Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: R93

  1. #1
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto R93

    Slučajno sem naletel na R93 Professional v kalibru 9,3x62 z Mag-na-portom, letnik 2004. Brez optike in montaže...
    Ali je cena 1560€ realna?

    Ima kdo takšno puško v tem kalibru?

    Sem videl, da se naboji nalagajo od zgoraj in ni možnosti snemljivega nabojnika (kot pri R8, kjer gre ven celoten sprožilni mehanizem). Verjetno je malo moteče jemati vsak patron posebej ven... Drugače pa se mi dopade kaliber... Tudi Mag-na-port (zmanjša odsun za 20%) in sam zaklep...

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Cena je realna ni pa ugodna, če je puška dobro ohranjena in ima serijski MagnaPort, ne kako domačo varijanto.

    Tako novo puško dobiš za cca 2.500 Eur. (z tovarniškim MagnaPortom).

    Gre za vrhunsko hitropotezno risanico, ki prednjači predvsem po varnosti in natančnosti.

    Nabojnik se, da vzeti iz ležišča, vendar najprej odstraniš zaklep, pritisneš štift na levi strani in zaklep potegneš nazaj.

    V kalibru 9,3*62 ga imata Miš 93 IN Trma, tako da lahko poiščeš v njunih postih.

    Po mojih izkušnjah gre za odličen kaliber na razdaljah do 200m, za vse vrste lova na evropsko divjad. Vse je odvisno od krogle.

    Če se ne boš odločil, povej možakarju da mu jaz dam 1200.
    Last edited by muzikant; 12. September 2012 at 08:17.

  3. #3

    Privzeto

    Verjetno si mislil model off road R93 9,3x62 (modela proffesional leta 2004 še ni bilo) pri znanem trgovcu v LJ-BTC,.Tista puška se prodaja že nekaj let pa je nihče ne kupi, tako, da bi se jaz pred nakupom malo bolje pozanimal, a je čisto vse OK.
    Drejc

  4. #4
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Ja, model je off road - nima gumijastih lamel na kopitu (sem mislil, da je bil že takrat professional).

    Puška pa se res prodaja v Koptexu, vendar v drugi poslovni enoti. Možakar je rekel, da je bila puška zasežena s strani MNZ in posredovana k njim v prodajo.

    Magnaport je tovarniški... Puška je videti ohranjena... Za laika kot sem jaz, pa bi zraven moral imeti puškarja, da jo pregleda, ker ne vem, na kaj bi moral biti pozoren pri tem modelu... Saj veste, vsak pogleda v cev, kako teče zaklep, proženje in zunanja ohranjenost... Kaj pa je bilo popravljeno pri puškarju, dodelano ipd., pa laik ne more ugotoviti...

    Če je res, da se prodaja že tako dolgo, potem res ne vem, kaj bi bilo na tej puški tako zelo narobe...

  5. #5

    Privzeto

    Ta puška je bila v BTC-ju res par let (4-5) in se ni našel kupec, vprašanje zakaj, ker se vse Blaserce relativno hitro prodajo.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    No že kako leto se tudi Blaserce ne prodajao kar tako.

    Predvsem zaradi nerealnih pričakovanj prodajalcev glede na trenutno stanje na trgu orožja.

    Če se res ni prodala v 4-5 letih je 101% nekaj narobe.

    Jaz sem svoji prodal v roku dveh tednov in to za relativno visoko ceno. Vendar je to bilo v času konjukture.

    Zdaj pa bom kako poceni kupil nazaj, še čakam na pravi ternutek.

  7. #7
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Jaz imam R8 in R93 v tem kalibru in sta obe majka! To da moraš vlečt vsak naboj posebej ven ni tko moteče, je pa pri r8 kar komot snemljiv "okvir"... Magnaport, pa če mene vprašaš ni ne tič ne miš... ne zmanjša občutno odsuna, kljub temu pa fajn poveča glasnost poka pri strelcu... In če že imam za nosit glušnike na jagi, raje naštimam tapravi kompenzator, ki občutno zmanjša odsun oz. kick stop ki je pač nekaj dodatne teže, ma zmanjša odsun...

    Ta cena za to puško ni ravno ugodna... kakor pa so vsi ugotovili je sigurno neki narobe če se ne proda...

  8. #8
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Oj, Tomaž! Sem pozabil, da sem lani pri puškarju imel v rokah tvojo puško v tem kalibru (z montiranim Aimpointom) ...

    Bom potem raje počakal... Mogoče pa cena še pade... Razen če ne bo šla puška v drugo poslovno enoto...

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Oj, Tomaž! Sem pozabil, da sem lani pri puškarju imel v rokah tvojo puško v tem kalibru (z montiranim Aimpointom) ...

    Bom potem raje počakal... Mogoče pa cena še pade... Razen če ne bo šla puška v drugo poslovno enoto...
    Še malo dodaj in kupi novo r93/r8 v prof izvedbi ki je odlična izbira...

  10. #10

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Bom potem raje počakal... Mogoče pa cena še pade... Razen če ne bo šla puška v drugo poslovno enoto...
    Po vsej verjetnosti ne bo padla, v vseh teh letih so ceno spustili za 40€.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •