Rezultati 1 do 10 od 48

Tema: Strelivo za kaliber 0.222 REM

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Če ti je edini kriterij podplutba rabiš trdo kroglo torej impalo ali oryx. Vsi ostale krogle so podobnih konstrukcij soft point, in je učinek pri velikih hitrostih, kot bi vrgel kepo v zid.
    Kaj pa si streljal do zdaj oz na kaj je puška nastreljena ?

    Zadeva je sledeča. Kombinirko(16 šibre, 222 rem krogla) sem dobil od nonota, ki ne jaga več. Včeraj sva z mentorjem šla na strelišče, da bi puško nastrelila. Streli so bili sicer vsi v srnjaku, vendar vsak 3 strel je recimo v tarči namesto v 6, 7 ali 8 končal izven tarče nizko ali pa malce visoko. Najprej sva pomislila, da je kriva moja neizkušenost in da mogoče ''pocuknem'' ko sprožim, vendar je bila zadeva ista, ko je streljal mentor, ki pa je izkušen in dober strelec.

    Mentor je potem rekel, da je verjetno krivo strelivo, saj sva uporabljala RWS naboje, ki jih je nono nabavil pred več kot 15 leti in je verjetno oksidacija naredila svoje.

    Potem mi je mentor priporočal, naj kupim novo strelivo, katerega bom uporabljal tudi v prihodnje, in z novim izbranim strelivom bova odšla na strelišče še enkrat in puško ponovno nastrelila.

    Zaradi vsega napisanega, sem poiskal pomoč na forumu in poskušal slišati čimveč nasvetov in izkušenj iz prve roke.
    Last edited by Falco; 16. August 2012 at 13:24.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •