Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Dvogled za približno 600€

  1. #11
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto

    Samo v razmislek: Steiner ranger 8x56 (dobiš za dobrih 400eu) ali pa nighthunter 7x50 xp. Sam imam nighthunter 8x56 in pa 8x56xp in lahko rečem , da se lahko primerja z zeissom in sw.

  2. #12

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Ko bo? imel na razpolago 772 eur me kontaktiraj, da greva po novega gumiranega Habichta 7*42. ;)
    Jaz bi šel z Muzikantom :icon_:
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #13

    Privzeto

    Sami imam gumiranega Habicht - a 7x42 in sem prezadovoljen. Uporabljam ga že 10 let in me ni pustil na cedilu. Zelo uporaben, vzdržjiv. Tudi povečava je super ok, ne laže preveč.

  4. #14

    Privzeto

    Podpišem.

  5. #15
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Jaz sem dobil od dedka SW 7x42. Že on ga je uporabljal (kdo ve kdaj so jih začeli izdelovat?) in zdaj ga mam še jaz 3 leta in je kot nov!

  6. #16

    Privzeto

    Pozdravljeni,
    da malo osvežim temo, pa še naslov je pravi.
    Tudi sam sem pred nakupom lovskega daljnogleda, tako za čakanje, kot za zalaz po gozdu in visokogorju. Kakšne imate izkušnje z temi pretežno "kitajskimi" daljnogledi.
    Hvala za deljene izkušnje in nasvete.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Jaz imam bushnela legend 10×50, že drugega. Odličen tako v mraku in ponoči, kot tudi za opazovanje podnevi. Cena pa nekaj nad 200.

  8. #18

    Privzeto

    Kljub nekaj starejšim daljnogledom, sem pred leti vzel 10X50 Vortex Diamondback. Kljub ne ravno slovečemu imenu in nizki ceni je zelo uporaben.

    Brez težav se odločiš za strehaste prizme, ker je bolj kompakten, slika dovolj svetla.

    Priporočam 10x50 zaradi opazovanja detajlov (ker se slika še ne trese) in svetlosti slike (50-ka zadostuje in ni prevelika).

  9. #19

    Privzeto

    Zelo dober je tudi Delta titanium 8x56 roh in osebno sem mnenja da je trenutno top zadeva za mrak in predvsem dani denar. Dobi se ga malenkost pod 300eur.

  10. #20

    Privzeto

    Citat Andrej Z. je objavil: Pokaži objave
    Zelo dober je tudi Delta titanium 8x56 roh in osebno sem mnenja da je trenutno top zadeva za mrak in predvsem dani denar. Dobi se ga malenkost pod 300eur.
    Zdaj sicer nism povsem 100%, če je mimo, potem me popravi.

    Ko sem kupoval, sem gledal tudi eno Delto 8x56. Pa me ni prepričala zaradi "rdeče optike", ki je močno odbijala svetlobo (lesk). Ker sem imel nekaj slabih izkušenj (pobeg divjadi) zaradi tega na drugih daljnogledih, me to moti.

    Tako sem domov nesel Vorteksa s temno "zeleno optiko", ki konkretno manj odbija.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •