Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 65

Tema: Zastava M98

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj je narobe s prožilom pri zastavi .

  2. #22
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Kaj je narobe s prožilom pri zastavi .
    Vzemi od komisarja puško v roke, pa tvojo tikko in jih primerjaj, pa boš vidu... Najbol me moti da med prožilec in branik komaj prst dobiš...

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Vzemi od komisarja puško v roke, pa tvojo tikko in jih primerjaj, pa boš vidu... Najbol me moti da med prožilec in branik komaj prst dobiš...
    To je samo pri novejših zastavah. Drugače pa je šneler čisto ok.

  4. #24
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Mah ok za koga morda res, meni grejo pa kr lasi po konci ko vidim dva sprožilca... Pa naj bo zastava za 600€ al pa najdražji mauser...

  5. #25

    Privzeto

    Men tud. Pa večina lovcev tega sploh uporabljati ne zna. Naprožilo je pretrdo ali pa tipajo kje je sprožilec in strel uide. Pa tudi taki so, ki mislijo naprožit pa prvega stisnejo.
    Eden pravilno nastavljen in nič komplikacij.

  6. #26

    Privzeto

    Jaz imam en karabin in eno kombinirko brez naprožila, en karabin pa imam sistema mauser z nemškim naprožilom, katerega sem dal po meri narediti in mi je puškar priporočil nemško naprožilo, pa moram reči, da me to nemško naprožilo čedalje bolj moti pri lovu na divjad. Medtem ko pri obeh puškah z direktnim naprožilom ustrelim takrat ko želim ustreliti in tudi tja kamor želim ustreliti, pa moram pri naprožilu takrat ko bi moral streljati, najprej naprožiti, nato prst previdno premakniti spredaj na branik in nato dobesedno iskati sprožilec in zaradi tega iskanja se mi celo dogaja da je strel še manj natančen, kot navaden sprožilec, kljub temu da naj bi bilo naprožilo namenjeno ravno natančnim strelom. Poleg tega s to "proceduro" naprožanja in nato iskanja sprožilca izgubim cca 5 sekund, ki pa so v določenih situacijah nepogrešljive in zaradi tega časa lahko izgubim priložnost za idealen strel.
    Poleg tega z navadnega sprožilca, če ne prideš do strela samo umakneš prst, zakleneš in to je to, pri naprožilu pa je prisoten še tisti psihološki učinek, ko veš da ko imaš enkrat naproženo, ni več poti nazaj, saj je puška z naproženim sprožilcem nevarna in se lahko med zaklepanjem zelo rada nehote sproži (kar se mi je enkrat na lovu že celo zgodilo) - nevarnih situacij in nehotenih strelov zaradi nemških naprožil smo vsi že videli na nastrelitvah in tudi na lovu še preveč. Meni osebno gredo zaradi nemških (pa tudi francoskih) naprožil že kar dlake pokonci in razmišljam da bi omenjeni karabin ali prodal, ali pa zamenjal sprožilec z direktnim, čeprav me bo to zagotovo kar dobro udarilo po denarnici. A kdo ve koliko približno bi stala menjava za kvaliteten direkten sprožilec?
    Last edited by Deerhunter; 1. October 2013 at 16:32.

  7. #27
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Zelo kvaliteten direkten prožilec te bo s menjavo koštal do 100€..

  8. #28
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Men tud. Pa večina lovcev tega sploh uporabljati ne zna. Naprožilo je pretrdo ali pa tipajo kje je sprožilec in strel uide. Pa tudi taki so, ki mislijo naprožit pa prvega stisnejo.
    Eden pravilno nastavljen in nič komplikacij.
    Alojz ne pretiravaj, večina lovcev to zna uporabljati. Naprožilo je trdo toliko kot ga nastaviš, tudi tako mehko, da je nevarno pri manipulaciji s puško. Ne moreš vedeti, če nisi imel Zastave. Jaz sem imel dve.

  9. #29

    Privzeto

    Potem pa bom zamenjal v kratkem, če to drži, moram preverit pri puškarju.

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Zelo kvaliteten direkten prožilec te bo s menjavo koštal do 100€..
    Sicer pa po tem kar sem jaz videl, je v družini kar nekaj jagrov, ki imajo CZ M70 z nemškim naprožilom in se jim konstantno dogajajo situacije, v katerih strel odleti nehote ali v nepravem trenutku in to tako na strelišču kot na lovu.
    Last edited by Deerhunter; 1. October 2013 at 18:13.

  10. #30
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Deerhunter, nimaš izkušenj z naprožili. Jaz sem tudi na pogonu streljal vedno z naprožilom. Sedaj, ko imam direktnega mora biti puška pri zalazu in na preži zakočena, zastava ni bila nikoli, ker ima sprožilec (petelin) velik hod in je varen. Pred strelom pa samo naprožiš. To je vse stvar prakse in izkušenj . Se boš že naučil z delom....
    Last edited by detel; 1. October 2013 at 18:13.

Stran 3 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •