Stran 1 od 21 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 206

Tema: nakup karabine

  1. #1
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto nakup karabine

    Odločam se za nabavo prve puške zato bi vas prosil za mnenja in nasvete razmišljam o nakupu: TIKKA T3 HUNTER ali CZ 550 LUX , v kalibru 30 06 ali 308
    finance mi trenutno dovoljujejo 1k do 1,5k eur
    Puško bom uporabljav za lov na divje prašiče, jelenjad, srnjad. :icon_smile:


    L.p jan
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  2. #2

    Privzeto

    A ni med tema dvema modeloma pušk precejšnja cenovna razlika? Spet odvisno kaj je za kogar precejšnja. Po mojem pa je to čisto odvisno, ker orožje le (najverjetneje) kupuješ za kar nekaj let in ne kratkočasno, se ti splača dobro premislit.

    Trenutno sam razmišljam, da bi kar nekaj pušk, ki jih imam menjal za eno (v vsaki kategoriji: torej MK, repetirka, šibrenica) res kvalitetno puško in jo (upam da) imel za celo življenje...

    Seveda pa boš tukaj slišal številne nasprotujoče si nasvete, ki so odsev osebnostne izkušnje, finančnih zmožnosti in želja vsakega posameznega uporabnika... Dalje pa ne bi šel sedaj!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Kot je ganges omenu, sem jaz ravno kar naredil... prodal sem nekaj pušk in mislim da bo v nekaj letih v moji omari vse risano Blaser... Za 2k dobiš r93 professional in mislim da ga ne boš ponucal v svojem življenju...

    So pa tudi ostale puške ravno tako dobre! Sam na lov je treba z njimi!!!

  4. #4
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    126

    Privzeto

    Citat jan L. je objavil: Pokaži objave
    Odločam se za nabavo prve puške zato bi vas prosil za mnenja in nasvete razmišljam o nakupu: TIKKA T3 HUNTER ali CZ 550 LUX , v kalibru 30 06 ali 308
    finance mi trenutno dovoljujejo 1k do 1,5k eur
    Puško bom uporabljav za lov na divje prašiče, jelenjad, srnjad. :icon_smile:


    L.p jan
    Živjo,
    če kupuješ novo puško, ne pozabi še na strošek strelnega daljnogleda in montaže le tega, da ne boš ugotovil, da si presegel svoje finančne zmožnosti.
    Jaz bi ti med tema dvema svetoval češki proizvod, kaliber pa izberi tisti, ki se tebi zdi najboljši.

  5. #5

    Privzeto

    trenutno lovim z dedovim steyerjem puch-deimler, v bližnji prihodnosti pa bo v omari puška v moji lasti in ta bo steyer pro hunter, cenovno ugodna puška. Podobno kot tikka t3

  6. #6

    Privzeto

    Med omenjenima bi se odločil za Tikko.

  7. #7
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Poglej še Rossler Titan 6, prav tako odličen nakup za svoj denar. Predvsem zato, ker jo je mogoče kupiti s semi-varmint cevjo in ker ima že v startu odličen bedding in ni treba menjevati kopita, da bi dosegel pravo natančnost.

    Sam imam še Howo 1500 pa bom po menjavi sprožilca (rifle basix) moral menjati še kopito, da bom prišel na isto natančnost kot jo ima Titan. Pa je Titan na vrh vsega še precej precej lažji.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  8. #8

    Privzeto

    Titan je v tem rangu res dober.Ne moreš zgrešit.Čeprav mislim,da je Tikka glede preciznosti,odličnega proženja najboljša izbira.Sam sem imel tudi Steyr Prohunter.Super puška,ampak je že dražja.Zdaj imam tale karabin v 30-06 http://www.steyr-mannlicher.com/jagdwaffen/pro-alaskan/ Z Tikko ali Titanom boš zelo zadovoljen.S CZ nimam izkušenj,razen z MK.
    Last edited by kuje; 3. February 2012 at 11:36.

  9. #9

    Privzeto

    CZ 550 sem že imel v rokah, zdela se mi je težka in nerodna. Predvsem kopito je neergonomsko in preobilno. Kolega ga je moral dati predelati. Tudi na pogled kopito deluje ceneno. Kot bi kupil zračno puško.

    Tikko T3 sem tudi že držal, je lahka in dokaj kratka puška, ima snemljiv nabojnik, po mojem mnenju boljša izbira kot CZ. Ti dve puški sem tudi sam gledal zaradi možnega nakupa pa se na koncu nisem odločil za nobeno od teh dveh.

    Tako ti lahko samo za dodaten razmislek in primerjavo še lahko rečem, da pogledaš še novi Browning x-bolt. Za slednjega sem se na koncu odločil sam. Puška je kratka, lahka, ergonomična, priročna, ima snemljiv nabojnik, ročica zaklepa rotira pri samo 60 stopinjskem kotu kar pospeši repetiranje, sprožilec je kratek in lahek, primeren tako za hitro streljanje na pogonih, kot tudi za natančno streljanje s preže in zaenkrat sem zelo zadovoljen z njo. Tudi na pogled se ne zdi cenena, kot Tikka. In kar je mogoče najpomembnejše, cena je povsem v rangu, o katerem govoriš.
    Seveda ne smeš pozabiti da te dober daljnogled in snemljiva montaža staneta vsaj še enkrat toliko kot puška sama...

    Kar se kalibra tiče, če misliš jagati tudi jelenjad, prašiče, mogoče medveda, bi predlagal 30-06. V kolikor pa boš jagal predvsem srnjad, pa bo tudi 308 čisto v redu.

    Citat jan L. je objavil: Pokaži objave
    Odločam se za nabavo prve puške zato bi vas prosil za mnenja in nasvete razmišljam o nakupu: TIKKA T3 HUNTER ali CZ 550 LUX , v kalibru 30 06 ali 308
    finance mi trenutno dovoljujejo 1k do 1,5k eur
    Puško bom uporabljav za lov na divje prašiče, jelenjad, srnjad. :icon_smile:


    L.p jan
    Last edited by Deerhunter; 3. February 2012 at 17:29.

  10. #10
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Tikka je po moje dobra izbira in 308 win. z pravo kroglo.
    lp in dober pogled!

Stran 1 od 21 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •