Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
Profesor. Zbodla te je moja navedba o dominantnosti. V naslednjih postih si pa mojo misel potrdil. Napisal si, da si starešina in tudi predavatelj o tej temi v drugih LD. Torej ob pomanjkanju argumentov uporabljaš še argument moči.
Pripravniku si ponudil na vpogled tvoj dnevnik. Hkrati si tudi napisal da naj ne omenja fazanje jage, če fazanov nimajo. Meni to diši po plonkanju. Čeprav ti kot pedagog tega ne vidiš. Od tu naprej je samo majhen korak do naslednje anomalije; da se ocenjuje dnevnik in ne delo, trud in znanje kandidata.
Niso vsi pripravniki učitelji in pravniki. So tudi delavci in kmetje z prirojenim čutom za poštenost. So manj vešči pisanja in več dela. In v svoji naivnosti pričakujejo, da okolica to opazi in ceni.
Midva že dolgo sodelujeva na tem forumu. Spomnim se tvojih težav v pripravništvu.Si obširno pisal. Vedno si znal zaobiti resnico. Zato nikoli nismo zvedeli dejanskega vzroka tvojega podaljšanega staža.
Vem, da živimo v dobi kjer na vsakem koraku naletimo na plagiate, laži osebna okoriščenja... Ravno zato moramo biti lovci drugačni. Nič ne veljajo zakoni, če jih lahko kršimo. Nič ne velja Kodeks, če ga ne upoštevamo. Je pa nekaj, kar je že skoraj pozabljeno. To je poštenje.
In pri ocenjevanju pripravnikov je to najbolj potrebno. Ne gledat pike in vejice. Ne seštevat minute. Pošteno ocenite njegov prispevek lovstvu v delu in znanju.
Oh, kako ti znaš napletati in zavajati druge...
Kdo koga navaja k plonkanju? Poglej zgoraj še enkrat povezavo direkt na stran LZS. Kdo bo potem plonkal?
Moj podaljšan pripravniški staž nima nič veze z mano in z mojimi dejanji, prav nasprotno. V tem času sem celo postal lovski čuvaj (verjetno je to spet odraz mojega izkazovanja moči?). Kaj spet riješ po neki zgodovini o kateri nimaš niti malo pojma? Zdaj me celo obtožuješ, da sem vedno znal obiti resnico. Kakšno resnico? Komu sem dolžan razlagati? Tebi? Prav zaradi poštenja do drugih sem tiho! Ko že toliko pišeš o poštenju. Tisti so dobili in odslužili.

Lojze, spet si zelo nesramen in žaljiv! Sem se raje ugriznil v jezik, kot ti napletel par o tvojem kodeksu, pa se ne bom spuščal na tvojo raven... Bodo presodili že drugi... Saj znajo brati...