Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Evidenca nabojev v lasti društva

  1. #1

    Privzeto Evidenca nabojev v lasti društva

    Ali kdo mogoče ve ali obstaja kaka uradna knjiga (zvezek, mapa, beležka, razpredelnica...) za vodenje evidence nabojev, ki jih ima v lasti drutvo?

    Slišal sem namreč, da bi naj obstajala taka knjiga, ki jo mora voditi društvo za naboje, ki jih je kupilo preko svojega društvenega računa. Meni je popolnoma jasno, da vsako društvo tako evidenco mora voditi tako ali drugače, tudi mi smo jo vedno vodili, ampak vedno le za lastne potrebe in to ni noben uradno predpisan obrazec (ali knjiga). Strelcu smo pač pred tekmo ali treningom, ko smo se za to dogovorili dali v roke naboje in evidentirali le za lastne namene.

    Sedaj pa sem slišal tudi nekaj o tem, da bi naj inšpektor pri trgovcih pregledal nakupe streliva z rčuna društva, potem pa na pregled v društva, ki so oprav ili nakupe in preverjanje kako vodijo evidenco, kako skladiščijo strelico, komu dajejo strelivo...

    Ve kdo kaj več o tem?

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #2

    Privzeto

    "Knjiga o nabavljenem in porabljenem ( oskrba ) strelivu"
    Dobi se jo na UE ( če jo imajo ), kjer jo potrdijo.

  3. #3

    Privzeto

    Uf pol pa res je, hvala za točno ime. Bom preveril drug teden. Sem v več društvih, ne mislim samo lovskih pa tega nikjer niso imeli, niti ne vem da bi pri katerih drugih bližnjih imeli... Me prav zanima, če poveste ostali koliko vas to uporablja?

    lp in hvala karel
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    "... hvala..."
    Malenkost.
    Sicer pa je UE dolžna priskrbeti in potrditi to knjigo vsakemu društvu, ki ima v posesti orožje, vpisano v Orožni posestni list. Prav tako je dolžna dati navodila, kako se pravilno vodi evidenca. Za LD ne vem, a za SD obstaja še ena knjiga o evidenci izposoje orožja ( točnega naslova ne vem ).

  5. #5

    Privzeto

    Nimamo v lasti orožja, le naboje za potrebe strelske ekipe nabavljamo...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    "Nimamo v lasti orožja, le naboje za potrebe strelske ekipe nabavljamo..."
    Na podlagi katere orožne listnine??
    Društvo lahko nabavlja in ima v posesti le strelivo v kalibrih, za katere ima orožje vpisano v Orožni posestni list.
    Enako, kot posameznik - če nima OL za določen kaliber, ne more streliva direktno kupiti pri trgovcu.

  7. #7

    Privzeto

    Hehe do kje se vse pride... Karel nimam pojma... Kupimo strelivo enako kot golobe, enako kupi strelivo tudi vsaka LD v okolici pa ne poznam niti ene bližnje, ki bi imela tudi orožje v lasti... Kako pa to pišejo in beležijo trgovci pa nimam pojma...

    Verjetno bi res blo lažje in enostavneje da v prihodnosti kupijo strelivo vsi posamezniki (iz ekipe in za svoje potencialne učence) za sebe in se jim to kakorkoli drugače refundira, samo da se izogne birokraciji in težavam...

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •