Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Optika Hawke

  1. #1
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto Optika Hawke

    Zdravo

    V Lovcu sem opazil akcijo za optiko Hawke (Panorama 3-9x50), pa me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje? Veliko lovcev mi namreč priporoča ta daljnogled (čeprav vem samo za enega, ki si dejansko lasti optiko Hawke). Se za ta denar dobi kaj boljšega?

    Hvala za odgovore.

    (p.s. če slučajno koga moti nova tema, naj prestavi tole v prejšnjo)

  2. #2
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Za MK je Panorama odlična izbira, ampak mislim da je 4-12x40AO bolj primeren model. Je pa dejansko res, da je le malo optike v rangu 200€ bolj ostre in da hkrati omogoča nastavitev paralakse od 10m dalje. Slednje je na lovskih tekmah na 35 metrov še kako uporabno.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  3. #3
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kako pa je z puškami večjega kalibra?

  4. #4
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Za večje kalibre sam ne bi upal prodati drugega Hawke daljnogleda kot iz serije Endurance 30 in Sidewinder 30 ter morda pogojno še Eclipse. Saj morda da kakšen drug tudi kdaj drži križ na mestu na močnejših puškah, ampak v osnovi cenejši Hawke daljnogledi niso temu namenjeni.

    Od poceni daljnogledov za močnejše kalibre bi sam gledal le:

    Bushnell Trophy, Vortex Diamondback, Nikon Fieldmaster

    Drugače pa je kombinacija poceni daljnogled - močna puška običajno odlična za sive lase. Enkrat dela, spet drugič ne, pa včasih je kak pristrel težko naredit in tako naprej...
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #5
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    No, saj puška je .308 Win, na kateri je trenutno Bushnell Trophy XLT, s katerim sem zadovoljen, me pa skrbi ker sem lani proti koncu leta padel in ga zvil (bolje da ne veste kako). Kolikor sem jaz sprobal se križ ne premika, samo stoodstotno siguren pa nisem, zato oprezam za novim v primeru da trenutni odpove.

  6. #6
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Za relativno ugodno ceno bi ti svetoval:

    Nikon Fieldmaster 3-9x40
    Vortex Viper 3-9x40
    Minox ZA3 3-9x40


    Vsi trije so enostavni, brez osvetlitve in brez kakšnih dodatkov. So pa za svojo ceno optično zelo dobri in to je tisto kar na koncu tudi največ šteje.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  7. #7
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Kaj pa kašen Zeiss Conquest ali pa Meopta Meopro?

    Sicer se pa nagibam k Vortexu. Če drži, da je izredno trdoživ, je to plus zame.

    Mi pa mora najprej odpovedati trenutni daljnogled. Takrat bomo pa že nekaj izbrali.

    Skratka, kar sem hotel izvedeti je, da Hawke Panorama ni za večje kalibre. Da me ne bodo pumpali k nakupu

  8. #8
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Zeiss Conquest in Meopta Meeopro sta zelo podobna Minoxu ZA3, a imata v primerjavi z njim dve manjši pomanjkljivosti.

    Conquesti nimajo garancije v EU in razlika v ceni nakupa preko luže ne odtehta nakupa Minoxa ali Meopte pri nas. Meopta pa ima pomanjkljivost podobno kot skoraj vse ostale Meopte in to je rumenkast odtenek slike. Praktično vsa vzhodno evropska optika je imela in večinoma še ima težave s tem. Nekatere to moti, nekatere ne.

    Glede Vortexa Viper je pa tako, da mnogi uporabniki zelo hvalijo kaj vse zdržijo ti daljnogledi in jih tiščijo na izjemno močne puške brez težav. Kljub temu bi sam med temi izbral Minoxa, ker me je optično najbolj prepričal. Med Vortexi pa bi raje posegel po Viper HS seriji.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tržič
    Prispevki
    288

    Privzeto

    Je mogoče, da sta Nikon Fieldmaster in Nikon Buckmaster enaka daljnogleda, le da se v Evropi prodaja prvi, drugi pa v ZDA?

    LZ
    Grega

  10. #10
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Zašli smo s teme, ampak odgovor je da.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •