Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 48

Tema: Strelivo za kaliber 0.222 REM

  1. #21
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Sta streljala s stojala, ker to ni isto kot naslon ?

  2. #22

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Sta streljala s stojala, ker to ni isto kot naslon ?
    Muzikant bi rad tudi daljnogled in puško izločil.
    Zato je potreben točen odgovor.

  3. #23

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Sta streljala s stojala, ker to ni isto kot naslon ?

    Ne, nisva s stojala.

  4. #24
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Če so streli v isti vertikalni liniji je napaka strelca.

  5. #25

    Privzeto

    Meni se je to dogajalo skoraj z vsemi kroglami, kjer je na koncu izpostavljen svinec. Krogle je trosilo v premeru skoraj 10 cm. Mislil sem, da je kriva cev, saj sem kupil rabljeno puško. Nato sem uporabil RWS match jagd hollow point,, ki je šlo vse v grupo okoli 2cm. Kasneje sem se pogovarjal z več strelci, ki so bili vsi mnenja, da se je pri nekaterih kroglah poškodovala svinčena konica, kar je pri tako majhni teži in veliki hitrosti vzrok trosenju.

    No ta krogla, HP nima polnega plašča, je ekspanzijska in zato ni prepovedana z zakonom za lovsko uporabo.

  6. #26

    Privzeto

    Citat Falco je objavil: Pokaži objave
    vendar vsak 3 strel je recimo v tarči namesto v 6, 7 ali 8 končal izven tarče nizko ali pa malce visoko.
    Bi na tem mestu vprašal vse tiste, ki ste kot možen vzrok izpostavili tudi montažo in optiko. Kaj to bi pomenilo, da se po vsakem strelu montaža oz. križ ali optični elementi daljnogleda nekoliko "pretresejo" in zaradi tega raztros ali kaj drugega?

  7. #27
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Bi na tem mestu vprašal vse tiste, ki ste kot možen vzrok izpostavili tudi montažo in optiko. Kaj to bi pomenilo, da se po vsakem strelu montaža oz. križ ali optični elementi daljnogleda nekoliko "pretresejo" in zaradi tega raztros ali kaj drugega?
    Natanko to, križ oz celoten daljnogled se pemika pod silo, ki jo povzroči strel.
    Lahko se dogaja, da zdrži 2 strela, tretji gre v pm, lahko gre drugi v pm, tretji pa spet dobro, ker daljnogled oz. križ skoči v isto pozicijo kot je bil pri prvem, itd...

  8. #28
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Mogoče bi pomagalo, če bi Falco napisal kakšno optiko in montažo uporablja?

    Seveda je možno da se križ premika, ampak meni se to zdi čudno, glede na to da .222 Rem nima ravno močnega odsuna.

  9. #29

    Privzeto

    Najverjetneje bom kupil sledeče naboje:

    REMINGTON .222 Rem PSP

    So dokaj poceni in tudi mi ni potrebno prevoziti cele Slovenije za jih nabavit.

    Mislite, da se bodo obnesli dobro za lov ali naj raje nabavim kakšne od Sellier-Bellota ali pa Norme?

  10. #30

    Privzeto

    Svetujem ti, da nabaviš Sako municijo....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

Stran 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •