Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Utekavanje nove cevi

  1. #1
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto Utekavanje nove cevi

    Precej zanimiv članek ki je vreden branja:

    http://www.6mmbr.com/GailMcMbreakin.html

    Opozoru bi pa da se v članku nanašajo na tekmovalne cevi(custom), in je utekavanje cevi serijske proizvodnje dokaj učinkovito za razliko od tekmovalnih...

    Včasih se samo utekavanje ne pozna na preciznosti, ampak predvsem na tem, kako hitro se cev da po tem postopku očistiti...

  2. #2

    Privzeto

    Če sem prav razumel se več škode naredi z pretiranim čiščenjem, kot z streli.

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če sem prav razumel se več škode naredi z pretiranim čiščenjem, kot z streli.
    To pa sploh! Ceprav za splosno lovsko rabo puska v zivljenski dobi lovca ne izstreli toliko kolikor sportni strelec v usa izstreli v enem letu... Je pa ciscenje oz nacin ciscenja zelo pomemben...

  4. #4

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    To pa sploh! Ceprav za splosno lovsko rabo puska v zivljenski dobi lovca ne izstreli toliko kolikor sportni strelec v usa izstreli v enem letu... Je pa ciscenje oz nacin ciscenja zelo pomemben...
    Prjatu, a mi lahko tole malo bolj podrobno razložiš. Na kakšno čiščenje si mislil.

  5. #5
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatu, a mi lahko tole malo bolj podrobno razložiš. Na kakšno čiščenje si mislil.
    No mislu sem na nepravilno čiščenje ko z raznimi šibkami skozi zgornjo stran cevi drgneš... definitivno je večja škoda kot korist... Uporaba primernih pripomočkov je obvezna, kar pa ne dvomim da ti poznaš...

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Prjatu, a mi lahko tole malo bolj podrobno razložiš. Na kakšno čiščenje si mislil.
    Aja nisem ti popolnoma odgovoril...

    Fantje tam čez lužo v par mesecih iztrošijo cev... kar je pri tistih kalibrih 1000-2000 strelov... in to v slovenski lovski rabi mislim da v celem življenju povprečen lovec ne postreli, tako da se to nepravilno čiščenje ne more odražat na preciznosti cevi... Je pa pri malo bol konkretni rabi orožja kar pametno malo pazit...

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •