Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: Prepoved lova zaradi ugovora vesti

  1. #21

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Vidiš Sraka, ravno to je največji problem. Ker pri upravljanju z divjadjo gledamo najprej na lovsko organizacijo in ne na divjad. Mene lovska organizacija prav nič ne gane, po doživetjih v njej še toliko manj. Boš rekel, da potem nimam pravice udejstvovanja v lovu? Četudi rečeš, si jo pa sam jemljem na osnovi zakonodaje in odnosa do živali, ki mi je bil privzgojen in kakršnega sem si s svojo glavo in srcem ustvaril sam. In ker lovska organizacija nedvomno umira, se kar strinjam z indijanci, da je le še trohneče truplo, se bo treba s spremembami kar lepo sprijazniti. Če bi bilo dokler je bil še čas kaj več posluha za ljudi izven samopostavljenih vodilnih struktur, bi bilo mogoče drugače tako pa ni. Tako da se bodo tudi etični standardi, pisani ali ne, umaknili novim. In tu lahko le apeliramo na dobrobit divjadi, četudi to zanika tradicijo in razmišljanje povprečnega starega lovca. Pa naj bo fazan na veji, v zraku ali na tleh!

    Kurare, kot vidim, je tvoj komentar že na portalu: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=906&Itemid=53

    Ojej...

    Saj se ne splača spuščat v debato. Se iz odgovor in pisanja vidi, da je tvoje mnenje edino zveličano. Sraka lepo dupušča tudi tvoje mnenje in tradicije, ti pa kar direkt, da boš počel samo tako kot je tvoja volja in pika. Vse drugo je sranje... Se čudim, da te kdo povabi na lov, ko ne znaš ali pa v svojem prepričanju o edinem prav nisi sposoben spoštovati drugačnih običajev, navad, norm...

    A tudi če prideš k komu na družaben obisk ob vstopu v hišo ne sezuješ umazanih čevljev, ker to ti pač ne počneš? A bi kljub nezaželenosti kajenja pri prijatelju v stanovanju prižgal cigareto, ker ti pač povsod kadiš (če si recimo kadilec)? Veliko je takih navad, ki niso zakonsko prepovedana pa se vseeno pričakujejo od nas. Ampak očitno ne, kot pišeš, če ti drugi ne bodo dali pravice si jo boš kar vzel. "Čestitam"!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #22

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... Se iz odgovor in pisanja vidi, da je tvoje mnenje edino zveličano. ... Vse drugo je sranje... ... nisi sposoben spoštovati drugačnih običajev, navad, norm...
    Ganges, imel sem pripravljen prav nesramen odgovor na tvoje pisanje. V dveh besedah. Pa sem se zato, ker je tole le javno in ker bi se spustil na tvoj nivo, premislil.
    S tem tvojimi napadi name si že presneto težak. Kje sem napisal, da je moje mnenje edino zveličavo? Verjetno te moti, ker ga pač imam in ne ponavljam papagajevskih zgodb in se ne pustim vkalupljati. Saj to ne pomeni, da od tebe pričakujem isto. Ti daj kar po svoje, a takih osebnih diskvalifikacij, ti ne dovolim! Nikoli nisem pisal, da je mnenje drugih sranje in nobenih pravic ne jemljem v svoje roke!
    Kar se tiče pravic, so jasne. Pravico o kateri pišem, sem prislužil sam in mi pripada z vsemi pripadajočimi dolžnosti. Zato jo lahko uporabljam, pa si ti in drugi mislite kar hočete.
    Ko boš zaznal, da sem pa kakšno pravico kršil, kar izvoli, prosim, rotim te, papir in svinčnik v roke, pa napiši pristojnim. Prevzemam vso odgovornost in vsako pravično naloženo kazen bom odslužil! Moje ime ti je itak znano in od tu in iz tvojih (vaših) starih zamer očitno izhajajo teli tvoji napadi. Bi se spodobilo, da če ne znaš "lomiti kopja" brez osebnih diskvalifikacij, da se umiriš!

  3. #23

    Privzeto

    Nisem tako pameten, da bi lahko ugotovil zakaj se na tem forumu vsaka tema oddalji od svojega bistva vsebine in se prej ko slej sprevrže v osebno "obračunavanje". Kaj pa imajo stare zamere skupnega z ustavno pobudo za presojo ustavnosti ZDlov, ker ta ne ureja ugovora vesti lovu. Nič?! O tej pobudi bi morali pisati in se do nje opredeliti oz. povedati svoje mnenje in poglede glede njene utemeljenosti in kakšno odločitev US lahko pričakujemo oz. kake pravne in druge posledice bi odločitev US imela za lov in lovstvo, če bi npr. US pobudnikom in njihovi pobudi ugodilo.

    Lp in brez osebnih poniževanj in obračunavanj.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  4. #24

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Ganges, imel sem pripravljen prav nesramen odgovor na tvoje pisanje. V dveh besedah. Pa sem se zato, ker je tole le javno in ker bi se spustil na tvoj nivo, premislil.
    S tem tvojimi napadi name si že presneto težak. Kje sem napisal, da je moje mnenje edino zveličavo? Verjetno te moti, ker ga pač imam in ne ponavljam papagajevskih zgodb in se ne pustim vkalupljati. Saj to ne pomeni, da od tebe pričakujem isto. Ti daj kar po svoje, a takih osebnih diskvalifikacij, ti ne dovolim! Nikoli nisem pisal, da je mnenje drugih sranje in nobenih pravic ne jemljem v svoje roke!
    Kar se tiče pravic, so jasne. Pravico o kateri pišem, sem prislužil sam in mi pripada z vsemi pripadajočimi dolžnosti. Zato jo lahko uporabljam, pa si ti in drugi mislite kar hočete.
    Ko boš zaznal, da sem pa kakšno pravico kršil, kar izvoli, prosim, rotim te, papir in svinčnik v roke, pa napiši pristojnim. Prevzemam vso odgovornost in vsako pravično naloženo kazen bom odslužil! Moje ime ti je itak znano in od tu in iz tvojih (vaših) starih zamer očitno izhajajo teli tvoji napadi. Bi se spodobilo, da če ne znaš "lomiti kopja" brez osebnih diskvalifikacij, da se umiriš!
    To kar sedaj tu pišem se lahko kam prestavi ali kasneje izbriše, ker ni povezano s temo, kot tudi zgornji post od Sršena.

    1. To sploh ni bil napad nate, ampak na tvoje agresivno pisanje v vseh temah. Si praktično edin na forumu, ki piše v takem agresivnem tonu in nikakor ni namenjeno tebi osebno. Namenjeno bi bilo bilo komu s takim vehementnim tonom. In lahko mirne duše nehaš o nekih starih zamerah, ker jih ni! So bile in še to vsaj z moje strani manjše, ampak jih že dolgo, dolgo ni! Pa lahko vprašaš Vepra ali Krpana, ki smo vmes o čem čist normalno komunicirali! Ampak primerjaj svoja pisanja po forumu z umirjenim pisanjem drugih.

    2. Kako drugače pa si lahko razlagaš to, kot da imaš svoje mnenje kot edino pravilno, če ravno ti vsakega, ki napiše drugačno mnenje ali drug pogled od tvojega, s čim dotolčeš? Recimo ravno danes Srako s tem, da ti pa tega že ne boš spoštoval... Lahko bi napisal, da je to pač tvoje mnenje in da tudi spoštuješ mnenje drugega. V temi o božičnicah kjer sem napisal, da je tistih par centov/lovca nič v primerjavi s tem da nekomu polepšamo praznike si me spet potlačil z pisanjem o tem, da sem dobrotnik in naj začnem individualno zbirat denar in nakazujem sredstva ljudem v pomanjkanju, v temi o koledarjih sem napisal mnenje, da ni nič narobe, če delujeta dve logistiki LZS-zveze in zveze-člani pa sem bil spet napaden... Tega je ogromno... Iz tega lahko sklepam, da ti napadaš mene, ker vedno tako reagiraš na moje pisanje. Na vsako drugačno pisanje se odzoveš burno, včasi manj, včasi bolj, nikoli pa pomirjeno ali spravno.

    3. To se vidi tudi po tem, da si napisal, da si takoj imel pripravljen nesramen odgovor... Meni se v mojem pisanju ne vidi nič nesramnega še manj spuščanja na osebni nivo. Napisal sem le, da imaš svoje mnenje za edino zveličano - kaj pa je v tem žaljivega na osebnem nivoju? Še vedno sem popolnoma mnenja, da lahko kje ob srečanju s vsakim spijem pir ali kavico in normalno pokramljam, saj kot sem napisal 100% ni starih zamer. Vedno bolj pa dvomim, da to mnenje ni večstransko. To tu NI povezano s preteklostjo, je odraz sprotnega pisanja in načina izražanja mnenj.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #25

    Privzeto

    Na konkretno tisto pisanje od malo prej,pa sem se odzval iz nekaterih zgornjih razlogov in ker je tudi pri nas streljanje fazana na veji ali tleh bogokletno, kot tudi recimo srne ki bi ležala v travi - ti pa si povedalm, da tega ne bi spoštoval in bi delal po svoje, si vzel zakonsko pravico, da stare tradicije nič ne veljajo...

    In pa v ogromno postih navajaš, da bomo taki, ki razmišljamo tradicionalno v lovstvu pokopali lovstvo...
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #26

    Privzeto

    Ganges, še enkrat počasi, pozorno, pa še enkrat nazaj počasi in pozorno preberi, kaj sem ti v prejšnjem odgovoru citiral.

    Če tebi podtikanje "sranja", kot si zapisal ni osebno, potem ti res ni pomoči.
    In ja, imam stališča, ki se zelo križajo s tradicionalnim razmišljanjem ostalih. A jih z razliko od tebe ne podajam in zagovarjam z osebno konotacijo. Tebi očitno drugi "argumenti" ne preostajajo.
    Ostro debatirati in odpirati probleme je eno, žaliti in podtikati pa drugo.

  7. #27

    Privzeto

    Ostala sranja tudi ni nobeno žaljenje ampak je mišljeno v smislu ostala sranja-pisanje ostalih z drugačnim mnenjem! Kako pa si ga ti razumel pa ne vem. Osebno bi bilo če bi napisal da si ti ali tvoje pisanje sranje, kar pa mi niti na pamet ne bi prišlo, niti dejansko ne mislim tako!

    Navedel sem kar nekaj konkretnih primerov tvojega agresivnega pisanja - to so argumenti, ki dokazujejo, da slabo prenašaš drugačna mnenja.

    Dokler pa ne bo lovstvo kot e dejansko pokopano pa ti nimaš argumentov, saj praktično v vsakem pisanju omenjaš zgolj to, tako razmišljanje nas bo pokopalo, to bo uničilo lovstvo... ipd. To so tvoje osebne domneve, ki so daleč od dejstev!

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #28

    Privzeto

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Na konkretno tisto pisanje od malo prej,pa sem se odzval iz nekaterih zgornjih razlogov in ker je tudi pri nas streljanje fazana na veji ali tleh bogokletno, kot tudi recimo srne ki bi ležala v travi ...
    Tradicija glede na široko uveljavljeno prakso seveda zahteva strel na tekočo srno v pogonu, predvsem sedaj na koncu leta ko se na silo realizira plane.
    Hvala lepa za tako tradicijo.
    Sem že plenil divjad na počitku, ko je samo še povesila glavo in ugasnila in bom s tem vedno, ko bo možnost tudi nadaljeval. Ko do te situacije pridem na zalazu, štejem za večji uspeh, kot uplenitev tistega, ki čepi v hišici na kolih in na silo odda strel za plenom, ki komaj pomoli glavo na travnik. Seveda je za to treba biti sposoben in upam, da bom še nekaj časa. A oni iz hišice je spoštovani lovski tradicionalist, jaz pa streljač. Ja, bravo!

  9. #29

    Privzeto

    Kaj ti moram res še enkrat citirati?!
    Izvoli:
    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    ... ti pa kar direkt, da boš počel samo tako kot je tvoja volja in pika. Vse drugo je sranje...

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    Dokler pa ne bo lovstvo kot e dejansko pokopano pa ti nimaš argumentov, saj praktično v vsakem pisanju omenjaš zgolj to, tako razmišljanje nas bo pokopalo, to bo uničilo lovstvo... ipd. To so tvoje osebne domneve, ki so daleč od dejstev!
    Tako kot so tvoja pisanja tvoje domneve. In za njih ne pišem, da so sranja, temveč jim odgovarjam s svojim mnenjem. Mislim, da je temu forum namenjen, sicer naj ga kar zaprejo!
    In stanje ni rožnato, zato je to moje pisanje žal zelo argumentirano. Koliko je malo manjkalo, da že od sprejetja "novega" lovskega zakona sploh ne bi imeli krovne organizacije, se ti pa izgleda niti ne sanja. Pa mogoče bi bilo prav, da bi se tako izteklo, se ne bi imela sedaj za kaj preklat.

  10. #30

    Privzeto

    Zgleda res ne razumeš!

    Razčlenitev:

    - da boš počel ti kar je tebe volja in kar je zakonsko določeno, ostale tradicije ipd. te ne zanimajo
    - vse ostalo je sranje pa je v tem mišljeno kot --- vse tradicije so sranje, vse kaj drugi mislijo in ni zakonsko zapovedano...

    Ne pa, da je tvoje mnenje sranje!!!

    Ojej...
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •