Stran 12 od 25 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 247

Tema: Fotoaparati analogni in digitalni

  1. #111

    Privzeto

    Olympus SP-565 UZ ma kr dobr zoom, pa pomojem je kvaliteta tudi mal bolš, kot pa pri nikonu. To je moje mnenje.

  2. #112
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Jože je objavil: Pokaži objave
    Olympus SP-565 UZ ma kr dobr zoom, pa pomojem je kvaliteta tudi mal bolš, kot pa pri nikonu. To je moje mnenje.
    Jože,zakaj misliš da je pri Olympusu boljša kvaliteta kot pa pri Nikonu??
    Nikon ja spada v sam vrh zrcalno refleksnih (SLR) aparatov..kako se obnese pa kot kompakten fotoaparat,z tele objektivom??

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #113

    Privzeto

    Moje mnenje je bilo da je digitalni boljši Olympus, kot pa Nikon, za zrcalno refleksne pa nimam pojma :icon_: to pa je bilo samo moje mnenje, ne pa mnenje nekega strokovnjaka, kar pa nisem

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat Jože je objavil: Pokaži objave
    Moje mnenje je bilo da je digitalni boljši Olympus, kot pa Nikon, za zrcalno refleksne pa nimam pojma :icon_: to pa je bilo samo moje mnenje, ne pa mnenje nekega strokovnjaka, kar pa nisem
    Niti sam nisem,le zanimajo me mnenja drugih,tako lažje prideš do prave odločitve,kajne??
    Hvala za mnenje Jože..tudi sam se bolj nagibam k nakupu olympusa,tako da bo verjetno v kratkem ta aparat nasledil FZ7-ko,ki je kar dobro služil,še slika

    lp,a
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  5. #115

    Privzeto

    No bom pa še v tej temi malce pognojil:icon_:

    S fotografijo se amatersko ukvarjam preko 30 let. Kot mulc sem si doma naredil temnico, ki je danes samo še spomin. Tehnika pač napreduje.
    Moj prvi fotoaparat je bil vilia, potem Kiev in ko sem napraskal denar sem si privoščil Zenita,ki je že vseboval svetlomer. Zadnjih nekaj let sem imel Nikona F65, ki ga je paralelno dopolnjeval Canon G3 a se je žal uničil. Zdaj imam D50 z gripom in objektivom Nikon 18-70mm in Sigmo 135-450mm (preračunano iz analogca).
    Sin si je pred dobre pol leta kupil Nikona P80,po karakteristikah zelo uredu v praksi pa imam nekaj pripomb. Zrnatost je pri 800 ISO prevelika:( Snemanje videa zelo moti zvok objektiva (motorja), ki stalno fokusira. ISO ima 6400 vendar je neuporaben za sliko, kvečjemu za informacijo. Dopade se mi spremenljiva avtomatika ISO vrednosti. Če primerjam sliko iz D50 in P80 je razlika očitna. Sine in ostali so zadovoljni, jaz pa bi ga ocenil v njegovem razredu z 7 od 10 možnih.

  6. #116
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Zaki ali imaš mogoče kaj fotografij, objavi jih, in bomo malo pogledali kakšne so! :icon_:

  7. #117

    Privzeto

    Od P80 ali nasplošno moje fotke?

    Nekaj jih imam na slo-foto, nekaj.. hmm... Evo moj potopis s Korzike, če se komu, da gledati. So v pdf-ju in velikost je 24MB.

    Korzika 2008

  8. #118
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Trenutno imam kompakt Olympus c765 uz, star 5 let. Počasi razmišljam že o nečem novejšem, zmogljivejšem. Pa bi ostal kar pri kompaktu. Razlog: predvsem teža in velikost. Če bi imel DLSR in bi ga moral s sabo nositi v nahrbtniku, ga takrat, ko bi se mi ponudila kaka izjemna prilika za slikanje, prav gotovo ne bi imel s sabo. Torej nekaj, kar je možno nositi v torbici za pasom. Težko pa bi se odrekel tudi širokemu razponu zooma, torej nekaj v kategoriji UZ.

    Moj izbor se giblje nekako med tremi aparati: Sony h50, Olympus sp570uz in Canon sx 10 is (Nikon P8o sem že izločil). Do zdaj sem si njihove karakteristike ogledal na internetu in vsak ima nekaj zelo dobrega in nekaj kar me moti. Sony nima čevlja za zunanji fleš, ima pa npr. možnost IR posnetkov, ima vrtljiv LCD zaslon, v primerjavi z ostalima pa skromnejši razpon zooma (15×, ostala dva pa 20). Pri Olympusu me moti, ker se zumira z obročem na objektivu, čeprav leče premika motorček, veliko priročneje se mi zdi s prstom ob sprožilu, poleg tega je pri snemanju filmčkov precej za ostalima dvema (zvok, zumiranje). Pri filmčkih je v prednosti Canon, moti pa me, da ima funkcije nastavljive zvezno in ne stopenjsko, kot vsi ostali, tako, da nikoli povsem ne veš v katerem položaju je. Pa tudi sicer ga po forumih bolj kritizirajo kot hvalijo. Vsi pa so cenovno 350 - 400€.

    Sem res v dvomih, za katerega bi se odločil. Če bi pobral dobre lastnosti od vseh, bi imel zelo zmogljiv aparat, tako pa res ne vem. Ali pa naj počakam še kakšno leto, da bodo na trg poslali njihove izboljšane brate, ki bodo mogoče imeli pomankljivosti odpravljene?

  9. #119

    Privzeto

    Nikoli ne bodo odpravili vseh pomankljivosti, ker bodo v nas pričarali nove potrebe,katerih zdaj še ne poznamo. Zamisli si pred 10 leti, če bi bile pomankljivosti, ki si jih naštel moteče.
    Ne odlašaj na jutri, ker življenje teče dalje...
    Pojdi v trgovino in si postavi na pult vse tri fotoaparate. Vzemi jih v roko in hitro se boš odločil.

  10. #120

    Privzeto Nikon d 90

    Moja nova pridobitev NIKON D90.

    Upam, da mi bo uspelo posneti nekaj dobrih fotografij za foto natečaj.



Stran 12 od 25 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •