Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Točnost balističnih podatkov

  1. #11
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Jaz sem reslil raztros tako da sem posteno ucistil cev. Mogoce se slisi smesno... Cev sem vedno in vestno cistil, olje, krpica scetka in sem ter tja. Po kakih 100 strelih pa sem opazil nenavaden raztros.

    In ker imam bokarco z prostolezeco cevjo sem zacel gledat ce je kje cev prevec fiksirana, menjal naboje, menjal krogle, poiskusil x razlicnih polnjenj....

    No, pa sem prebral clanek iz lanskega lovca o ciscenju orozja. Ocistil cev z kemicnim cistilom, kjer se je pokazalo da je kljub mojemu "vestnemu" ciscenju cev bila umazana, cistilo je bilo precej zeleno po ciscenju, kar je pokazatelj raztpoljenega bakra v cevi.

    Na streluscu so se zadetki skoraj dotikali, se pravi grupe pod 2 cm.

    P.s. se opravicujem zaradi pomanjkanja sumnikov.

  2. #12
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    To, da pa ne velja vedno, da bi lazje krogle nosile vise pa je logicno, zaradi razlicnih polnitev, razlicnih smodnikov...

  3. #13
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Ja to cistenje je lahko znanstvena fantastika in dejansko vpliva na zadetke,isto kot vroca in mrzla cev..........A ves cemu se najbol nasmejim ko smo ze pri cistenju orozja temu kako eni tukaj fantazirajo kako pusca en smodnik bol umazano cev kod drugi itd itd.....sploh pa ni fore tukaj.
    Ni problem v tvojem ciscenju z kemikalijami ali brez,problem je tukaj da nisi cistil pravilno oziroma po vsakem streljanju mores orozje cistiti 3dni ce hoces da je cisto.Zakaj je temu tako pa kdaj drugic ob priliki

  4. #14

    Privzeto

    Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tu. Ker vemo, da se pri strelih strmo navzgor ali navzdol krivulja leta krogle "odpira", če se tako izrazim me zanima kje se dobi podatke o tem, koliko višje bodo zadetki če streljamo npr. pod naklonom 45°.. na razdaljo 300m...
    Vem da obstajajo posebne tabele v katerih so podani padci krogel glede na kot pod katerim streljamo.. Zato prosim, če kdo ima naj objavi tukaj gor.
    LEP POZDRAV!

  5. #15
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat mauser je objavil: Pokaži objave
    Da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tu. Ker vemo, da se pri strelih strmo navzgor ali navzdol krivulja leta krogle "odpira", če se tako izrazim me zanima kje se dobi podatke o tem, koliko višje bodo zadetki če streljamo npr. pod naklonom 45°.. na razdaljo 300m...
    Vem da obstajajo posebne tabele v katerih so podani padci krogel glede na kot pod katerim streljamo.. Zato prosim, če kdo ima naj objavi tukaj gor.
    Če mi poveš kaliber in kroglo ti bom vse objavu, brez pa ne bo šlo...


    Je pa tako, pod tem kotom na kroglo le 150m upliva gravitacija, pa še kar zgubi hitrosti, je pribl enako kot bi s tvojim kalibrom streljal naravnost 180-200m... ampak kot rečeno je to ugibanje...

  6. #16

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Če mi poveš kaliber in kroglo ti bom vse objavu, brez pa ne bo šlo...


    Je pa tako, pod tem kotom na kroglo le 150m upliva gravitacija, pa še kar zgubi hitrosti, je pribl enako kot bi s tvojim kalibrom streljal naravnost 180-200m... ampak kot rečeno je to ugibanje...

    Kaliber 30-06, 9,7g Fusion..
    LEP POZDRAV!

  7. #17

    Privzeto

    Razdalja je ena stranica trikotnika. Od cilja navpično navzdol je druga stranica.Tretja stranica je vodoravna od tebe do navpične in je to prava ali realna razdalja za padec krogle.
    Če je prekomplicirano poišči na spletu. Tough Shot at a Steep Angle . Blaser je to nekje lepo prikazal.
    Tudi, če veš kaliber in težo krogle ni dovolj. Vedeti je treba še kako je puška pristreljena. V piko na 100m ali na 160m.

  8. #18

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Razdalja je ena stranica trikotnika. Od cilja navpično navzdol je druga stranica.Tretja stranica je vodoravna od tebe do navpične in je to prava ali realna razdalja za padec krogle.
    Če je prekomplicirano poišči na spletu. Tough Shot at a Steep Angle . Blaser je to nekje lepo prikazal.
    Tudi, če veš kaliber in težo krogle ni dovolj. Vedeti je treba še kako je puška pristreljena. V piko na 100m ali na 160m.
    Alojz1, nič novega nisi povedal, vem za kaj gre pri vsem tem. Puška pa mi nese na 240m v piko oz. +5cm na 100m.
    LEP POZDRAV!

  9. #19

    Privzeto

    Nisem videl, da iščeš tabelo.
    Za tvoj primer mislim, da ne obstaja. Moraš določiti (približno) ali računati.
    Tabele so za pristreljene puške na 100m ali druga ničelna točka.

  10. #20
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Kalkulator v roke in racunat. Cos stopinj x razdalja (npr. Izmerjena z daljinometrom). Rezultat pa je razdalja katero upostevate pri nisanjenju. I

    Npr. Con 45 je 0,53 x150m je 78m. Se pravi pri streljanju pod kotom 45 stopinj(vseeno ali gor ali dol!) je treba merit kot da bi streljali na razdaljo 78 m.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •