Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 41 do 48 od 48

Tema: Strelivo za kaliber 0.222 REM

  1. #41

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Lepa grupa! :) Čeprav menim, da bi dregljaj psa imel hujše posledice kot 1 cm na 100m, tako da je treba kot razlog poiskati kaj drugega ;)
    Jaz pa že nisem kriv, Ajša je

  2. #42

    Privzeto

    Super grupa. Čeprav je izgovor pes na repu (pardon, nosu) prinesel
    Povej nam raje kako se Varmint krogle obnesejo za lov. Za lisice vem (največkrat ni izstrela). Rad bi pa videl mladiča znotraj.

  3. #43

    Privzeto

    Do zdaj sem z MJ in S&B match(praktično enaka krogla)uplenil prek 20 kosov mladičev, eno srno in enega lanščaka šilerčka, razen pri enem mladiču, kjer je bil strel nekoliko poševno-vstop za plečko,in je krogla končala v hrbtenici v vratu, vsakič krogla izstopila. Najdaljši beg je bil 30 m, večinoma pa v ognju. Na vstopni strani je ponavadi hematom med mišičnimi skupinami, ki pa se z mokro krpo lepo obriše-to ne štejem kot podpludbo, na izstopni strani pa nič strašnega, izstopna rana 2-3 cm. Notjanji organi-pljuča pa ne ostane veliko.Zgleda da krogla tu pusti večino energije. Večino odkupim zase ali za prijatelje in do zdaj so bile nadpovprečne podplutbe le pri mladiču streljanemu v vrat. Uporabljal sem tudi hornady superperformance, s katerimi pa nisem bil zadovoljen. Ni padalo v ognju, strel komaj nakazan, meso pa Mi ni jasno, glede na lastnosti in balistiko krogle in tudi masaker na mesu, bi moral biti šok večji...
    Last edited by teohafy; 5. March 2015 at 22:30.

  4. #44

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Uporabljal sem tudi hornady superperformance, s katerimi pa nisem bil zadovoljen. Ni padalo v ognju, strel komaj nakazan, meso pa Mi ni jasno, glede na lastnosti in balistiko krogle in tudi masaker na mesu, bi moral biti šok večji...
    To sem hotel. Če bi jaz to napisal, bi takoj trije v "luft skočili".
    Res je. Obseg uničene divjačine ni nujno povezan z hitrim padcem. Zato pa je tako pomembna izbira krogle.

  5. #45

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Do zdaj sem z MJ in S&B match(praktično enaka krogla)uplenil prek 20 kosov mladičev, eno srno in enega lanščaka šilerčka, razen pri enem mladiču, kjer je bil strel nekoliko poševno-vstop za plečko,in je krogla končala v hrbtenici v vratu, vsakič krogla izstopila. Najdaljši beg je bil 30 m, večinoma pa v ognju. Na vstopni strani je ponavadi hematom med mišičnimi skupinami, ki pa se z mokro krpo lepo obriše-to ne štejem kot podpludbo, na izstopni strani pa nič strašnega, izstopna rana 2-3 cm. Notjanji organi-pljuča pa ne ostane veliko.Zgleda da krogla tu pusti večino energije. Večino odkupim zase ali za prijatelje in do zdaj so bile nadpovprečne podplutbe le pri mladiču streljanemu v vrat. Uporabljal sem tudi hornady superperformance, s katerimi pa nisem bil zadovoljen. Ni padalo v ognju, strel komaj nakazan, meso pa Mi ni jasno, glede na lastnosti in balistiko krogle in tudi masaker na mesu, bi moral biti šok večji...
    Hornady Superperformance - to si imel NTX ali A-Max kroglo?

  6. #46

    Privzeto

    V-max krogla

  7. #47
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Imam enako puško... ali lahko poslikaš bedding, kako si ga naredil?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  8. #48

    Privzeto

    Poglej si ja youtubu. Nebi ponovno razstavljal puške...

Stran 5 od 5 PrvaPrva 12345

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •