Stran 20 od 25 PrvaPrva ... 10161718192021222324 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 247

Tema: Fotoaparati analogni in digitalni

  1. #191
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    718

    Privzeto

    Moj stari Canon S1 IS se je dokončno poslovil. Po 6 letih mraza, hribov, poletja vročine in še česa se je utrudil. Ker sem s financami tako tako in ker sem mnenja da za hobi program človek res ne rabi takih zverin kot jih imate profesionalci tipa : springer, gosjak in shadow, se mi dopadejo kompaktni ultra zoom digitalci. Moja zgornja meja je 500 eur. Za ta denar je brez veze da kupujem slabega zrcalno refleksnega? Zakaj sta v Big Bangu iste cene kompaktni Nikon Coolpix P 500 ter zrf Nikon D 3000 18-55 VR? To je tudi najcenejši zrf kar jih je. Je bolje kupit dobrega kompaktnega kot slabega zrf? In še kaj menite o Canonu SX 30 IS v primerjaivi z Nikon coolpix P 500.

    Za dodatne objektive, bliskavice in podobno opremo nimam denarja niti v sanjah. Niti nisem in ne bom profesionalni fotograf. Rad pa bi ujel kak lep prizor iz lovišča. Posnetke divjadi za domačo rabo in mogoče za tukaj na forum prilepit. Mi je pa kristalno jasno, da v mraku vsak kompaktni fotoaparat odpove. Bomo pa fotkali bolj podnevi :) Hvala za kakšen nasvet.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo.

  2. #192
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Imam občutek, da si že sam ugotovil da bo z DSLR težka. Če bi se že odločil za DSLR, bi ti zagotovo svetoval rabljenega. Za zrcalnorefleksne aparate si upam reči, da 80% slike naredi objektiv - razen pri izjemah. Tako da šparat pri ohišju in se stegnit pri objektivu. Tudi če cene ne vzameš v obzir, pri fotografiranju divjadi to pomeni teleobjektiv, ki s težo in volumnom dela na lovu precej gužve.

    Za kompakte gledaš v pravo smer. Oba, ki si ju predlagal sta zelo solidna aparata s podobnimi lastnostmi. Povečata več kot dvakrat bolje kot tvoj stari aparat. Osebno bi se odločil za Nikona. Je 100g lažji (kar je na lovu dobrodošlo), poleg tega pa mi je Canon grd s to njihovo tipično zaobljenostjo.

    Da je pa cena kompakta enaka ceni DSLR, je po mojem mnenju čisti marketinški nateg. Ciljajo na naivneže, ki jim je važno zgolj to, da imajo večjega od soseda. Takšni potem ugotovijo da slike kar naenkrat niso kontrastne in barvite ter podobno. Pa da je treba zoom ročno premikat - in to pri tako dobrem aparatu! Nekateri to priznajo, drugi pa so tiho in veselo nabavljajo filtre, stojala, fleše in ostale nujne zadeve. Boljše to kot pa nek posran kompakt, ha.

  3. #193
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kupi Canona ker je najboljši na svetu. Jaz uporabljam to znamko odkar vem zase in sem prezadovoljen. Snemam vido in fotografiram, uporabljam ga kot ti v mrazuiin vročini, dežju in suši pa me še ni razočaral.Zelo pomembno je da ima vrtljiv zaslon. Skratka Canon in nič drugega!!!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #194

    Privzeto

    Canon ima za malenkost boljšo sliko, Nikon pa boljši video. Ja, pa vrtljiv zaslon pri Canonu je fajn zadeva. Glede na to, da si imel do sedaj Canona ostani pri tem. Sicer pa poglej še te strani.
    http://www.dcresource.com/reviews/ca...ot_sx30-review
    http://www.dcresource.com/reviews/ni...ix_p500-review

  5. #195
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    82

    Privzeto

    Sem si še jaz prebral par testov več in sem pripravljen požret ponos in priporočat Canona :icon_smile: Čeprav sta oba aparata super, Canon menda Nikona konkretno prekosi kar se tiče zmogljivosti baterije.

    Ampak Canon še vedno ni najboljši na svetu

  6. #196

    Privzeto

    Pred kratikim sem nabavil Nikon D3100 z objektivom 55-300, se sicer še učim, ampak z začetnimi rezultati sem zadovoljen.

  7. #197
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    55-300 objektiv od nikona?z zaslonko?Mogoče objektiv s spodnje povezave?

    http://www.kenrockwell.com/nikon/55-300mm.htm
    Last edited by Hunter; 25. June 2011 at 13:04.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #198
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Moj stari Canon S1 IS se je dokončno poslovil. Po 6 letih mraza, hribov, poletja vročine in še česa se je utrudil. Ker sem s financami tako tako in ker sem mnenja da za hobi program človek res ne rabi takih zverin kot jih imate profesionalci tipa : springer, gosjak in shadow, se mi dopadejo kompaktni ultra zoom digitalci. Moja zgornja meja je 500 eur. Za ta denar je brez veze da kupujem slabega zrcalno refleksnega? Zakaj sta v Big Bangu iste cene kompaktni Nikon Coolpix P 500 ter zrf Nikon D 3000 18-55 VR? To je tudi najcenejši zrf kar jih je. Je bolje kupit dobrega kompaktnega kot slabega zrf? In še kaj menite o Canonu SX 30 IS v primerjaivi z Nikon coolpix P 500.

    Za dodatne objektive, bliskavice in podobno opremo nimam denarja niti v sanjah. Niti nisem in ne bom profesionalni fotograf. Rad pa bi ujel kak lep prizor iz lovišča. Posnetke divjadi za domačo rabo in mogoče za tukaj na forum prilepit. Mi je pa kristalno jasno, da v mraku vsak kompaktni fotoaparat odpove. Bomo pa fotkali bolj podnevi :) Hvala za kakšen nasvet.
    Če si uporabljal Canona, je najbolje ostati pri isti znamki. Tako že poznaš logiko raznih nastavitev po menujih. Preden se odločiš primi oba modela v roko. Ko boš ravno v trgovini poglej še Fujifilm FinePix HS20 EXR.

  9. #199

    Privzeto

    Citat Hunter je objavil: Pokaži objave
    55-300 objektiv od nikona?z zaslonko?Mogoče objektiv s spodnje povezave?

    http://www.kenrockwell.com/nikon/55-300mm.htm
    Ja, kupil sem v paketu z dvema objektivoma.

  10. #200

    Privzeto

    Citat gamsar je objavil: Pokaži objave
    Moja zgornja meja je 500 eur. Za ta denar je brez veze da kupujem slabega zrcalno refleksnega?
    Ne bi rekel.
    Jaz sem dal za tole + še en objektiv 18-70 f3.5-5,6 manj kot 500€ pa sem noro zadovoljen. Sem pa kupoval nekaj mesecev po delih. Po enih štirih ultra zoom kompaktih prideš počasi do tega da to ni to oziroma je ob dobrih pogojih. Sedaj imam kompakta samo še za pod vodo.

    Povezava 9663

    Povezava 9664
    Last edited by capra ibex; 19. August 2013 at 14:07.

Stran 20 od 25 PrvaPrva ... 10161718192021222324 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •