N-110. Hitrost in z tem energija sta se bistveno povečali. In zakaj takih nabojev ni v trgovini? Zato, ker so za 6"cev ali daljšo. Tisti kupljeni so pa tudi za kratke.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •