Stran 1 od 25 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 247

Tema: Fotoaparati analogni in digitalni

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Fotoaparati analogni in digitalni

    http://lov.mojforum.si/lov-about15-45.html

    Kakšne fotoaparate kaj uporabljate? Nekateri ste v trofeje nalepili že kar nekaj zanimivih fotk.

    Šklocate iz roke, ali nosite s seboj tudi stative?

    Citat jager 21 je objavil:
    imam digitalca- canona s1 is. naslonim se na kaj naravnega ali na prežo, seveda pa bi bilo dobr razmislit o stativu. Mam pa en problem, ko izgine sončna svetloba so posnetki neuporabni, ne pomaga nočni način, ne fleš?
    posnetke bom objavljal, ko kaj pametnega poslikam, istih kot so na konkurenčnem forumu pa ne mislim tukaj ponavljat.
    Citat gosjak je objavil:
    Tudi jaz uporabljam fotoaparat Canon PS S1 IS. Večkrat s seboj vzamem tudi stativ. Ko kupujete stativ kupite robustnega in ne takega, ki se bo tresel kot šiba na vodi. Divjad slikamo običajno v težkih pogojih zato je priporočljivo pogledati v navodila kako je z načini ostrenja in nastavitvijo načina osvetlitve. Avtomatski način osebno pri slikanju divjadi in ptic poredko uporabljam (ko ni časa za drugo nastavitev) saj so običajno pred predmetom slikanja veje ali druge ovire ali pa so veliki svetlobni kontrasti. Avtomatski način bo izostril oviro, divjad ali ptica pa bo neostra, osvetlitev pa bo nepravilna. To je še posebej pomembno pri pticah kot majhnih predmetih. (poglej v forumu Narava). Zgornje se nanaša na PS S1 IS.

    Lep pozdrav
    Citat tim je objavil:
    Jaz se zadovoljujem z analogno fotografijo, ki je zame boljša kot digitalna

    Pa še moj nikon:
    Citat tim je objavil:
    Citat Big Foot je objavil:
    Citat tim je objavil:
    Jaz se zadovoljujem z analogno fotografijo, ki je zame boljs?a kot digitalna

    Pa s?e moj nikon:

    my man... tudi jaz imam raje klasiko. Sicer imam na voljo tudi samsungovega digitalca tako za na hitro, klasika pa je cannon pa 18-35, 36-76 in 70-300 mm objektive. Se vecina digitalcev lahko kar skrije. Edino karjolo bi rabil za vse to po loviscu vlacit :?
    Citat zverina je objavil:
    Analognega imam Canona A1 stara reč vendar vrhunska, če se ga še kje dobi ga priporočam.

    Digitalca imam trenutno Canona Powershot A 520 in mi je v kar dobro zadovoljstvo. Za slikanje divjadi mogoče malce prepočasen.

    Takoj ko bodo finance dopuščale pride EOS 300 D z najmanj 350 objektivom ene dvakrat sem imel izposojenega in je reč za mene osebno fantazija.

    Nič ne rečem čez Nikona ampak jaz prisegam na Canon.
    Citat gosjak je objavil:
    S fotoaparatom je približno tako kot z lovsko puško ali daljnogledom. Vsak bo hvalil svoje, ampak če bi imel denar bi si pa sigurno kupil še kaj kvalitetnejšega.

    Če se misliš ukvarjati z bolj zahtevno lovsko fotografijo potem pride v poštev samo digitalni SLR aparat znamke Canon ali Nikon. Za objektive pa pričakuj, da boš plačal najmanj 2x toliko kot za sam aparat. Ne delaj si računice na račun manj zmogljivih in cenenih objektivov še posebno pa brez stabilizatorja slike.

    Kakšno fotografsko opremo bi nabavil je odvisno tudi od tega ali se boš s fotolovom ukvarjal zaradi objave slik na razstavah in objave v občilih (tam boš naletel na hudo kokurenco) ali pa boš tako kot jaz slikal iz veselja in v lastno zadovoljstvo, slike boš pa po elektronski pošti poslal še kam.

    Lastne izkušnje:

    Tudi sam sem na spletnih straneh veliko ogledoval aparate in fotografski pribor ter delal izračune in primerjave. Pri fotoaparatu sem si postavil kar nekaj zahtev. Na koncu sem glede na razpoložljive finance nabavil kompaktni digitalni fotoaparat Panasonic DMC FZ-50. Ima pač svoje prednosti in pomanjkljivosti. Vesel sem, da ima 12X optični zoom pri 10M točk in kar 21,4X zoom pri 3M točk (velikost slike 2048x1536 točk). Ima možnost ročnega izostrovanja in avtomatsko točkovno izostrovanje, kar pride zelo prav pri posnetkih ptic ali slikanju na večje razdalje, ima zelo dober umirjevalnik slike, itd.
    Med pomanjkljivosti mu pa štejem predvsem slabo kvaliteto video posnetkov in opazno zrnatost posnetkov od ISO 200 naprej.

    Glede na to kje hodim in v kakšnih razmerah uporabljam fotoaparat mi ta povsem zadostuje. Vedno se pa lahko znajdeš v dilemi kot se jaz: O, če bi imel boljši aparat kako kvalitetna slika bi nastala.

    Za kvalitetno fotografijo je pa potrebno tudi fotografsko znanje. Če bi bil jaz na začetku fotografske poti bi sigurno obiskoval fotografske tečaje sedaj po štirih desetletjih fotografske dejavnosti se pa kvečjemu lahko zanesem samo na izkušnje.

    Seveda so to samo moja razmišljanja, ki se verjetno razlikujejo od drugih.
    Citat gosjak je objavil:
    Upam, da ne bom koga užalil če bom napisal, da je za dobro fotografijo poleg sreče in dobrega fotografskega pribora vseeno treba imeti malce znanja s področja fotografije. S tem znanjem bomo dodatno pripomogli h kvaliteti fotografij. Želja nas vseh pa je ustvariti čudovito sliko, ki jo bomo z veseljem pokazali tudi na tem forumu.

    Pozorno sem prebral knjigo g. Janeza Černača: Fotolov - priročnik za fotografiranje divjadi; prebiram pa tudi razne članke na spletni strani:

    http://www.e-fotografija.com/artman/...icle_129.shtml


    Marsikakšen nasvet sem si zapomnil in razrešil marsikatero tehnično nejasnost pri fotografiranju če drugega ne pa sem spoznal, da fotografiranje le ni tako enostavno.


    Seveda ni vse v pixlih in zoomu, pa tudi umirjevalnik slike za fotografe, ki se več ukvarjajo s fotografiranjem živali ne pomeni nič saj uporabljajo samo stativ. Vendar za dobro fotografijo je to še kako pomembno. O pomenu posameznih parametrov pa piše v zgoraj navedeni literaturi.


    Nekateri fotoaparati imajo že 18x optični zoom recimo tudi Olympus... Pred nakupom se splača poiskati razne forume na temo fotoaparatov, kjer se pokaže realna slika kvalitete. Podatki, ki nam jih dajo trgovci so ponavadi v superlativih. Pa tudi na forumih se bo našel kdo, ki bo na veliko hvalil posamezen izdelek na koncu pa se bo pokazalo, da je prodajalec tega izdelka.
    Citat gosjak je objavil:
    Jaz bi ti svetoval takole: Vzemi fotoaparat in se odpelji v trgovino Foto Mixi v Žireh. Pred obiskom se pozanimaj kdaj je v službi strokovnjak za objektive. Če bo le možno naj takrat vremenske razmere ne bodo idealne. Jaz sem enako storil že pred leti in si kar tam ogledal slike, ki sem jih takrat posnel. Imel sem na izbiro samo en objektiv medtem ko jih boš ti imel kar nekaj.

    Za tebe bodo prišli po mojem mnenju v poštev objektivi s ceno od približno 600€ naprej. (Najdražji modeli dosegajo več 1000€).

    Izbiraj tak objektiv, ki bo imel tudi optični stabilizator slike saj lahko pričakuješ, da boš večino slik posnel brez stativa in daljinskega sprožilca (čeprav stabilizator vloge stativa in sprožilca ne nadomesti v celoti).

    Goriščna razdalja naj bo spreminjajoča z zgornjima vrednostima 300 ali 400mm. Osebno se bolj nagibam za razpon goriščne razdalje do 400mm ali več.

    Svetlobna jakost objektivov v tem cenovnem razredu je več ali manj določena, vsaka večja svetlobna jakost pa pomeni velik skok v ceni.

    Glede leč, ki so še kako pomembne za kvaliteto slike, ostrenja in o drugih tehničnih podatkih se pusti podučiti od strokovnjaka.

    Pri nakupu je treba upoštevati, da se večkrat menja fotoaparat kot pa objektiv. Tudi z najboljšim fotoaparatom ne boš ustvaril kvalitetnih slik če bo objektiv slab.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Lep pozdrav fotografi
    Mene,kot zacetnika zanima,ali se da na DMC-FZ7 (panasonic) namontirat kaksno dodatno optiko?to mislim na objektiv ali telekonvertor.. potreboval bi nekaj boljsega za posnetke na vecje razdalje..
    Kaj mi svetujete??

    hvala,lp andrej
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  3. #3
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Telekonventer se da kupit:icon_:. Poglej na
    http://www.mimovrste.com/artikel/236...onic-dmw-lt-55
    Vedeti pa moraš, da že imaš močan tele objektiv okoli 400 mm, pri večjih goriščnih razdaljah ti bo predvsem ob slabi svetlobi zmankovalo globinske ostrine. Če hočeš dobre slike je pač treba divjadi priti bliže.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Tale konverter ne kupujte ker nima smisla, z fotografijo je pa takole fotolovec brez stativa ne more obstojat potem je pa potrebno imeti zgleden fotoaparat, ki ima dovolj ISO-ta, dobre čase- šum in dobro ostrenje. V slabi svetlobi, takrat ko ponavadi divjad izstopa na daleč ne moreš narediti dobre fotke.
    Priporočljivo pa je tudi daljinsko proženje, da kasneje slika ni "streščena".

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Tukaj je slika ki je izrezana ampak namen je pa sledeč- slikano je v trdem mraku na okoli 150m, vidite kakšna je torej kvaliteta slike.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Tale pa je slikana iztočasno vendar na razdalji 50m. Slike so zelo neostre, ker so stisnjene zaradi možnosti objavljanja na forumu.Hotel sem vam predstavit, da če slikamo vmraku je slika uporabna za oceno divjadi, ni pa umetniška.
    Last edited by shadow23; 15. April 2008 at 18:11.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    no tole je pa poskusna slikca vceraj 20:20 uri na 150 metrou,pri delno oblacnem vremenu.. to so palete..ce se ne vidi
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    shadow,a je bilo to posneto z nocnim nacinom s stativa? z novim aparatom?

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    319

    Privzeto

    Z nikonom d70s s stativa jasno!

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Aja no s tem se pa res verjetn" da "mal" bols slikat ja.
    Za nas zacetnike,navadne smrtnike je pa to kar mamo kr vredi
    bi pa seveda tudi tako masinco ki jo imas ti z veseljem okol nosil

    lp
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

Stran 1 od 25 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •