Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: CZ 550FS 9.3x62

  1. #1

    Privzeto CZ 550FS 9.3x62

    Lep pozdrav.
    Sem nov na forumu. Zanima me CZ 550fs, štuc izvedba v kalibru 9.3x62.
    Rabil bi jo za pogone. v naši LD prevladuje prašič in jelenjad.
    Ima kdo izkušnje s tem kalibrom?
    Je odsun velik(predvsem v štuc izvedbi)?
    Natančnost kalbira?
    Ker nimam izkušenj, bi vas za mnenje. Je puška premočna? Se da normalno jagati z njo?

  2. #2

    Privzeto

    Hvala bogu, da lahko rečemo še kakšno o puškah.
    9,3x62 je kar močan kaliber vendar z ustrezno kroglo zelo primeren za pogone. Odsun je temu primeren. To moraš sam poizkusiti. Ima jo naš Trma in ga kontaktiraj na zs(blazer r93).
    Če veliko loviš prašiče ali jelenjad, potem da.
    Če pa loviš manjšo divjad, so pa tudi drugi kalibri. Čeprav krogla praviloma dela manjše podpludbe kot večina krogel pod 7mm.

  3. #3

    Privzeto

    Najlepša hvala za odgovor. Ga bom poskusil kontaktirat.

    Če ima pa še kdo kakšno mnenje, izkušnjo, bi ga pa lepo prosil, naj komentira, kajti vsako mnenje šteje.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Moje mnenje je da je to super puška za dobro ceno, čeprav so ceno malce zasolili ko sem jo jaz gledal je bila nekaj čez 600. Kaliber je primeren za divjad katero si navedel, glede odsuna se ne sekiraj, za jagat je pa vsaka dobra če le kaj na koncu cevi ven leti, aja pa "odzadi" mora tudi nekaj bit...
    I nikome ništa!

  5. #5

    Privzeto

    Kar hitr po puško pa kakšno slikco gor nalimat za nas firbce.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  6. #6
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

  7. #7

    Privzeto

    V tem posnetku je predstavljena v kalibru 9.3x62.
    http://www.youtube.com/watch?v=oSH2-3kYyXg

  8. #8

    Privzeto

    Jaz jo uporabljam že kako desetletje. Z njo sem uplenil kakih 50 kosov divjadi, srnjad, gamse, muflone, jelenjad, divjega prašiča pa še nekaj lisjakov priložnostno. Najtežji je bil jelen žive teže kakih 180kg, najlažji pa 6kg mladič srnjadi.
    Najprej sem uporabljal RWS DK 14,5, potem H-mantel 16,7 trenutno pa sem jo nastrelil na 18,8g EVO.
    Če te ne moti odsun, ki je kar konkreten jo toplo priporočam. Tudi 6-7kg težke mladiče se da brez problema uplenit. Poškodb je malo, potpludb pa praktično ni. Naredilo se je pa večkrat, sploh pri manjši divjadi da ni padla na mestu, ampak šele po kakih 10-20 metrih, verjetno zato ker je krogla večino energije odnesla skozi.
    Natančnost puške (vsaj moje) je vrhunska. V dobrih pogojih se krogle na 100m držijo skupaj, na 300m pa je raztros dobrih 8cm, seveda ob precej velikem padcu krogle.

    Lp

  9. #9

    Privzeto

    Citat capra ibex je objavil: Pokaži objave
    Jaz jo uporabljam že kako desetletje. Z njo sem uplenil kakih 50 kosov divjadi, srnjad, gamse, muflone, jelenjad, divjega prašiča pa še nekaj lisjakov priložnostno. Najtežji je bil jelen žive teže kakih 180kg, najlažji pa 6kg mladič srnjadi.
    Najprej sem uporabljal RWS DK 14,5, potem H-mantel 16,7 trenutno pa sem jo nastrelil na 18,8g EVO.
    Če te ne moti odsun, ki je kar konkreten jo toplo priporočam. Tudi 6-7kg težke mladiče se da brez problema uplenit. Poškodb je malo, potpludb pa praktično ni. Naredilo se je pa večkrat, sploh pri manjši divjadi da ni padla na mestu, ampak šele po kakih 10-20 metrih, verjetno zato ker je krogla večino energije odnesla skozi.
    Natančnost puške (vsaj moje) je vrhunska. V dobrih pogojih se krogle na 100m držijo skupaj, na 300m pa je raztros dobrih 8cm, seveda ob precej velikem padcu krogle.

    Lp
    Najlepša hvala, mnenje iz prve roke najbolj šteje. Povedal si vse, kar me je najbolj zanimalo(poškodbe, podpludbe in vrsta uplenjene divjadi). Če se da normalno plenit mladiče oz. tudi manjše živali, ne da bi pri tem nastala kakšna škoda, potem mislim, da s puško ne bi smel imeti problemov pri lovu in je vsestranska.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •