Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: Zeleni sklad

  1. #11

    Privzeto

    [QUOTE=pranger;89956]Skrajno neodogovrno, mogoče kar noro, je v tem času pisati o ustanovitvi nekega sklada, ko nikjer ni zaslediti način financiranja oz. od kod bodo prišli prilivi.

    Že nekaj časa nazaj sem na nekem srečanju ujel,da naj bi vsak član LZS prispeval 1 euro na leto,kar je več kot je pisano v članku Aubarja,samo ne me držat za besedo kje sem to ujel,saj veste kako je s tistim ,kar se ti ne zdi pomembno,skozi eno ušeso notri skozi drugo ven,ampak kaj tudi notri ostane

    lp

  2. #12

    Privzeto

    Ob vstopu na spletno stran LZS je objavljen sklep o javni razpravi Pravilnika o zelenem skladu. Dosegljiv je na povezavi.

  3. #13

    Privzeto

    Vse ok in prav, ne razumem pa kriterija po katerem naj bi se določala sestava komisije zelenega sklada.

    Zakaj najmanj 10 let član LD (LZS) - kakšno vezo ima dolžina lovskega staža pri presoji o sposobnosti posameznika za sodelovanje v takšnem organu?

    Kdo presoja, da je nekdo zaupanja vreden in po kakšnih kriterijih (kaznovanosrt, prekrški....)?

  4. #14

    Privzeto

    Na pasti in nedorečenosti, ki jih je tudi v tem osnutku na pretek, je preudarno in z argumenti pisal naš Sraka. Le upam lahko, da si bo gradivo ogledal, zapisal svoja razmišljanja in s tem odprl razpravo na tem forumu.
    Časa za pripombe je sicer dovolj, vendar čakanje vedno pripelje do časovne stiske. Predlagam, da predlagatelju gradiva sestavimo pripombe in jih ob koncu razprave admin pošlje kot naše zaključke.

  5. #15

    Privzeto

    Pozdravljen lovski tovariš in kolega Tica!

    Vesel sem, da me še nisi popolnoma pozabil in me odpisal, ker nisem več član te časti vredne zelene druščina. Moram pa te razočarati. Ne bom se več spuščal v razpravljanja o stvareh, ki se me ne tičejo in ne bom solil pameti nikomur. V lovskih vrstah je ogromno modrih glav. Dokler sem bil še član sem pač malo občasno motil že tako kalno vodo odnosov in razmer v organizaciji. Sedaj tega seveda ne morem in tudi ne želim več početi.

    Ob koncu pa želim le še zapisati, da čeprav formalno nisem več član, sem pa po duši ter svojih ravnanjih še vedno kako zavezan vsem načelom, ki sem jih v tridesetih letih članstva posvojil in se jim zavezal. Še vedno sem "slovenski lovec" in to bom odstal do svojega konca, pa če mi to kdo prizna ali pa ne.

    Vse lepo želim vsem in upam, da se kolega Tica oglasi na kakšnem špricarju, ko ga bo pot zanesla v naše kraje!

  6. #16

    Privzeto

    Seveda se oglasim, ko me pot zanese v tvoje kraje. Bova pa tam načela debato o tem Pravilniku, malo boš problematiko ziher še spremljal. Mogoče te celo pregovorim, da se aktivno vključiš.
    Kar desetletja hraniš pod kožo, ne izpuhti kar čez noč.

  7. #17

    Privzeto

    UVOD:

    Če se članarina zaradi zelenega sklada ne bo povečala, potem ni nič kaj narobe, če se del zbrane članarine nameni v ta sklad in iz njega pravično podeljuje solidarna pomoč potrebnim članom članic LZS ali njihovim družinskim članom.

    Nekaj mojih pripomb na posamične njegove določbe:

    Prvič:

    5. člen:

    Drugi stavek prvega odstavka tega člena se glasi:

    "……..O podelitvi solidarnostne pomoči odloča upravni
    odbor na predlog komisije Zelenega sklada…..."

    Predlog novega besedila:

    … "O podelitvi solidarnostne pomoči odloča Komisija Zelenega sklada, ki o podelitvah tekoče obvešča upravni odbor …..."

    Komentar:

    Po prvotni določbi je komisija le in samo administrativni pripravljavec /servis/ predlogov in sklepov za UO, kar pomeni, da ji UO ne zaupa, da bi sama in brez njegovega "žegna" podeljevala to pomoč, pa čeprav se za njene člane zahteva velika mera uživanja zaupanje ljudi v okolju kjer njen član živi in dela. Predloge o podelitvi solidarnostne pomoči bi lahko pripravljala strokovna služba, komisija pa bi suvereno odločala o njeni podelitvi posameznemu članu. Strokovne službe imamo prav zato, da pripravljajo gradivo za seje organov in komisij LZS in zakaj te službe ne bi pripravljale tud tovrstnih predlogov za komisijo Zelenega sklada, ki bi nato na podlagi strokovno pripravljenih predlogov dokončno in suvereno odločala o podelitvi solidarnostne pomoči določenemu posamezniku. Prav tako bi predsednik te komisije moral imeti pooblastilo, da lahko v nujnih primerih samostojno odloči o podelitvi solidarnostne pomoči, npr. do 500 €. Npr. ob smrti pomoči potrebna lovčeva pokojnikova družina potrebuje denarno pomoč takoj za stroške pogreba in ne še le čez en ali dva mesece. Sredstva torej potrebuje še pred pogrebom in ne morda več mesecev po njem.

    Drugo odstavek tega člena se glasi:

    "Predsednika, namestnika predsednika in 5 članov komisije imenuje UO LZS izmed zaupanja vrednih članov članic, ki so najmanj 10 let člani lovskih družin. Pri imenovanju komisije UO upošteva enakomerno regionalno zastopanost."

    Predlog novega besedila tega odstavka:

    Predsednika, namestnika predsednika in 3 člane komisije imenuje UO LZS izmed zaupanja vrednih članov članic LZS. Ni vreden zaupanja za opravljanje funkcije predsednika, namestnika ali člana te komisije, kdor je bil obsojen za kaznivo dejanje ali posebno hud disciplinski prekršek, zaradi katerega je moralno nevreden za opravljanje funkcije v organih ali komisijah LZS.

    Komentar:

    Člani komisije so lahko le člani lovskih družin, kar pa ni skladno z 2. odstavkom 4. čl. Pravil LZS. Po tej določbi so lahko prostovoljne članice LZS tudi nelovske organizacije, torej druga društva in zveze, katerih dejavnost je povezana z divjadjo, lovstvom, varstvom narave. Ker so članice LZS enakopravne pri uresničevanju svojih članskih pravic, je predlagana določba diskriminatorna do članom članic LZS, ki niso LD, saj tem članom članic LZS, ki torej niso LD, onemogoča imenovanje njihovih članom v to komisijo.

    Iz določbe tudi ni razvidno kdo ni zaupanja vreden opravljanja funkcije člana te komisije. Torej bo UO po prostem preudarku presojal kdo je oz. kdo ni zaupanja vredna oseba za člana te komisije.

    Komisija je preštevilčna. Kakovost njenega dela se ne presoja po njeni številčnosti oz. številčnost ne vpliva na kakovost njenega dela. Poleg tega pa prevelika številčnost hromi njeno delo, stroški njenega dela pa so večji. Nobene potrebe ni po sedemčlanski komisiji. Lahko bi bila tri ali največ pet članska, razen, če predlagatelj zasleduje cilj, da ima vsaka regija v tej komisiji po enega svojega člana, za kar pa ni utemeljenih razlogov.

    Čas članstvo v LD ne vpliva na uživanje zaupanja. Posameznik uživa ali pa ne uživa zaupanje, pri čemer niti ni pomemben njegov članski staž. Zaupanje je vezano na moralno in etično držo posameznika oz. od njegovih moralno-etičnih vrednot, ki jih v vsakdanjem življenju uresničuje, po njih živi, jih zagovarja in se zanje zavzema. Gre torej za osebo, ki ima veliko moralno avtoriteto, ki je pravična, poštena in zato uživa javni ali članski ugled, zaradi česar je tudi primerna za opravljanje funkcije v organih ali komisijah LZS.

    Kdor je bil obsojen za kaznivo dejanje ali hud disciplinski prekršek ta seveda ni primeren za predsednika, namestnika ali člana te komisije. In to dejstvo je lahko objektiven razlog, zaradi katerega je kdo nevreden zaupanja opravljanja funkcije v organih in komisijah LZS.

    Toliko za zdaj!
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #18

    Privzeto

    Kaj ko bi se ti "naši" funkcionarji ukvarjali s čim pomembnejšim, kot da si trudijo postaviti spomenike?
    Verum justicia quod parilitas!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •