Stran 19 od 25 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 247

Tema: Fotoaparati analogni in digitalni

  1. #181

  2. #182
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Zanimiv članek, da pred nakupom dobiš osnovne informacije.
    http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2783&z=1

    Razmisli kaj imaš namen fotografirat, želiš snemat video, kakšne objektive si boš kupil in koliko imaš evrov na zalogi.

    Za uporabo na lovu je mogoče smiselno pobrskat po bolhi. Mogoče kupit starejši body (za 300 evrov se dobi marsikaj uporabnega) in dat kaj več v objektive.

  3. #183
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Moja nova pridobitev manualni objektiv Sonnar 4/300 Carl Zeiss Jena. Pa še par fotk s treninga na vrtu.

  4. #184
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No vidim da je za še kvalitetnejše fotke poskrbljeno. Čestitke
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #185
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Kolikšen je bil pa vložek vsega skupaj, če ni skrivnost?

  6. #186
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Pentax (k100d) body je bil že doma. Na njem se mi je zlomil kardan za pogon AF, kar je glavni razlog, da sem začel razmišljati o nakupu manualnega objektiva. Sicer se podobnega (popolnoma delujočega) na bolhi dobi za 100-150 evrov. Objektiv me je stal 140 evrov (je treba malo dlje prebirat oglase, da ga dobiš), zraven rabiš še adapter za m42 objektive. Kupil sem Marumi adapter za 35 evrov, original od firme je 60 evrov. Se pa da dobiti tudi cenejše od 10 evrov.

    Na začetku sem ugotovil, da je potrebno še enkrat prebrati navodila za uporabo fotoaparata. Predvsem opombe, kjer zveš kaj je treba ponastaviti v menju fotoaparata, da stvar čim bolje deluje (potrditev ostrenja, SR, svetlomer...).
    Last edited by springer; 29. January 2011 at 21:20.

  7. #187
    Član od
    Apr 2009
    Lokacija
    Zgornja Gorenjska
    Prispevki
    28

    Privzeto

    Uf Springer tole pa zgleda ostro da bi lahko z lahkoto klobaso rezal,hec naslednjio foto seanso boš moral tvojo prijateljico prej peljati v pasji
    kozmetični salon,boš enkrat pokazal.No sej je Korl garant za vrhunsko optiko sploh pa malo starejše letnice. Lp

  8. #188
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Krško
    Prispevki
    101

    Privzeto

    Fini komplet, dopadljiv. :icon_smile: Mel sem občutek, da je to mal dražja zadevšna. Hvala za info.

  9. #189

    Privzeto

    tudi sam se odločam za nakup dslr fotoaparata, zanima me, kaj priporočate? odločam se med canonon in nikonom. zgornja meja je nekje 1300€. ima kdo izkušnje z nakupi iz tujine? avstrija,nemčija, nl?

  10. #190
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat _fox_ je objavil: Pokaži objave
    tudi sam se odločam za nakup dslr fotoaparata, zanima me, kaj priporočate? odločam se med canonon in nikonom. zgornja meja je nekje 1300€. ima kdo izkušnje z nakupi iz tujine? avstrija,nemčija, nl?
    Canon ali Nikon, če še nisi imel dslr se boš v vsakem primeru prav odločil. Preberi teste in članke na e fotografija, da boš vedel, kaj ti ponuja kakšen model in se odloči glede na to, kaj ti je bolj pomembno, da tvoja kamera zmore.

    1300€ je dosti ali malo. Če kupuješ dslr in en splošen objektiv bo zadosti, če hočeš še en zmogljiv teleobjektiv za fotolov, pa bo premalo.

    V tujini še nisem kupoval, kar pa berem po forumih večina ljudi nima problemov. Zalomi se lahko pri napačnem naslovu- pa gre roba najprej malo na Slovaško. Več problemov imaš lahko z reklamacijo, če bo slučajno potrebna. Zagotovo si ob SLO navodila ( ti bodo zelo prav prišla, če še nisi uporabljal dslr kamere). Potem je tu še poštnina, mogoče carina.

Stran 19 od 25 PrvaPrva ... 9151617181920212223 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •