Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 141 do 150 od 212

Tema: Pripravništvo

  1. #141

    Privzeto

    Citat RAUBŠIC je objavil: Pokaži objave
    V Zakonu o divjadi in lovstvu piše, da lahko LD v svojem temeljnem aktu omeji sprejem novih članov. Zapisani so tudi razlogi za omejitev.
    Piše pa tudi, katere prosilce je LD dolžna sprejeti!
    Potrebno bo prebrati Pravila LD in Zakon o divjadi in lovstvu, ker le na takšen način boš ugotovil zakonitost ravnanja - zavrnitve LD.
    Raubšic, izpustil si tudi pravzaprav najpomembnejši zakon. Zakon o društvih!
    Bistvo vsega pa je, da morajo za vse prosilce veljati isti pogoji!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #142

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Raubšic, izpustil si tudi pravzaprav najpomembnejši zakon. Zakon o društvih!
    Bistvo vsega pa je, da morajo za vse prosilce veljati isti pogoji!
    Se strinjam!

  3. #143

    Privzeto

    Zanima me če se PNZ jamarjev tretira kot tekma?
    Ali se tretira isto kot telesna ocena?
    Pripravnik, se mora udeležiti vsaj dveh tekem, plus ostalo po želji. Na telesni oceni sem že bil, sedaj pa je PNZ v moji neposredni bližini in me mika da bi šel pogledat, vendar imam zelo natrpan vikend in če se ne tretira kot tekma, bom rajši to izpustil in iskal kakšen bolj ugoden termin.
    Eno tekmo ( državna; po krvni sledi) se pa letos prireja v naši LD in seveda je jasno, da bom zraven, razen če mi kakšna višja sila prepreči.
    Last edited by Ika; 10. April 2015 at 15:36.

  4. #144
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    V dnevniku ti piše Udeležba na kinoloških prireditvah. V mojem je tudi ena PNZ jamarjev in mi ni nihče omenil, da bi bilo kaj narobe. Imel sem pa še PZP ptičarjev in JZP/ŠPP/PP ptičarjev.

  5. #145

    Privzeto J

    Lep pozdrav,
    nikjer v aktih LZS in kakšnem zakonu nisem zasledil ali lahko pripravnik, če še ni polnoleten, skupaj z mentorjem odstreli kos divjadi, kar je razvidno iz Navodil za izvajanje praktičnega in teoretičnega dela lovskega izpita ter vodenje evidenc, pod AKTIVNOSTI V LOVIŠČU, kjer piše : uplenitev velike divjadi z mentorjem. Ali nepolnoletnost predstavlja problem pripravniku pri izvajanju programa.
    Hvala
    Pa ravne lavfe

  6. #146

    Privzeto

    Mislim, da lahko, v kolikor ima orožni list oz. izpit varnega rokovanja z orožjem.

  7. #147

    Privzeto

    Z mentorjem lahko kadarkoli odstreli divjad. Za vse napake odgovarja mentor.

  8. #148
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Za napake že odgovarja mentor v primeru da sta skupaj. Pripravnik pa lahko leta okrog tudi z drugimi lovci. Takrat so oni njegov mentor.
    Za zadostitev zakonu pa mora imet pripravnik opravljen izpit za varno rokovanje z orožjem in pa seveda OL - Lov. Razen v primeru če mu upravljalec lovišča za čas lova "posodi" orožje in določi izprašanega lovca da ga vodi.....
    O tem je bilo na forumu ne dolgo nazaj govora. Malo prebrskaj.

  9. #149
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Pozabil sem napisat da mora bit polnoleten itd...

  10. #150

    Privzeto Dnevnik lovskega pripravnika

    Pozdravljeni,

    mi lahko kdo poda kakšen dobronameren nasvet, kako napisati dnevnik lovskega pripravnika. Načeloma vem kako ga je treba napisati, torej da se kronološko napiše oz. kratko opiše, kaj sem delal od marca 2015 naprej, s čimer si pomagam tudi po urniku plana dela. Ampak bolj me zanima kako točno je treba to opisati...zgolj naštevati vse te akcije ali lahko (je priporočljivo?), da pišem tudi o svojih čustvih npr? Potem ali lahko dnevnik opremim s kakšno fotografijo? Potem recimo, če sem bil na več skupnih lovih, ali opišem vsakega posebej, ali pa je dovolj, če samo enega? ipd...

    Hvala.

Stran 15 od 22 PrvaPrva ... 5111213141516171819 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •