Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 24 od 24

Tema: Dvogled za približno 600€

  1. #21

    Privzeto

    Mozno....odvisno kateri model si imel. Sej v koncni fazi so samo 3 firme na svetu ki delajo stekla za optike. Tako da je najvecja razlika v premazih in sistemu postavitve lec. Vse ostalo ni omembe vredno.

  2. #22

    Privzeto

    Ja, saj ravno "premaz" leče objektiva je bil problem. Pri 56 je leča kar velika in hitro nanjo pade žarek svetlobe, ki ga leča odbije.

    Z odbojem svetlobe imam nekaj slabih izkušenj, zato sem na to zadevo kar pozoren. Najbolje se mi obneseta temno zelena in temno viola zadeva. Ti res ne odbijajo toliko.

    Je pa hec tudi že pri navadnih očalih. Imaš en kup nekih premazov, ki znajo biti včasih problematični.

    Za očala je delna rešitev klobuk s širokimo krajci, za strelnega je rešitev sončna "blenda", navaden daljnogled pa je kar občutljiv, ker hitro objektiv porineš "na svetlo".

    Sicer ne bom trdil, da mora biti optika nujno zelena ali viola, mi pa osebne izkušnje govorijo v tej smeri, zato raje opozorim tudi na tak detajl.

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Še nikoli se mi ni zgodilo, da bi zaradi opazovanja z daljnogledom kakšna žival pobegnila. Niti ostrovidne vrane in srake ne.

  4. #24

    Privzeto

    Zanimivo, meni pa prašič, parkrat lisica in srnjad. Bolj pozoren sem bil, ko se mi je to zgodilo pozimi na lovu lisic ob mesečini. Ker se je zadeva v kratkem 3-4x ponovila, sem bil bolj pozoren kako in kaj. Po "protiukrepih" (zasenčenost objektiva) je bila stvar rešena.

    Kot sem omenil, je bilo to pri rdečem premazu leč.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •