Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Dvogled za približno 600€

  1. #1

    Privzeto Dvogled za približno 600€

    Pozdravljeni,

    sem nov na forumu, na vas pa se obračam, ker bi potreboval nasvet glede nakupa novega dvogleda v cenovnem razredu približno 600€.

    Dvogled bi uporabljal za naslednje oblike lova: zalaz, čakanje, v mraku ozrima temi in gorski lov.
    Uporabljal bi ga za lov na naslednje vrste divjadi: srnajd, jelenjad, muflon, gmas in divji prašič.

    Zaradi slabe izkušnje z mojim dosedanjim dvogledom, ki sem ga žal poškodoval, ko sem padel pri lovu na zalaz, se sedaj oziram bolj za dvogledi, ki imajo daljše garancijsko obdobje. Nekako v smislu višje cenovnih dvogledov.

    Po internetu sem do danes pregledal precej in prišel nekako do zaključka med:
    http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...-hd-10x50.html
    in
    http://www.fotojama.com/trgovina/dal...comfort-bridge

    Oba dvogleda sta skoraj enaka, večji razliki mad njima sta, da je Vortex lažji, Minox pa ima kar precej širše vidno polje. Za Vortex Viper HD model sem celo našel podatek, da je njegov "sweet spot" (procent izkoriščenosti vidnega polja preden slika prične postajati meglena) 87%. Za minox tega podatka nisem našel.

    Vse lepo in prav, pred nakupom vem da bi bilo najbolje če bi lahko oba dvogleda dejansko stestiral, ampak nikjer blizu mene jih ne prodajajo.

    Zato se obračam na vas, če kdo slučajno poseduje katerega iz zgornjih modelov, ozirma prosim tudi za vaše nasvete v kolikor mislite, da bi se raje odločili za katero drugo znamko ali model v tem cenovnem razredu.

    Hvala

  2. #2

    Privzeto

    Če z daljnogledom padeš, in ga poškoduješ ti nikjer ne priznajo garancije.

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Osebno bi ti svetoval swarovski habicht 7x42, ki je dejansko odlična optika in vsestransko uporaben...

    10x povečava se mi zdi za dvogled preveč, ker na gamsa boš tko al tko rabil spektiv, ponoči pa 10x povečava ne predstavlja prednosti...

    Se mi pa zdita oba dvogleda precej velika za jih vlačit po hribih...

    ta SW 7x42 pa ni spet toliko dražji od 600EUR

  4. #4

    Privzeto

    S tem ne bos nic mem vzgal http://www.optics-trade.eu/shop/si/d...-pro-8x56.html
    ce se prav spomnim mi je v trgovini rekel,da je maksimalno 150evrov tudi ce je po tvoji krivdi.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    10x povečava ni najboljša za zalaz, ker boš brez naslona težko umiril daljnogled. Za zalaz in čakanje vzemi raje 7xXX ali pa 8xXX.

  6. #6

    Privzeto

    Imam enak daljnogled kot ga svetuje Doberman in sem zelo zadovoljen!

    Priporočam!

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  7. #7

    Privzeto

    Če imaš na orožju optiko slabše kakovosti, ti predlagam da kupiš najprej to, pa dvogleda še nekaj časa ne boš potreboval.
    Vsi ti dvogledi v rangu od 200 do 600 evrov so za moje iskušnje popolnoma enaki. Sam imam izkušnje z lova z veliko različnimi dvogledi od različnih lovcev od bushnela, sanyu, yukon, pa mi vrjemi ali ne najbol služi dvogled iz lidla 10x50; za borih 20 evrov, se je že parkrat razleto pa se še vedno dobro vidi skozenj. Kar se tiče dvogledov pride zame v poštev še samo zeiss ali pa swarovski, saj so v mraku slike na ostalih omenjenih vse enako pretemne, vidijo se le obrisi. Pri zeissu pa vrjemi, da je tako kot bi ti negdo prižgal luč. Višjo ceno pa bo odehtal pravilen odvzem iz lovišča, katerega lahko zagotavljaš le če vidiš kaj streljaš.
    Zato vsakemu toplo priporočam najprej novo strelno optiko višjega cenovnega razreda, potem šele dvogled in vse ostalo. Če kupiš povečavo 3-12x50 (zeiss duralyt) pa ne potrebuješ več drugega kot morda še spektiv za gamsa in srnjaka.

    Malo v premislek, LZ.

  8. #8

    Privzeto

    Vem da za mehanske poškodbe ni garancije, razlike je v tem da rajši kot da še enkrat dam 250€ za novega, ki mi bo trajal spet 5let, dam nekaj več za nekoliko boljšega, s katerim nebi potem več imel težav za zamenjavo delov oziroma popravilo.

    Nezgoda se mi zgodila na dvogledu Eschenbach Trophy 8x56. In pri padcu (ni bil močen padec) mi je odledel del, kjer je vpeta vstopna leča. Povedat hočem, da je ta dvogled pač za to zelo občutljiv ali pa je bila napaka v materialu.

    Kar se tiče trpežljivosti Swarovski Habicht je zakon. Ga ima tast 7x42 in mi je pravil, kako mu je enkrat ko je bil na lovu na gamsa padel po skalah par metrov, ker ga je mel na nahrbtniku. Habicht previžel brez problema.
    Vseeno me malo muči cena 940€ ker je rahlo izven mojega dosega trenutno.

    Svak pa ima Swarovski EL 8.5x42 in moram rečt, da je fantastična zadeva, žal še bolj izven mojega dosega.

    Pri obeh teh dveh modelih napram mojemu polomljenemu sedaj mi je bilo predvsem všeč lahkost dvogleda. Zato se tudi skušam bolj usmerit v to smer.

    Obenem pa bi se zaželel zahvalilt vsem, ki odgovarjate in mi svetujete.

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Jaz bi ti svetoval tako... Določene reči kupujemo za ponucat (avto, škornji, oblačila, naboji...). Določene reči pa kupimo za celo življenje (dvogled, puška, strelni daljnogled...) Pri tistih ki so za ponucat lahko delamo neke kompromise, pri drugih, pa raje potrpi še kak mesec, glede na to da do maja tako rekoč ni jage, pa kupi enkrat za vselej...

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ko bo? imel na razpolago 772 eur me kontaktiraj, da greva po novega gumiranega Habichta 7*42. ;)

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •