Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Bockdrilling

  1. #1

    Privzeto Bockdrilling

    Pozdravljeni, malo me mika nakup blaser duo 99, oziroma bockdriling v smislu šibre/velik kaliber/in bočno mali kaliber 5,6. Predvsem me zanima če gdo na tem forumu poseduje kaj podobnega, da pove malo slabosti in pomankljivosti omenjenega orožja. To da je malo težji ni potrebno vsakič omenjat, bolj me zanima proženje, natančnost in možnost da poči iz dveh oziroma vseh treh cevi.
    Pa že zdaj hvala za Vaše nasvete pa dober pogled.

  2. #2

    Privzeto

    Vidim, da nihče noče dati svojega mnenja. Zato te bom skušal jaz odvrniti od te ideje.
    Proženje je odlično. Tudi dva ali celo trije naboji ne bodo naenkrat aktivirani. Ampak zakaj (hudiča) hočeš imeti še eno kroglo?
    cena naboja - ni bistvene razlike.
    manjše poškodbe - lahko izbereš kroglo večjega kalibra, ki naredi manjšo poškodbo kot Hornet.
    Čeprav se ena cev nastavi k drugi nato pa k obema še daljnogled moraš vedeti, da vsaka menjava enega ali drugega streliva pomeni korekcijo cevi ali daljnogleda.
    In nazadnje še cena. Preveč denarja lahko vložiš v kvaliteten daljnogled ali drugo opremo.
    Jaz bi izbral kombinirko v ustreznem kalibru in kroglo z katero lahko streljaš vse.
    In ne poslušaj koga, ki tak driling ima in ti zagotavlja kako lepo se z Hornetom strelja srnjad. Ni res in ni dovoljeno. Sem večkrat iskal pa vem kako daleč gre brez kaplje krvi.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Bockdrilling v pravem pomenu besede je puška z tremi lotanimi cevmi največkrat gre za 7mm,Hornet in 16. Slabosti so predvsem v zapleteni uporabi in ponovni nastrelitvi, kar je povezano z določenimi stroški.
    Po mojem mnenju je te kombinacije povozil čas, Hornet pa je uporaben le za lov plenilcev.
    Do proženja večih cevi ne more priti pri tehnično izpravni puški, velikokrat pa pride do proženja neželjene cevi, zaradi neznanja uporabnika.

    Blaser D99 v kombinaciji kot jo omenjaš spada med Bergstutz drilinge, proženje je odlično, cevi so nastvaljive na ustju, menjava mala-velika krogla je odlično rešena. Verjetno pa ga še nisi videl v živo, ker je tako grd in robusten, da ga ne bi imel niti zastonj.

    Priporočam, ti da razmisliš o Express drilingu, dve enaki krogli na prvem petelinu in 20/76 na zadnjem (Merkel, Krieghoff). Vzameš v kalibru 8*57IR in ne rabiš druge puške. Rej pa je da to stane.

  4. #4

    Privzeto

    Sam imam drilling v kalibru 7x57R/16/16. Pred časom sem imel tudi vložno cev (22 Hornet), kar pa se mi je s časom izkazalo za neuporabno, saj je nimaš za kaj rabit, kot sta povedala že predhodnika.
    Sedaj jagam s klasiko 2x šibre in krogla in sem več kot zadovoljen. Krogla zadostuje mojim potrebam, čeprav malo moči več ne bi škodilo. Sama uporaba pa tudi ni tako komplicirana, z malo trezne glave, ko je to potrebno. Se mi pa še ni zgodilo, da bi se sprožila dva ali celo vsi trije naboji.

  5. #5

    Privzeto

    Muzikant je napisal, da so drilingi že malo iz mode. Res je. Veliko se jih prodaja. Bili pa so prestižni pri starejših lovcih.
    Polh je točno napisal. Odličen je za pogone, kjer lahko uporabimo tudi izstrelek za gladko cev. O podcenjevanju 7x57R smo pa tudi že pisali.
    Pred kratkim sem imel v rokah čudovit Boroveljski driling 7x65R/16-16.
    Teža komaj 2,7kg. Z Svarovcem na Suhl montaži okrog 3,6 kg.
    Če koga zanima na zs.

  6. #6

    Privzeto

    Tudi jaz bi mel kaj takega
    20/76 mag
    5,6x50r mag
    308 win

    Zakaj bom pa streljal lisice in srnine mladiče z 30-06 Halooo

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •