Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 126

Tema: Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču

  1. #81

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    4. člen
    Z goniči lahko lovimo od male divjadi le zajca. Ali je sedaj lisica že visoka divjad????????
    Bog ne daj, da gonič lisico goni.
    Nekatere stvari se z dejanskim lovom ne ujemajo, zajca bomo lovili v nižinskem delu lovišča, kjer so ceste, da ti ga ja povozi avto, tazana in jerebice tudi ne, ker ti vse dvigne pred tabo. Kombinacija skupnega lova s ptičarem in goničem ne gre, ker gonič spodbija divkjad, vse zaman si izšolal ptičarja, da ti na divjad ne stoji. Če nimaš na lovu med drugimi psi prisotnimi na lovu enega pasa za prinašanje ne smeš lovit.
    Predsednik vzrejne komisije še ni nikoli lovil v nižinskem delu zajce, zato tudi načine lovov na malo divjad ne pozna zato zagovarja tak ????? pravilnik.
    Predlagatelji niso praktični lovci!

  2. #82

    Privzeto

    Za konkretne predloge in komentarje sem odprl novo temo. Izkoristimo jo in vplivajmo na stvari ki so nam pomembne!
    Končne pripombe bomo polno podpisane poslali na LZS.

    Pripombe-na-Predlog-Pravilnika-o-uporabi-lovskih-psov-v-loviscu
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  3. #83

    Privzeto

    Mogoče sem res nepošten do dlakave male divjadi
    ...sva pa oba nepoštena do lisic

    Mislim, da je težko absolutno lovsko pošteno opredeliti stvari. Na žalost.
    Kakor koli so goniči v poljskem delu malo privilegirani. Če bi obstajala tudi preizkušnja v prinašanju dlake, perja, podobno kot vodno delo bi lahko opredelili še manj diskriminatorno.
    Glede stoje; seveda je pomembna pri takšnem lovu, ampak saj prepeličarjem, prinašalcem, terierjem tudi ni "predpisana"..., kar mene osebno ne moti.

  4. #84

    Privzeto

    Mogoče pa bomo le počasi dojeli razliko med vzrejo in delom.

    Po novem pravilniku; kdo hoče krvosledca (vseh lovskih pase) mu ni potrebno več opravljati PNZ, PZP, ... ob opravljeni UP po pravilniku za barvarje
    Vzreja je druga stvar, stvar pasemskih klubov ... če obstajajo
    Kateri že imajo največ problemov?

  5. #85

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Mogoče pa bomo le počasi dojeli razliko med vzrejo in delom.

    Po novem pravilniku; kdo hoče krvosledca (vseh lovskih pase) mu ni potrebno več opravljati PNZ, PZP, ... ob opravljeni UP po pravilniku za barvarje
    Vzreja je druga stvar, stvar pasemskih klubov ... če obstajajo
    Kateri že imajo največ problemov?
    Pidong, saj še ni 1 (prvi) april! Dobro je zadevo poznati, potem pa nekaj laično zapisati - komentirati. Če bo Pravilnik o uporabnostni preizkušnji v delu po krvni sledi za vse pasme lovskih psov nespremen, potem tvoja trditev ne drži. Pravilnik je objavljen na strani KZS:
    http://www.kinoloska.si/images/vzrej...a_barvarje.pdf

  6. #86

    Privzeto

    Ne bo potrebno čakati 1. aprila. Se strinjam s tabo Pranger. Se opravičujem za svoj zmoten post, trditev!
    ... bo potrebno nekaterim očitno najprej še zmeraj lajat za zajcem, itd. Žalostno!

  7. #87

    Privzeto

    Kdo zna na velikem, svetlem uhlju prepeličarja prebrati letošnjo tetovirno številko?????
    Pripete podobe Pripete podobe  

  8. #88
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Še tisti, ki ga je tetoviral je ne zmore prebrati.
    Glavno, da je dobil plačano.

  9. #89

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kdo zna na velikem, svetlem uhlju prepeličarja prebrati letošnjo tetovirno številko?????
    Kšn arabc marbit :-D:-D:-D
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #90

    Privzeto

    tudi sam imam 4 mesece starega NKP ki ni tetoviran in je uvožen iz sosednje Hrvaške. Kaj sedaj pomeni da ga bom moral po novem pravilniku dati še tetovirat, kljub temu da ima pes čip?????? Nejasno mi je vse skupaj!
    To bi bilo potrebno črtat iz pravilnika ker po moje je čip mnogo bolj zanesljiv kot tetovirna številka!

Stran 9 od 13 PrvaPrva ... 5678910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •