Stran 11 od 25 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 247

Tema: Fotoaparati analogni in digitalni

  1. #101
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Do 600 bo omenjeni canon kar prava stvar. Morda je za pogledat za to ceno kaj od naslednjega:

    http://geizhals.at/a317550.html

    http://geizhals.at/a202076.html



    Predvsem prva sigma je zelo zanimiva, ker ima optični stabilizator.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  2. #102
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Definitivno bi raje vzel sigmo!

  3. #103

    Privzeto

    Nisem zasledil koliko je cena za Sigmo ?
    LEP POZDRAV!

  4. #104
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    od 590€ dalje.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #105
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Breznica
    Prispevki
    164

    Privzeto

    Delno se navezujem na teleobjektive. Zanima me kako imate fotoaparate in objektve med prenašanjem po lovišču četudi so v nahrbtniku zavarovane pred udarci? Pri kompaktnih aparatih (tudi s konvertorjem) ni težko dokupiti še torbice ustrezne velikosti. Pri SLR aparatih z nameščenim teleobjektivom pa je verjetno že večji zalogaj saj etui za objektiv ne zadošča več.

  6. #106
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Ko hodim po lovišču ali hribih,alpah ga imam vedno v roki pripravljenega kot puško, če ocenim, da je možnost da kaj vidim majhna npr. polje, melišče, seče potem ga dam v ruzak in ga zavijem v brisačo v roke pa primem daljnogled. Tako ga pospravim tudi če hodim po zelo strmem terenu in moram uporabljati obe roki za plezanje. Ko pa pridem domov, je pa treba obvezno kot puško objektive in fotoaparat očistiti in spihati potem pa ga pospavim in ga kmalu spet uporabim:icon_:!

  7. #107
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Imam nahrbtnik Kata R-102 in običajno tako nafilan, da ga komaj nosim. K sreči ima moja bokarica manj kot 3.5kg z dalnogledom vred, drugače bi bil tako kot tovorna mula.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Breznica
    Prispevki
    164

    Privzeto

    Ja, skupno vsem, ki uporabljamo SLR aparate je, da v nahrbtnikih nosimo kar nekaj dodatne teže. Sam sem iskal fotonahrbtnik, v katerega bi dal aparat z nameščenim 500mm objektivom poleg pa še oblačila, malico in podobne stvari. Na začetku sem tudi sam spravljal fotoopremo v običajen nahrbtnik pa se mi ni izšlo. Problemov me je s prodajo nahrbtnika odrešil foto kolega, ki je še ko je bil tudi lovec pri izdelovalcu nahrbtnikov naročil nahrbtnik po svoji zamisli. Gre za posrečeno kombinacijo fotonahrbtnika in običajnega nahrbtnika. Izgleda pa takole: Na vrhu ima vezi za spalno vrečo ali pa odvečna oblačila. V zgornjem delu nahrbtnika je možno v posebnem predalu shraniti kar nekaj oblačil, maskirno mrežo, daljnogled ali lovski pribor v primeru uplenitve divjadi, itd.; v osrednejm delu, ki se odpira poebej so tako kot pri fotonahrbtniku zavarovani predali, kjer imam lahko shranjen aparat z nameščenim objektivom, kompaktni aparat, konverter, objektiva in fleš. Na delu, ki se zapira pa sta dva predalnika, ki se zapirata z zadrgo za fotoopremo, piščalko, prvo pomoč,itd.
    Na spodnjem delu je spet ločen predal s svojim odpiranjem namenjen za hrano, kompletna oblačila, itd. Ob straneh je možnost namestitve stativa, palic, termovke in podobno.

    Če ne grem v hribe mu poberem kovinske hrbtne ojačitve zato, da ga lahko prepolovim in uporabljam kot običajen nahrbtnik. Lahko rečem, da se glede uporabnosti in lahkotnosti nošnje vidi, da zamisel res prihaja od človeka, ki je vedel kaj rabi pri lovu in fotografiranju v visokogorskih predelih lovišča.

    Malo bolj podrobno sem opisal nahrbtnik zato, da bo mogoče še kdo dobil podobno idejo.

  9. #109

    Privzeto

    zanima me kaj priporočate za na canon eos 400d.NAgibam se k Sigmi EX 80-400/4,5-5,6 DG OS ter k canonovem 100-400 is usm.
    Mislim da je slednji dražji , o kvaliteti objektiva ter same slike pa bi prosil koga če kaj ve.
    LEP POZDRAV!

  10. #110
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Digitalni fotoaparat Olympus SP-565 UZ oz. nikon P80

    Mene pa zanima,kako se kaj tale stvarca obnese v praksi??
    Če je kdo imel kaj opravka s tem aparatom,bi prosil če lahko pove,slabosti oz. dobre stvari na tem aparatu..
    Men se zdi kar zanimiv,zoom me mika

    hvala,lp
    Last edited by andrej win; 21. October 2008 at 17:36.
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 11 od 25 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •